DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

„Spacer” a la lewacki ekstremizm. Kiedy służby zareagują?

„Spacer” a la lewacki ekstremizm. Kiedy służby zareagują?
Fot. Jarek Praszkiewicz/ Forum
#EKSTREMIZM    #LEWICA    #PROTEST    #DEMONSTRACJA    #KOŚCIÓŁ    #MSZA    #BARBARIA    #FEMINIZM    #ABORCJA

Żyjemy w kraju wolnym i każdy może wyrażać swoje poglądy w przestrzeni publicznej. Są jednak nieprzekraczalne granice. I te zostały w ostatnim czasie wielokrotnie złamane przez zwolenników aborcji. Wulgarne, zorganizowane demonstracje, to nie żaden spacer. Zakłócanie zgromadzeń religijnych to z pewnością nie modlitwa, tak jak sztuką nie jest niszczenie fasad kościelnych budynków. Czy i kiedy służby – tak chętnie rozdające mandaty za brak maseczek zwykłych przechodniów – równie ochoczo zaczną reagować na jawne łamanie prawa? Kiedy pojmą, że ostatnim wystąpieniom lewaków nie sposób nawet w założeniach przypisać pokojowych zamiarów? Zasadne wydaje się być tu pytanie – czy to już lewacki terroryzm?

 

Porażające obrazki z wulgarnych protestów zwolenników aborcji nie schodzą z pierwszych stron gazet i serwisów informacyjnych. Widzimy na nich dobrze zorganizowanych manifestantów, zaopatrzonych w banery, plakaty, ulotki. Nie wyglądają one jakby powstały spontanicznie, ale przypominają raczej elementy przygotowywanej wcześniej akcji. Czarna ciżba tłoczy się na ulicach polskich miast, choć jeszcze kilka dni temu wielu uczestników demonstracji odwoływało się do naszych sumień i krytykowało za brak maseczek czy żaliło się, że wciąż zbyt szeroko dla wiernych otwarte są kościoły, co stanowi zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa obywateli. Setki czarnych manifestantów nagle takim zagrożeniem nie są?

 

W tych samych dniach, gdy nienawistny tłum bez przeszkód ciżbił się pod kościołami czy domami arcybiskupimi, w Warszawie grupa demonstrantów krytyczna wobec antykowidowej polityki rządu została pieczołowicie „zaopiekowana” przez policję. Bo była to zgłoszona manifestacja? A zwolennicy aborcji? Kto uwierzy w to, że oni tylko „spacerowali”? Jednak służby porządkowe nie reagowały zdecydowanie na stwarzane przezeń zagrożenie epidemiczne. Bo skoro już władza ma taką linię i zakazuje zgromadzeń, co więcej, w niektórych wypadkach egzekwuje zakazy, to w tym wypadku jakby zabrakło konsekwencji. Służby były, ale reagowały w ostateczności.

 

Tak oto byliśmy świadkami zniszczeń fasad budynków kościelnych. I tak jak demonstracji nie da się wytłumaczyć spacerem, tak nie da się tych incydentów usprawiedliwiać sztuką, bo był to wandalizm w czystej postaci. Lewaccy aktywiści wdzierali się do kościołów, zakłócali nabożeństwa. I choć zdarzały się tam hasła w stylu „módlmy się o aborcję”, to uznać ich za modlitwę nie można. Czy służby coś mogły zrobić? O ile wszystkich chuliganów bazgrających po murach trudno powstrzymać, to jednak służby doskonale wiedziały, że planowane są prowokacje w kościołach i demonstracje gniewu, bo lewaccy bojówkarze nie kryli się z ich organizacją, zwołując się na internetowych forach. Nie trudno było wytypować najbardziej zagrożone atakiem świątynie. Podobnie wiadome było, gdzie odbędą się „spontaniczne” demonstracje. Przecież głośno swój udział w „spacerach” zapowiadali niektórzy parlamentarzyści czy dziennikarze. Wszystko było wiadome. Jakie podęto działania prewencyjne? Widzieliśmy policję już ochraniającą kościoły – za co należy się im podziękowanie – czy oddzielającą agresywnych demonstrantów od obrońców życia – ale czy nie można było zadziałać wcześniej, by nie dopuścić do wulgarnych i agresywnych zgromadzeń?

