DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Specjalny wysłannik USA ds. „praw osób LGBT” rusza w podróż po Europie. Odwiedzi Watykan

Specjalny wysłannik USA ds. „praw osób LGBT” rusza w podróż po Europie. Odwiedzi Watykan

Amerykański Specjalny wysłannik ds. praw człowieka osób LGBT, Randy Berry w najbliższych dniach odwiedzi Europę. Poza Izraelem i państwami bałkańskimi odwiedzi także Watykan, by promować prawa osób homoseksualnych.


Specjalny wysłannik ds. praw człowieka osób LGBT w dniach od 27 października do 13 listopada uda się z wizytą do: Grecji, Albanii, Bośni, Kosowa, Serbii, Czarnogóry, Włoch, Izraela i Stolicy Apostolskiej – poinformował amerykański Departament Stanu.


W notce z oficjalnej strony Departamentu Stanu można przeczytać, że Berry podczas swoich podróży będzie uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami rządów oraz z członkami kół biznesowych, naukowych, religijnych i cywilnych organizacji obywatelskich.


Nowy urząd wysłannika ds. praw człowieka osób LGBT powstał kilka miesięcy temu, a jego szefem mianowano doświadczonego dyplomatę, od wielu lat zaangażowanego w promocję praw mniejszości seksualnych za granicą.

Randy Berry zanim objął nowe stanowisko był konsulem generalnym w Holandii. Wcześniej pracował także w amerykańskich placówkach dyplomatycznych w Bangladeszu, Egipcie, Ugandzie i RPA. Biegle mówi po hiszpańsku i arabsku. Głównym zadaniem wysłannika jest promowanie praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych za granicą.


Sekretarz Stanu John Kerry ustanawiając nowy urząd stwierdził, że „walka w obronie i promowanie praw człowieka osób LGBT jest centrum naszego zaangażowania na rzecz postępu praw człowieka na świecie: sercem i sumieniem naszej dyplomacji. Zaznaczył także, że „zniesienie ustawodawstwa dyskryminującego homoseksualistów” w 75 krajach na świecie, to priorytet amerykańskiej dyplomacji.

 


Źródło: state.gov., bostonglobe.com., AS.
DATA: 2015-10-28 15:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na świecie giną ludzie w wojnach i prześladowaniach religijnych. USA wstrzymywało się od pomocy krajom Afrykańskim, ze względu na ich "homofobiczne prawo". Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o władzę całkowitą. Jedynie chrześcijaństwo głosi rozdział państwa od kościoła. Walczący ateizm, islam, i inne ruchy już tego rozgraniczenia nie uznają.
ponad 5 lat temu / o
 
Kiedy czytam, że ?zniesienie ustawodawstwa dyskryminującego homoseksualistów? w 75 krajach na świecie, to priorytet amerykańskiej dyplomacji, to zaczynam się zastanawiać czy plotki o rzekomym homoseksualizmie prezydenta i o transseksualizmie jego żony nie kryją w sobie jakiegoś ziarna prawdy.
ponad 5 lat temu / teodor
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.