DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Spór o listy abpa Vigano. Byli i obecni członkowie Papieskiej Akademii Życia podzieleni

Spór o listy abpa Vigano. Byli i obecni członkowie Papieskiej Akademii Życia podzieleni
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Nowa Papieska Akademia Życia wezwała katolików do zaprzestania „plotek” w kwestii nadużyć seksualnych i zaufania Watykanowi. Tymczasem pod koniec września poparcie dla arcybiskupa Vigano wyraziła organizacja zrzeszająca byłych członków Akademii i innych katolików świeckich.

 

„Będziemy podążać ścieżkami prawdy, dokądkolwiek nas zaprowadzi” czytamy we wpisie Papieskiej Akademii Życia na Twitterze. „Teraz STOP plotkom, ZAUFAJ Stolicy Apostolskiej” – głosi wiadomość. Autorzy wpisu cytują dokument papieża Franciszka sprzed 3 lat. Papież powiedział wówczas, że prawda o skandalu kardynała McCaricka wkrótce zostanie osiągnięta. Ma on dowodzić dobrych intencji biskupa Rzymu. 

 

W tym kontekście warto przypomnieć, że 18 października 2016 roku papież zniósł pierwotny statut Papieskiej Akademii Życia. Nowi członkowie nie muszą już składać przysięgi bezkompromisowej obrony życia. Zamiast tego mają promować „wzajemny szacunek pomiędzy osobami należącymi do różnych płci i pokoleń, obronę godności każdej istoty ludzkiej, wartości materialne i duchowe życia ludzkiego w zgodzie z autentyczną ludzką ekologią”. Doszło także do wymiany kadr.

 

Na czele obecnej Papieskiej Akademii Życia stoi arcybiskup Vincenzo Paglia, który znany jest choćby z tego, że zlecił wykonanie muralu przedstawiającego treści homo-erotyczne. „Dzieło” pojawiło się na ścianach katedry w diecezji Terni-Narni-Amelia.

 

W odpowiedzi na odejście oficjalnej akademii od pierwotnych ideałów, w listopadzie 2017 roku powstała nieoficjalna Akademia Jana Pawła II ds. Życia Ludzkiego i Rodziny. Jej założyciele nawiązują do dziedzictwa Jana Pawła II i jego bezkompromisowej obrony życia i rodziny. Na czele organizacji złożonej ze świeckich stoi profesor Joseph Seifert.

 

Akademia Życia Ludzkiego i Rodziny Jana Pawła II (w przeciwieństwie do oficjalnej Akademii) 29 września wyraziła wsparcie dla arcybiskupa Vigano. „Chcemy wyrazić głębokie wsparcie dla odwagi, prawdziwego miłosierdzia i wierności Piotrowi oraz dla jasności i heroicznych uczynków arcybiskupa Vigano dotyczących bardzo smutnych faktów [...]”. Podpisani pod listem potępili „utrzymywanie ciszy w kwestii przestępstw popełnianych przez byłych kardynałów, biskupów i kapłanów, przestępstw stale czyniących wielką szkodę Kościołowi i wielu duszom [...]” - napisali w swym oświadczeniu.

 

Autorzy oświadczenia podkreślili, że milczenie w sprawie nadużyć to nie jest świętą ciszą Pana Jezusa w obliczu Piłata, lecz ciszą wynikającą z paktowania ze złem.

 

Źródła: jahlf.org / lifesitenews.com / pch24.pl

mjend

  

  


DATA: 2018-10-11 15:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zmasakrował mnie ten artykuł.
ponad 1 rok temu / lolo
 
kardynał McCarrick!!
ponad 1 rok temu / razar
 
>?Będziemy podążać ścieżkami prawdy, dokądkolwiek nas zaprowadzi.< Cóż to za >prawda< która dokądkolwiek prowadzi. Jak prymitywni muszą być autorzy tego wpisu - AKADEMICY Z Papieskiej Akademii. Ale wstyd. A niby tacy wykształceni. Nic dziwnego , że >po zawieszeniu rozumu< tylko im troska o >płeć< w głowie. Ciekawe czy opracują instrukcje jak rozróżniać >babę< od >chłopa< i od >obojniaka< . Pewnie już nad tym dumają. Jeszcze trochę to ogłoszą, że brak akceptacji zboczeń narusza GODNOŚĆ sodomitów. To tak jakby świat Akademików kręcił się wokół jednego - sexu. Kto wie ? A potem dziwią się, że pod ich nosem w Watykanie mafie homosex. rozkwitają. I takim mamy ufać. Żenada
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Nie na darmo w nauczaniu Kościoła mówi się: Diabeł jest bardzo inteligentny
ponad 1 rok temu / katecheta
 
Akademia życia - moim zdaniem, jest bez autorytetu moralnego. Jeśli się nie broni życia, zatem jest dziś się przeciw niemu, a to jest niezgodne z Dekalogiem, abp Paglia to człowiek, moim zdaniem, dziwny, bo akceptować taki mural, to nie tolerancja, ale akcesja do LGBT.
ponad 1 rok temu / stennos
 
Na milosc Boska jakich plotek?! Mowimy o samych faktach: o ujawnionym raporcie abp Carlo Maria Vigano, o raporcie o naduzyciach seksualnych w stanie Pensylwania, o degradacji kard. McCarrica i o przyznaniu sie papieza Franciszka o wiedzy o wystepkach kard. McCarrica, a zatem do wlasnej winy. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.