DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Spłonął budynek opactwa św. Marcina we francuskim Liguge. Czy uda się zatrzymać serię podpaleń?

Spłonął budynek opactwa św. Marcina we francuskim Liguge. Czy uda się zatrzymać serię podpaleń?
Fot. Newsbeezer.com

W poniedziałek 20 lipca, tuż przed północą, wybuchł pożar w jednym z budynków należących do opactwa Saint-Martin w Liguge na zachodzie Francji. W akcji gaszenia wzięło udział 24 strażaków, którzy dzięki szybkiej interwencji nie dopuścili do doszczętnego zniszczenia budowli.

 

Na miejsce tragedii przybył mer, Bernard Mauzé, by wyrazić swoje współczucie i wsparcie dla 25 mieszkających w opactwie mnichów. Żyją oni według reguły ustanowionej przez św. Benedykta w VI wieku. W opactwie wypiekane jest znane, tradycyjne ciasto Scofa. Klasztor szczyci się też posiadaniem największego w Europie zbioru starych ksiąg religijnych.

Według policji podpalenie było aktem kryminalnym.

 

Tego typu podpaleń i napadów na katolickie obiekty i przedmioty kultu jest coraz więcej.

Okazuje się, że za tymi aktami coraz częściej stoją lewicowe, anarchistyczne bojówki. Pożar katedry w Nantes nie był przypadkowy, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że miasto stało się niemal stolicą aktywistów Antify i wszelkiej maści lewicowych anarchistów tolerowanych przez miejscowe władze. Są oni też bardzo mocno obecni w Grenoble, gdzie w ostatnich dwóch latach miało miejsce około dziesięciu podpaleń. Jeden z pożarów zniszczył kościół Świętego Jakuba. Podpalono tam kilkanaście budynków publicznych i prywatnych. Jak do tej pory nikt za to nie poniósł konsekwencji.

 

Również w Rennes w czerwcu próbowano podpalić katedrę. Dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej udało się uniknąć tragedii. Ponadto w ostatnim czasie uszkodzono w tym mieście anteny radiowe. Według tygodnika „Nouvelle Observateur” w ciągu kilku tygodni miało tam miejsce co najmniej 20 operacji sabotażowych skierowanych przeciw antenom przekaźnikowym. Skrajni lewacy „usprawiedliwiają” swoje akcje twierdząc, że anteny służą do zwiększania „szumu reklamowego i komunikacji masowej”. Ponadto, ich zdaniem były symbolem „egzystencjalnej próżni epoki” i „zniekształcały krajobraz”.

 

„Obecna pandemia umożliwiła i nadal będzie umożliwiała Państwu umieszczenie nas, poprzez kwarantannę, w zamknięciu” – deklarują lewacy. W ich opinii „niektórzy ludzie swoimi sztuczkami w oknach (aluzja do solidaryzowania się ze służbą zdrowia – przyp.red)  wybrali jego symulakrum, inni kontynuowali propagowanie buntu przez malowanie tagów, rozbijanie, przyklejanie odezw, sabotowanie, podpalanie… Bo jakie wybory pozostały na tym świecie?” – pytają zwolennicy lewackiej rewolucji.

 

Francuski wywiad policyjny mówi o powrocie „Akcji Bezpośredniej”. Jego zdaniem kryzys zdrowotny wywołał falę radykalizacji na ultralewicy, która dziś chciałaby wrócić do metod inspirowanych akcjami ugrupowań terrorystycznych z lat 80-tych XX wieku. Świadczy o tym m.in. znaleziony przez policję skład koktajli Mołotowa i moździerzy Antify w podparyskim Seine-Saint-Denis.

 

Franciszek L. Ćwik


DATA: 2020-07-23 20:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szatanowi kończy się czas, wyprowadza swoich wyznawców, a ci biedni ludzi idą z nim na wieczne potępienie :.
18 dni temu / Mati
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.