DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Soros rozdaje karty w Europie. Komisja Europejska na zawołanie miliardera

Soros rozdaje karty w Europie. Komisja Europejska na zawołanie miliardera
© Danny Gys / Reporters/Forum

W przyszłym tygodniu ma dojść do spotkania szefa KE, Jean-Clauda Junckera oraz kilku unijnych komisarzy ze słynnym miliarderem, George’m Sorosem. Powód? Kłopoty, jakie ma na Węgrzech uczelnia założona przez finansistę.

 

Rzadko się zdarza, by Komisja Europejska ingerowała w kłopoty prywatnych uczelni. Jednak kiedy założycielem jednej z nich jest wpływowy finansista, George Soros, trudno, by unijni eurokraci przymknęli oko.

 

Jakie kłopoty na Węgrzech ma złożony przez Sorosa Uniwersytet Środkowoeuropejski? 10 kwietnia prezydent Węgier, Janos Ader podpisał ustawę zgodnie z którą mogą tam działać wyłącznie uczelnie zagraniczne dysponujące międzypaństwową umową popierającą ich działalność, lub takie, które posiadają placówkę w kraju pochodzenia.

 

Warunków tych nie spełnia szkoła założona przez Sorosa. Dziwnym trafem pomysł nie spodobał się nie tylko samemu bezpośrednio zainteresowanemu, ale także unijnym komisarzom, na czele z szefem Komisji Europejskiej, Jeanem-Claudem Junckerem. Co ciekawe, rzeczniczka KE stwierdziła, że Juncker będzie rozmawiał z Sorosem o politycznych wydarzeniach, jakie w ostatnim czasie wydarzyły się na Węgrzech. Mowa między innymi o protestach studentów uczelni Sorosa, którym nie spodobał się pomysł prowadzący do jej zamknięcia.

 

Soros prowadzi szeroko zakrojoną ofensywę w Komisji Europejskiej, gdzie – wiele na to wskazuje – podejmuje działania mające na celu powstrzymać węgierski rząd przed wprowadzeniem niekorzystnych dla finansisty zmian. Obok Junckera Soros spotka się bowiem z innym wpływowym politykiem KE, Franzem Timmermansem.

 

Bruksela przygląda się też węgierskim propozycjom w sprawie działalności organizacji pozarządowych. Nowe prawo ma zobowiązywać organizacje pozarządowe, otrzymujące fundusze z zagranicy, do rejestrowania się jako „organizacje wspierane z zagranicy”.

 

Rządzący na Węgrzech Fidesz twierdzi, że niektóre finansowane z zagranicy organizacje pozarządowe działające w tym kraju, np. Węgierski Komitet Helsiński i Transparency International, należą do sieci organizacji Sorosa. Zdaniem władz w Budapeszcie amerykański miliarder węgierskiego pochodzenia za ich pośrednictwem próbuje wpływać na krajową politykę.

 

 

Źródło: dziennik.pl

ged


DATA: 2017-04-22 19:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skoro płaci to i wymaga! Ot i cała ujnia. Brytyjczycy doskonały krok poczynili!
ponad 1 rok temu / emilian58
 
Swiatowy establishment nie odpusci zanim nie zlikwiduje panstw narodowych
ponad 1 rok temu / Diuram
 
w kazdym przyzwoitym kraju nalezy wykopac tego dziada i jego "dobroczynne" organizacje...wiecej ten szkodnik robi zadymy (bo o to mu tylko chodzi) niz porzadnej uczciwej roboty,,,dobrze robi Orban, ze wysyla tego dziada do bahometa czyli do pijanej unii..i juz...
ponad 1 rok temu / zdecydowany
 
Jak PiS nie poprze glosno na forum UE Orbana to kolejnym krokiem bedzie przymuszenie nas do przyjecia imigrantow! Gdzie ta solidarnosc Grupy Wyszechradzkiej? W pojedynke w koncu nas porozbijaja.
ponad 1 rok temu / qba
 
Widać ,że Unijni przywódcy wykorzystują swoje 5 m in. do robienia swoich interesów jak platformersi? Takiej UNI broni KOD, KOD Młody SLD, Po i inni lewi?
ponad 1 rok temu / Fidesz
 
przeciez to jest jakas kpina!Wegrzy powinni natychmiast wyjsc z eurokolchozu i po klopocie!
ponad 1 rok temu / ja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.