DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Sowiecka Białoruś – poligon pierwszej rewolucji seksualnej

Sowiecka Białoruś – poligon pierwszej rewolucji seksualnej
fot. REUTERS/Vladimir Pirogov/FORUM

Nakładem prywatnego wydawnictwa ukazała się za naszą północno-wschodnią granicą publikacja historyka, prof. Aleksandra Hużałowskiego, zatytułowana: „Rewolucja seksualna na Sowieckiej Białorusi w latach 1917-1929”. Książka opisuje skrzętnie do tej pory ukrywane fakty dotyczące eksperymentu zniszczenia moralności seksualnej, a przez to rodziny. Komunistyczne władze, widząc jak destrukcyjne skutki przynosi ta rewolucja społeczeństwu, same się z tego niebezpiecznego eksperymentu wycofały.

 

Wydania książki – opartej na dokumentach źródłowych – odmówiły państwowe wydawnictwa. Ich stanowisko jest zgodne z linią władz, które nie pozwalają ukazywać sowieckiego komunizmu w negatywnym świetle. Do tej pory stawia się na Białorusi pomniki m.in. Leninowi. Autor – Białorusin, prof. Aleksander Hużałowski, udowadnia, iż przeprowadzony w latach 20. ubiegłego wieku eksperyment obyczajowy doprowadził do destrukcji rodziny oraz głębokiej demoralizacji społeczeństwa.

 

Komunistyczna ideologia widziała w rodzinie poważną przeszkodę stojącą na drodze do stworzenia państwa komunistycznego. „Poczynając od rewolucyjnego w Rosji roku 1917 rozpoczyna się świadoma walka z rodziną” – pisze prof. Hużałowski. Za najskuteczniejszy oręż w tej rozgrywce uznano zniszczenie zasad moralnych czy etycznych, które od wieków obowiązywały w europejskich społeczeństwach. Swoistym instruktażem – jak zdemoralizować społeczeństwo, była wydana w sowieckiej Rosji (1920 r.) książka Aleksandry Kołłontaj „Skrzydlaty Eros”. Możemy w niej przeczytać m.in.: „Moralność klasy robotniczej odrzuca zewnętrzną formę relacji płci. Dla klasowych zadań klasy robotniczej jest zupełnie obojętne by miłość nabywała formę długotrwałego i ustalonego związku”.

 

Profesor Hużałowski podaje, iż na początku lat 20. ubiegłego wieku istniał specjalny kobiecy wydział Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Białorusi. Kierowała nim Zofia Szamardina, gorąca zwolenniczka idei propagowanych przez wspomnianą wyżej Kołłontaj. Szamardina czyniła m.in. wszystko dla maksymalnego ułatwienia rozwodów, wsparcia konkubinatów, wprowadzenia pełnej swobody tzw. aborcji. Wszystkie te rewolucyjne postulaty zostały w latach 1919- 1929 wcielone w życie. Prawo do zabicia dziecka nienarodzonego bez podania jakichkolwiek powodów, wprowadzono na Białorusi już 18 listopada 1920 roku.

 

Dwa lata wcześniej na terenie Związku Sowieckiego przyjęty został „Kodeks stanu cywilnego, ślubów i prawa opiekuńczego”. Na Białorusi jego wprowadzenie pozwalało obywatelowi legalnie funkcjonować w kilku związkach małżeńskich jednocześnie. Kodeks ten również maksymalnie ułatwiał cywilne rozwody. Wystarczyło żeby jedno z małżonków złożyło w urzędzie pisemne oświadczenie rozwodowe. Od roku 1924 wprowadzono prawo nakazujące kwaterowanie w jednym pomieszczeniu kobiety i mężczyzn, nawet sobie nieznajomych. Szczególnie stosowane to było w tzw. komunach młodzieżowych. Najczęściej opuszczały je kobiety, ze względu na przymuszanie ich do współżycia przez współlokatorów. Aleksander Hużałowski opisuje w swojej książce eksperyment polegający na doprowadzeniu do tzw. związku małżeńskiego zbiorowego. Dwóch mężczyzn było łączonych małżeństwem cywilnym z dwiema kobietami i mieli oni funkcjonować jako jedno małżeństwo. Co, oczywiście, skończyło się porażką.

 

Na Białorusi powstał w latach 20. ruch „Precz ze wstydem”, którego członkowie uważali, że naturalna nieśmiałość i powściągliwość jest „oznaką starego systemu, a nagość to demonstracja równości i demokracji”. Nietrudno dostrzec, że hasła te do dziś są wprowadzane w życie przez zwolenników liberalizmu moralnego. Uczestnicy ruchu, wspieranego przez władze komunistyczne, chodzili bez ubrań po miastach i wsiach.

