DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2020 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Spodziewająca się fali uchodźców Bułgaria planuje zbudować ogrodzenie na granicy z Grecją

Spodziewająca się fali uchodźców Bułgaria planuje zbudować ogrodzenie na granicy z Grecją
Credit Image: © Jodi Hilton/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Bułgarski premier Bojko Borysow obawia się napływu fali uchodźców po zamknięciu tzw. szlaku bałkańskiego na granicy Grecja-Macedonia. Istnieje duże ryzyko, iż przez Bułgarię przebiegać będzie alternatywna trasa dla imigrantów z Bliskiego Wschodu.


Borysow odpowiadając na interpelacje posłów stwierdził, że nie obawia się fali uchodźców z Turcji czy Macedonii, ale z Grecji, która nic nie robi, by poprawić sytuację imigrantów uciekających z Afryki i Bliskiego Wschodu. - Moim odkryciem jest to, że obozy dla uchodźców w Macedonii są pokryte żwirem, betonem, mają place zabaw i wszystko jest w bardzo dobrym stanie, podczas gdy w Grecji, która bierze miliony euro z UE, nie ma nic. Warunki w greckich obozach dla uchodźców są naprawdę przerażające – stwierdził Borysow.

 

Bułgarski minister obrony Nikołaj Nenkow polityk z kolei powiedział, że Bułgaria – w razie potrzeby - jest gotowa zbudować ogrodzenie wzdłuż granicy z Grecją. Na razie jednak rozważana jest ewentualna budowa ogrodzenia wzdłuż granicy z Turcją.

 

Bułgaria już kilka lat temu spełniła wszystkie warunki niezbędne do przystąpienia do strefy Schengen. Pełne członkostwo tego kraju blokują głównie Holendrzy, obawiający się znacznego wzrostu znaczenia dwóch czarnomorskich portów: Warny i Burgas.

 

Holendrzy przewidują, że jeżeli Rumunia i Bułgaria dołączą do Schengen, rumuński port Konstanca oraz porty bułgarskie będą stanowić poważną konkurencję dla portu Rotterdam.

 

Bułgarzy planują przeprowadzić jeszcze w tym roku wielkie manewry wojskowe "Granica 2016," w których uczestniczyć będą  wojsko i policja. Ćwiczenia odbędą się między innymi w regionie Goce Dełczew (blisko granicy z Grecją), gdzie panuje trudna sytuacja.

 

Migranci znajdujący się w prowizorycznym obozie Idomeni po greckiej stronie granicy z Macedonią protestują przeciwko zamknięciu szlaku bałkańskiego. Greckie media donoszą, że sytuacja w obozie pogarsza się z dnia na dzień po tym, jak wiele organizacji pozarządowych wycofało się z Idomeni. Szerzą się tam choroby i agresja. Imigranci nie wiedzą, czego mają się spodziewać.

 

Organizacje pozarządowe pomagające greckiemu rządowi w przezwyciężeniu kryzysu uchodźców zdecydowały się zaprzestać działalności ze względów praktycznych, a także w opozycji do „nieludzkiej” umowy UE-Turcja.

 

 

 

Źródło:euractiv.com., AS.


DATA: 2016-03-30 07:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dlaczego ten nowy "patriotyczny" rząd nie buduje ogrodzenia od strony ukrainy!!??
ponad 3 lata temu / bjhbj
 
Błaszczak! Do roboty! Na co czekasz?
ponad 3 lata temu / Gość
 
No dobra, wszyscy jak widać budują mury. A my? Znowu się obudzimy z ręką w nocniku? Magiczna broszka pani premier nas obroni?
ponad 3 lata temu / Leaf427
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.