 

Być może pojawią się tu argumenty natury wolnościowej. Trzeba jednak pamiętać, że kilka dni wcześniej służby nie miały w tym aspekcie większych problemów i reagowały na protesty rolników – chociażby nie pozwalając na wjazd ciągników w rejony centralne miast. A w minioną sobotę zblokowano przeciwników pandemicznych restrykcji. Dlaczego w przypadku zwolenników aborcji zachowano się aż tak biernie? To przecież tylko zachęcało do eskalacji protestów. I zachęca na przyszłość, bo widać, że lewackim bojówkarzom jakby pozwala się na więcej.

 

I tak oto mamy w praktyce czarne pochody pełne agresji i wulgaryzmów nie tylko na ustach, ale i na niesionych banerach. Ich odbiorcami są też dzieci (zabierane na te „spacery”). Tu mógłby pójść w ruch kodeks wykroczeń. I co? Nic. Przypomina się jak kilka lat temu kibice jednej z drużyn piłkarskich zasięgali języka u prawników czy ich okrzyki w kierunku sędziego, tożsame z tymi wznoszonymi dziś przez feminazistki, sąd mógłby uznać za nieprzyzwoite. Odpowiedź była twierdząca i jednoznaczna. Dziś to zachowanie jest już uznawane za dozwolone?

 

Przyzwolenie na agresję ma też swoje drugie oblicze. Oto policja wykonująca swoje zadanie, która w Katowicach zareagowała na rzucane weń butelki i kamienie oraz pobicie przez tłum funkcjonariusza podejmującego interwencję, dziś musi się tłumaczyć z użycia gazu. W  niedzielę zatrzymano w związku z tymi zdarzeniami trzy osoby. Policja niby tłumaczy, że ich interwencja to ostateczność i służby starają się, by użyte przez nią środki były jak najmniej dotkliwe dla protestujących. Wyjaśnia też, że są sytuacje, które wymagają wyjątkowych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa…

 

Policja ma świadomość i tego nie ukrywa, że będą kolejne manifestacje i mogą być one bardziej liczne (formalnie cała Polska jest w tzw. czerwonej strefie i tego rodzaju demonstracje odbywać się nie mogą, bo granicą jest 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa). Służby póki co tylko apelują o spokój i rozsądek. Cóż z tego, skoro celem demonstrantów jest dążenie do starcia? Bo to nie są „spacery”. To przygotowana akcja zagrażająca bezpieczeństwu publicznemu, wymierzona w kościoły, katolików i księży. I – z tego co już widzieliśmy – bliżej tym działaniom jest do terroryzmu niż do pokojowej manifestacji, z pewnością zaś nie ma nic wspólnego ze spacerowaniem. To czego doświadczamy, to lewacki ekstremizm w natarciu. I trzeba go powstrzymać.

 

Marcin Austyn

Czytaj także:
DATA: 2020-10-26 15:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
29
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie bójcie się to co demolują to tylko budynki, prawdziwy kościół rośnie
27 dni temu / slawo
 
Przecież nie było aborcji na życzenie to o co ten gwałt? A może byłą na życzenie przez chorobę?
27 dni temu / akm
 
Paru lewaków podpuszcza Polskie dzieci. Tylko gdzie są rodzice tych dzieci. Wychodzi na to że źle wychowujemy i źle kształcimy dzieci
27 dni temu / Stary
 
Drodzy Przyjaciele w wierze!Jest czas nadstawiania policzka ale jest też czas wypędzania kupców ze świątyni. I to jest ten czas.
27 dni temu / Marcin
 
Dlaczego służby miałyby reagować. Trzeba być skończonym durniem żeby nie zauważyć, że ataki hord lewactwa na kościoły są na rękę PIS-owi. Biskupi będą jedli im z ręki i poprą każdą nikczemność prokurowaną w Sejmie przez PIS. Mamy przecież demokrację, ludzie mogą protestować. Jedne protesty są dobre a drugie są złe.
28 dni temu / dexter
 
@ Kazimierz Szanowny Panie: Czy nie zauważył Pan, że obecnie partie PO i PiS są w sejmie nadzwyczaj zgodne. Więc co był za wybór. W tej sytuacji jedynym wyborem było nie brać udziału w tej wyborzcej szopce.
28 dni temu / Ryś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.