5 lipca 2019

Walka z islamofobią i antysemityzmem priorytetem dla brytyjskich instytucji. A co z chrystianofobią?

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Thomas B.).)

Nowy raport Faith & Belief Forum oraz Wydziału Psychospołecznych Studiów w Birkbeck na Uniwersytecie Londyńskim wzywa organizacje wyznaniowe do współpracy w celu zwalczania „przestępstw z nienawiści” motywowanych względami religijnymi w miejscach publicznych, w miejscu pracy i w sąsiedztwie. Co ciekawe, raport w zasadzie skupia się na ochronie przed „islamofobią” i „antysemityzmem”.

 

Raport sugeruje, że liczba przestępstw z nienawiści wobec grup wyznaniowych w Londynie narasta i w związku z tym wszystkie organizacje religijne – pomimo podziałów – winny ze sobą współpracować.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Dokument „Hate Crime, Faith and Belonging” opiera się na spostrzeżeniach uczestników  „okrągłego stołu” w Birkbeck, które zgromadziło działaczy 23 lokalnych organizacji, naukowców i ekspertów ds. polityki w celu zbadania problemów i wymiany dobrych praktyk. Raport sugeruje, że ​​najpowszechniejsze „przestępstwa  z nienawiści” wobec wspólnot religijnych w Wielkiej Brytanii mają charakter antyżydowski (antysemityzm) i antymuzułmański (islamofobia).

 

Wzrost liczby zgłaszanych „przestępstw z nienawiści”, a także ogromny wzrost skarg na sposób prezentowania incydentów w internecie, mają – zdaniem autorów – potencjał, by przyczyniać się do dalszych podziałów w społecznościach lokalnych i marginalizacji oraz izolacji już nie tylko pojedynczych ofiar, ale całych grup, które będą bały się sprzeciwić „mowie nienawiści”.

 

Wedle autorów opracowania, „przestępstwa z nienawiści” dotykają nie tylko bezpośrednio pewne osoby, ale wysyłają „przesłanie wykluczające” do wszystkich osób identyfikujących się z konkretnym wyznaniem, z którym związana była dana ofiara.

 

Wskazuje się, że jeśli te „nienawistne przesłania” nie zostaną wykorzenione, nastąpi seria podziałów w lokalnych społecznościach, które ostatecznie doprowadzą do jeszcze większej przemocy.

 

W sprawozdaniu zaleca się więc, by ścigać „przestępców z nienawiści” w celu pokazania, że tego typu akty są niedopuszczalne i promować „przesłanie włączające” na przekór podejmowanym próbom dzielenia lokalnej społeczności. Katolicy winni np. zaangażować się w zdecydowaną obronę muzułmanów i żydów, bo – zdaniem autorów raportu – to są najbardziej zagrożone mniejszości religijne.

 

Niezależnie od wyznawanej religii, każdy winien uczestniczyć w wydarzeniach promujących „tolerancję” i solidaryzować się z ofiarami „przestępstw z nienawiści”. „Przestępstwa” winno się zgłaszać na policję, niezależnie od miejsca, w którym ma się z nimi do czynienia. Ponadto władze powinny przeciwdziałać nagłaśnianiu kar stosowanych wobec domniemanych „przestępców z nienawiści”, by takie osoby nie były później kreowane na „bohaterów” i „ofiary” systemu poprawności politycznej.

 

Odpowiedzi na „przestępstwa z nienawiści” powinny być oparte na współpracy, skupiającej grupy wyznaniowe, fora religijne, organizacje społeczne i władze lokalne. Raport stwierdza, że ​​dana grupa religijna nie może walczyć samotnie z nienawiścią. Stąd tak ważne „akcje włączające”, wspólne pikiety, szkolenia itp. Profil przestępstw z nienawiści jest różny w każdej dzielnicy i dlatego skuteczne reakcje powinny być „wrażliwe i prowadzone przez lokalne społeczności”.

 

„Ponieważ każdy londyńczyk jest dotknięty przestępstwami z nienawiści w różnym stopniu, wszyscy mamy do odegrania rolę w reagowaniu na nie. Nasze odpowiedzi na przestępstwa z nienawiści pokazują, kim są i jakimi wartościami kierują się londyńczycy” – czytamy w raporcie.

 

 

Źródło: indcatholicnews.com

AS

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 105 665 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram