DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Spokój i fakty przeciw zacietrzewieniu. Małopolska Kurator Oświaty odpowiada TVN – owi

Spokój i fakty przeciw zacietrzewieniu. Małopolska Kurator Oświaty odpowiada TVN – owi
fot . YouTube / Józef Wieczorek TV

Małopolska Kurator Oświaty dała odpór dziennikarkom stacji TVN, które stawiając Barbarę Nowak w krzyżowym ogniu pytań domagały się od niej wyjaśnień w sprawie twittu, wzywającego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do wycofania się z podpisania deklaracji LGBT+. Pani Kurator w rzeczowy i logiczny sposób, po kolei obalała wszystkie twierdzenia dziennikarek.

 

- Co ma wspólnego LGBT z pedofilią, jakby Pani zechciała rozwinąć tą myśl? – padło pierwsze pytanie. – Pan prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał deklarację LGBT+. W tej deklaracji jest zapowiedź, że ma wejść do szkół wychowanie seksualne opracowane według standardów WHO (…) każdy kto zna ten dokument wie, że jest on pro-pedofilski – odpowiedziała małopolska Kurator, jednocześnie przytaczając zapisy mówiące o tym, że według dokumentu dziecko w wieku 6-9 lat ma znać takie pojęcia jak „akceptowalne współżycie”, natomiast w przedziale wiekowym 9 – 12 lat „ma umieć negocjować i komunikować się w sprawie bezpiecznego, przyjemnego seksu z partnerem”.

 

Całością nagrania z dziennkarkami TVN - u podzieliła się swoim profilu facebookowym

 

Pani Kurator wyraziła nadzieję, że prezydent stolicy został wprowadzony w błąd i szybko się z niego wycofa, a stacja TVN jako telewizja zainteresowana dobrem dziecka „powie jak jest naprawdę”.

 

Na kolejne pytanie dotyczące tego, czy zatem – jej zdaniem - Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) promuje pedofilię odparła: „te standardy WHO zawierają treści pro-pedofilskie. Zdecydowanie tak, i dlatego nie wolno tych standardów wprowadzać do polskich szkół (…) chcę powiedzieć i przypomnieć państwu, że według polskiego kodeksu karnego, jeżeli namawia się dziecko poniżej 15 roku życia do jakichkolwiek czynności seksualnych to jest to przestępstwo. W tym dokumencie wyraźnie namawia się do tego, by dzieci faktycznie inicjowały swoją aktywność seksualną w wieku 9 lat”.

 

- W dokumencie jest mowa żeby dzieci to „wiedziały”, skąd wniosek, że mają ją inicjować? – zapytano. – Jest wyraźna mowa o negocjacjach z partnerami (…) to jest różnica – odpowiedziała Barbara Nowak. Następnie padło pytanie dotyczące wiedzy Kurator na temat „homoseksualnych uczniów zmagających się z problemami”.

 

- Szkoła to miejsce, gdzie dziecko do 18- czasem 19 – roku życia uczy się wychowywać. Nie jest naszym celem kierowanie zainteresowania dzieci w kierunku seksu. Nie jest naszym celem seksualizacja dzieci, a wychowanie do życia w rodzinie (…) szkoła nie jest tą arena, gdzie dziecko ma eksperymentować seksualnie (…) szkoła nie jest także miejscem, gdzie ja mam rozwijać dzieci w kierunku jakichś seksualizacji - wskazała Kurator. Dodatkowo podkreśliła, że w szkołach obowiązuje szereg przepisów profilaktyki przed zagrożeniami, „obojętnie z jakiej strony”.

 

- Skoro mamy w małopolskich szkołach - a twierdzę że mamy – homoseksualnych uczniów, to co o nich sądzi Małopolski Kurator Oświaty? Co chciałaby Pani powiedzieć tym uczniom, że są pedofilami? - nie chciała odpuścić kwestii homoseksualizmu jedna z dziennikarek.

 

Nigdy w życiu tak nie powiedziałam, nie wiem dlaczego Pani w ogóle takie zdanie formułuje - odparła Kurator.

 

- Przyrównała pani osoby LGBT z pedofilią - ciągnęła dziennikarka. Dalsza wymiana zdań była równie ciakwa:

 

- Ja tylko powiedziałam o pro-pedofilskich standardach WHO zawartych w deklaracji podpisanej przez prezydenta Trzaskowskiego. Nigdy nikogo nie obrażam, proszę takich rzeczy mi nie imputować. Dla mnie każdy uczeń, dokładnie każdy jest tak samo godny szacunku.

