DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Spalenie Notre-Dame im nie przeszkadza – seria profanacji we Francji

Spalenie Notre-Dame im nie przeszkadza  – seria profanacji we Francji
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Wkrótce po tragicznym pożarze katedry Notre-Dame, kiedy cały świat mógł zobaczyć tłumy rozśpiewanych i rozmodlonych Francuzów, w innych miejscach kraju doszło do kilku profanacji symboli wiary chrześcijańskiej.

 

W małym miasteczku Belle-Roche zniszczona została figura Świętej Barbary – patronki górników i strażaków. Sprawcy wyciągnęli figurę ze szklanej witryny, przesunęli ją na środek placu przed kościołem i niemal doszczętnie zniszczyli. Na wniosek burmistrza miasteczka, policja wszczęła śledztwo.

 

Natomiast w Marlhes w Dolinie Loary wstrząśnięci mieszkańcy ujrzeli figurę Matki Boskiej, której zmiażdżono korpus i ucięto głowę. Figura Najświętszej Maryi Panny umieszczona była w pięknej małej grocie na skraju lasu udekorowanej kwiatami. Władze twierdzą, że osoba, która dokonała tej ohydnej profanacji, dysponowała profesjonalnym sprzętem.

 

Prezes stowarzyszenia „Les Amis de Marlhes” (Przyjaciele Marlhes) powiedział, że policja już zajęła się sprawą. Zapowiedział także szybką naprawę figury lub zastąpienie jej bardzo podobną. Dokona się to  przy wsparciu stowarzyszenia.

 

W ubiegłym roku pożar w uszkodził tę samą figurę. Dzięki „Les Amis de Marlhes” figura szybko jednak ponownie trafiła do pięknej groty.  

 

Źródło: intolleranceagaintschristians.eu

ChS


DATA: 2019-04-27 08:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Katedra Naszej Pani podpalona,figury Matki Bozej niszczone, walka z Maryja staje sie otwarta a wiemy,ze to Ona zwyciezy moca Boga,wiec przyspieszajmy Jej wiktorie naszymi modlitwami.Nie lekajmy sie. Z Bogiem
ponad 1 rok temu / Pol
 
Jak w 80-tych latach bylem w Libanie strasznie mnie ale i Libanczykow uwieral ciemny islam.Teraz normalnych ludzi uwiera ta sekta watykanska,ktora za swietego ma goscia przyjaciela satrapow,pracza mafijnej kasy i obroncy pedofili.
ponad 1 rok temu / 1917
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.