DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Spełnia się testament świętego Maksymiliana. Niepokalanów w centrum światowej modlitwy o pokój

Spełnia się testament świętego Maksymiliana. Niepokalanów w centrum światowej modlitwy o pokój
Źródło: youtube/EWTN Polska Gwiazda Niepokalanej

W Niepokalanowie wybudowano kaplicę wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. „Gwiazda Niepokalanej” jest jednym z centralnych punktów światowej modlitwy o pokój, powstałym w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Potrzebę modlitwy adoracyjnej zawsze podkreślał Jan Paweł II, świadek „ciemnej nocy okupacji” i niespokojnych, współczesnych czasów.

 

Kaplice wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu powstają dla uczczenia 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju. Te szczególne miejsca modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym mają wyjednać pokój na świecie. Tak kaplica w Niepokalanowie została częścią Światowego Centrum Modlitwy o Pokój.

 

„Centra powstają na wszystkich kontynentach, aby w ramach idei propagowania modlitwy w intencji pokoju i pojednania między ludźmi, łańcuchem modlitwy objąć całą ziemię. Budowane są w miejscach szczególnie doświadczonych skutkami wojen, konfliktów religijnych czy nienawiści rasowe” - podkreślają organizatorzy na stronie internetowej kaplicy, wyjaśniając cel podjętej akcji.

 

Na globie istnieje już 6 takich miejsc. Znajdują się w Betlejem w Izraelu, w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, w Oziornoje w Kazachstanie, w Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Namyang w Korei Południowej i w Kibeho w Rwandzie. Siódme realizowane jest w Dagupan na Filipinach. Polska ,,Gwiazda Niepokalanej” jest ósmym projektem, zlokalizowanym w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.

 

Niepokalanów wybrano ze względu na postać Świętego Maksymiliana, który w obozie koncetracyjnym w Auschwitz „złożył swoje życie w ofierze miłości i pokoju za drugiego człowieka, wcześniej zawierzając je bezgranicznie Maryi Niepokalanej”.

 

1 września, w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej, odbyła się oficjalna inauguracja i konsekracja kaplicy przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Mszę Świętą celebrował nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Salvatore Pennacchio.

 

„Niech więc to nowe Centrum Modlitwy – z pomocą franciszkanów, duchowych dziedziców św. Maksymiliana – nauczy nas wszystkich zrozumieć, że modlitwa o pokój nie jest elementem wtórnym, następującym po wysiłkach na rzecz pokoju. Przeciwnie, jest ona sercem wysiłków zmierzających do budowania pokoju w porządku, w sprawiedliwości i wolności” - podkreślił w homilii arcybiskup Gądecki.

 

Franciszkanie Niepokalanej nie ukrywają radości związanej ze spełnieniem się marzenia ich założyciela, świętego ojca Maksymiliana Marii Kolbego. Jak twierdzą, otrzymali znak Bożej Opatrzności potwierdzający potrzebę wieczystej adoracji Syna Bożego poprzez Jego Najświętszą Matkę. Niedawno napotkali na jeden z listów „Szaleńca Niepokalanej” z Japonii z 1934 roku, w którym pisał: „[...] Zapewne bazylika będzie spora według potrzeby, ale uboga i piękna harmonią wszystkich części, zgranych do jej jedynego celu: zbawić i uświęcić, jak najwięcej dusz przez Niepokalanów (…) wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle, pomiędzy rozłożonymi rękami monstrancja w ciągłym wystawieniu Przenajświętszego Sakramentu. Bracia na zmianę adorują. Kto zagląda do kościoła, pada na kolana, adoruje, spogląda na twarz Niepokalanej, odchodzi, a Ona z Panem Jezusem jego sprawę załatwia….”

 

Źródło: kaplica.niepokalanow.pl

NP


DATA: 2018-09-11 11:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bandyci.
ponad 1 rok temu / Leo
 
Okropne!
ponad 1 rok temu / Rys
 
Szkoda, że kaplica nie jest bardziej tradycyjna. Bóg kocha skromność. Tradycyjna monstrancja i ołtarz z pewnością byłyby milsze Panu Bogu i Niepokalanej. Zamiast wymyślać jakieś cudactwa, lepiej pomyśleć o prawdziwej pobożności. Takie cudactwa tylko odstręczają ludzi wierzących.
ponad 1 rok temu / +
 
Dziwna jest ta Kaplica Pokoju . Zupełna NOWOŚĆ. Matka Boża = Tabernakulum. Matka Boża = jako MONSTRANCJA. Dziwne, że dopiero teraz dowiadujemy się o MARZENIU św. Ojca M. Kolbe , które wpisuje sie w MARZENIA globalistów o powszechnym Pokoju Światowym ? Przecież o. M. Kolbe znał Katechizm K.K.
ponad 1 rok temu / iskierka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.