 

- Niezależnie od orientacji seksualnej?

 

- Niezależnie od NICZEGO! Słowo każdy chyba tutaj wszystko tłumaczy.     

 

- Czyli słowo „homoseksualizm” nie przejdzie Pani przez gardło?

 

- Nie widzę, żeby najważniejszą dziedzinę człowieka, tym co wyznacza człowieka była jego orientacja seksualna. Ja człowieka traktuję całościowo, holistycznie. Nie widzę powodu, dla którego ja miałabym segregować ludzi i mówić, że „tego mam traktować inaczej bo ma inną orientację seksualną".

 

Barbara Nowak w swoim twitcie skierowała zapytanie czy Rafał Trzaskowski zdaje sobie sprawę czym jest LGBT oraz zapytała Warszawiaków „dlaczego zgadzają się na krzywdzenie ich dzieci”?

 

 

Źródło: Facebook.com / twitter.com

PR  


DATA: 2019-02-22 15:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziekuje Pani Kurator za tak wspaniala postwe.
ponad 1 rok temu / Maria
 
"szkoła jest powołana do czegoś innego" racja no bo lepiej żeby dzieci wkuwały wzory na fizykę, matmę i czytały lektury napisane niezrozumiałym, nieaktualnym językiem a potem nie mogły sie odnaleźć w świecie i własnym życiu. Powiem jak jest. Nie chce nikt dobra dzieci jeśli daje im 14 przedmiotów z materiałem bardzo szerokim już na poziomie podstawowym, oczekuje sie od nastolatków, ze będę oni wzorowymi albo przynajmniej dobrych uczniów. Jasne tylko że oni nie potrafią się odnaleźć, popadją w depresję nie wiedzą kim są. Przestańcie walczyć z tym, że świat się zmienił. Polska ma ogromny problem z samobójstwami w wieku szkolnym też jak myślicie czemu?
ponad 1 rok temu / Ala33
 
Może ktoś życzliwy powinien poinformować tych "nauczycieli" od antychrysta, co powinni zrobić przed rozpoczęciem takiej edukacji. Uczył o tym Jezus: 6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. 8 Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. 9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego. 10 Strzeżcie się....
ponad 1 rok temu / gość
 
Dziennikarze TVN pokazali,że są za homoseksualnym wychowaniem dzieci. SKANDAL!!!
ponad 1 rok temu / DK
 
krisbac: masz całkowitą rację. Początek wypowiedzi pani kurator był bardzo rzeczowy i bezkompromisowy. Jej koniec, to sformułowania już mocno oportunistyczne, ulegające, a nawet wspierające, finalnie akceptujące ZŁO. Takimi jest bezwarunkowa tolerancja dewiacji sodomickiej. To jest właśnie wiara PiS - "miłość wszystkich ludzi" w myśl "dobroludzizmu". A gdzie nawrócenie i poprawa życia?
ponad 1 rok temu / gość
 
@Elżbieta- Owszem trzeba się cieszyć, że taka wypowiedź w naszym kraju jeszcze pada, że są w Polsce jeszcze osoby publiczne mające odwagę publicznie krytykować lobby lgbt. Ale nadal uważam, że wypowiedź Pani Kurator to zatrzymanie się w pół drogi, bo ostatecznie nie krytykuje ona samej sodomii, tylko powiązaną z nią pedofilię. "Nie widzę, żeby najważniejszą dziedzinę człowieka, tym co wyznacza człowieka była jego orientacja seksualna"- te słowa Pani Kurator są błędnę i stanowią cofnięcie się, bo sodomia jest wg. Kościoła Katolickiego jednym z czterech grzechów wołających o pomstę do nieba i gdyby nasze państwo było naprawdę katolickie to zwalczaoby grzech sodomski wszelkimi dostępnymi środkami. Niestety Pani Kurator jest przedstawicielką władzy PiS-owskiej- władzy kompromisów i ciągłego cofania się. I niestety władzy, która zeszłej jesieni w Lublinie pałowała katolików chcących zablokować sodomicką paradę.
ponad 1 rok temu / krisbac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.