 

Propagowanie tak rozwiązłego trybu życia – jak pisze autor „Rewolucji seksualnej…” – doprowadziło do rozprzestrzenienia się zjawiska zbiorowych gwałtów. Z czasem ulice zaroiły się od nieślubnych i porzuconych dzieci. Związki małżeńskie zawierały osoby nieletnie. Nastała plaga rozwodów. Aborcje były tak nagminne, że doprowadziły do gwałtownego kurczenia się populacji.

 

Widząc tragiczne skutki propagowanej rewolucji seksualnej oraz zgodnie z dyrektywami, jakie nadeszły z Moskwy, władze sowieckiej Białorusi wycofały się z tego niebezpiecznego przejawu społecznej inżynierii. Na polecenie Stalina w latach 30. zaczęły wprowadzać komunistyczny model wstrzemięźliwości seksualnej, często przymusowej. Kult Erosa zastąpiono hołdem wobec tężyzny fizycznej i sportu. Związek Sowiecki zaczął się bowiem szykować do wojny i podbojów. Stalin rozumiał, że sprawnej armii nie sposób zorganizować w zdemoralizowanym społeczeństwie.

 

 

Adam Białous

 

 


DATA: 2018-01-12 08:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moja ciotka mieszkaław czasie rewolucji i prawie do końca II wojny w Odessie. Komunistyczna ideologia działała tak samo na terenie całych obszarów objętych komunizmem. Zależało to wszakże od warunków lokalnych, jak się to wyrażało. Rozprzężenie seksualne,potem gromady bezprizornych porzuconych dzieci także w Odessie były olbrzymim zagrożeniem, szalało NKWD...w sumie nic nowego. Ale warto o tym pisać, bo nadal historia się powtórzyć może w nowej odsłonie, jeszcze bardziej ohydnej i zdegenerowanej odsłonie pełnej hipokryzji, bo przecież za aborcją i zabijaniem głosują w polskim sejmie otwarcie i bez wstydu.
6 miesięcy temu / Odessa
 
Do katopol: W artykule nie chodzi o źródło idei wolności seksualnej, ale o eksperyment opartym na tej idei i jego skutki. P.S. Bardzo ciekawy artykuł. Mam nadzieje, że książka zostanie wydana po polsku.
6 miesięcy temu / teodor
 
Oj biedne goje. Brak wiedzy nie boli, a szkoda. Może byście wiedzieli, że projekty demoralizacji rodziny wyszły z innego miejsca na świecie i z innej nacji. XIX wiek za oceanem i generalnie w krajach herezji (dziś tak czczonej w KK i Watykanie) przyniósł tą demoralizację, a póki w Polsce był Prymas S. W. i..."demokracja ludowa", to ta przypadłość współczesnego świata miała ograniczony dostęp. Nawet aborcja była wyhamowywana.
6 miesięcy temu / katopol
 
Do Monarchisty. Pisz Pan ksiazke???? to moze byc dobra pozycja do przeczytania. Dobrze wiedziec co w trawie piszczy. Jakie fakty powinny byc szerzej znane a jakie sa calkowicie ukrywane odnosnie satanizmu kulturowego
6 miesięcy temu / Jacek
 
ONZ za swój autorytet uznaje Helenę Bławatską, szatanistkę. Ostatnio myślę czy nie napisać własnej książki pod tytułęm 'Marsz Szatana przez kulturę'. O szatanizmie politycznym i szatanizmie społecznym pisało już sporo ludzi, ale o szatanizmie kulturowym niekoniecznie, wszak to mniej istotne. Niektórzy mówią ciągle o marksizmie czy faszyzmie w oderwaniu od zaplecza ideologicznego jaki stanowią ignorowane przez historyków oraz badaczy kultury szatanistyczne pisma teoretyków jak Aleister Crowley, Helena Bławatska czy nawet Anton LaVey. Liczne odwoływanie się do nich przez rzesze rewolucjonistów świadczy o znacznej roli tychże psychopatów. To nie są 'podrzędni' lucyferianie, 'jakieś świry i czubki', 'jedni z nich', ale czołowi przedstawiciele antycywilizacyjnego ruchu, na których powoływali się między innymi Hitler i The Beatles, a dziś robi to ONZ. W H6lyw66d dominuje gnoza, w książce pisałbym o muzyce spod szyldu czwartej rewolucji, analizując książki tych trzech.
6 miesięcy temu / Monarchista
 
A z czym mamy do czynienia obecnie także w Polsce? Czy rosnąca lawinowo liczba rozwodów nie jest właśnie objawem takiego stanu rzeczy? Ten kto ma do czynienia z gimbazą wie o czym mówię. Oni nie są zdolni do zakładania rodzin, o zrozumieniu trwałości sakramentu nie wspominając. O ile w ogóle potrafiliby zrozumieć czym jest sakrament.
6 miesięcy temu / Nasa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.