DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Soros kieruje oczy na Afrykę i chce „przywracać jej dziedzictwo”. Brzmi ładnie, jest groźne

Soros kieruje oczy na Afrykę i chce „przywracać jej dziedzictwo”. Brzmi ładnie, jest groźne
George Soros. By Niccolò Caranti (Own work)/Wikimedia Commons
#AFRYKA    #SOROS    #DZIEDZICTWO    #KULTURA    #KOLONIALIZM

Hasło „przywracania dziedzictwa Afryce” brzmi dobrze. Jednak jak to u Sorosa i w jego Fundacji Open Society bywa, sprawa ma drugie dno. Przywracanie dziedzictwa łączy się z rugowaniem z tego kontynentu wartości cywilizacji zachodniej, łącznie z elementami chrystianizacji wielu krajów, przyniesionych tam w czasach kolonialnych. Kolonializm zachodni nie jest zjawiskiem historycznie czarno-białym. Przynosił cierpienia, ale też cywilizację i uniwersalne wartości. Nie wolno zapominać, że na tym kontynencie trwała (i trwa) też ekspansja islamu, obarczona również zjawiskiem wprowadzania niewolnictwa, o czym się jednak nie mówi, czy narzucaniem praw szariatu.

 

Mówienie dziś o „przywracaniu Afryce jej dziedzictwa” nie jest jednak jakimś czystym powrotem do źródeł, czyli np. do animizmu, ale po prostu zamiarem odebrania niektórym państwom afrykańskim ich nawiązanej w czasach kolonialnych łączności kulturowej z Zachodem, a właściwie zastąpienie jej lewicowymi miazmatami tejże kultury.

 

Założona w 1993 roku Fundacja Otwartego Społeczeństwa George’a Sorosa ogłosiła podczas Forum Pokoju w Paryżu (12-13 listopada) wyasygnowanie kwoty 15 milionów dolarów, w ciągu najbliższych czterech lat, na przywracanie Afryce jej „zrabowanych dóbr kultury”. Na razie brzmi dobrze. Nowy pomysł miliardera Georgesa Sorosa ma jednak przy okazji doprowadzić do rozliczenia i potępienia epoki kolonialnej.  W wydanym w Paryżu komunikacie Fundacji jest mowa wprost o „przemocy kolonialnej” i wsparciu dla „sieci i organizacji, które starają się oddać Afryce jej dziedzictwo”.

 

Teraz tylko czekać aż posypią się odpowiednie granty. Patrick Gaspard, prezes Fundacji Sorosa, mówi, że jest dumy ze „wspierania ruchu mającego na celu naprawienie błędów historycznych”. Jest też mowa o „misji, która ma doprowadzić do prawdziwej sprawiedliwości”.

 

Wygląda to na jeszcze jeden sąd nad misją „Białego Człowieka” i jego cywilizacją. Rzecz jasna nie ma w deklaracji ani słowa o zakładanych wtedy szkołach, szpitalach, misjach, budowanych drogach, czy kolejach. Mit „złego kolonializmu” został przez lewicę już historycznie utrwalony i pokutuje nawet wbrew faktom i prawdzie.

 

Chociaż pozornie chodzi o dowartościowanie rodzimej kultury afrykańskiej, to w dalszym planie ma to być „akt oskarżenia” przede wszystkim Europy. Rashida Bumbray, dyrektor ds. kultury i sztuki w fundacji Open Society, ma się zająć sprawą zwrotu  „zrabowanych dzieł” i negocjacjami w tej sprawie z muzeami, rządami i kolekcjonerami. Fundusze z Otwartego Społeczeństwa trafią do afrykańskich prawników, archiwistów i dyrektorów muzeów, aby „wspierać rozwój ich wiedzy specjalistycznej”. Jednak w Europie pieniądze zostaną przeznaczone na „stymulowanie debaty na ten temat”. Jak zwykle u Sorosa pod pretekstem wyrównywania niesprawiedliwości i działalności charytatywnej kryje się głęboko ideologiczny projekt, w tym przypadku, jeszcze większej relatywizacji wartości cywilizacji zachodniej. Soros być może liczy, że w Afryce nie znają na tyle łaciny, by zrozumieć frazę – „Timeo Danaos et dona ferentes” („Obawiam się Greków, nawet gdy niosą dary”)…?

 

W rzeczywistości chodzi tu o uznanie winy „białego człowieka”, za którą stoi tzw. „poprawność polityczna”. Soros do swoich działań wykorzystuje zbitkę kojarzonych pejoratywnie pojęć związanych z kolonializmem. Są to gotowe schematy i historyczne mity.  Na ten temat już jednak pisaliśmy TUTAJ.

 

Przywracanie „dziedzictwa Afryce” to nie żaden zwrot dzieł kultury, ale w rzeczywistości ideologiczny projekt „repoganizacji” tego kontynentu. Powoli udaje się to zresztą w samej Europie, gdzie zaczyna się czcić figurki bożków nawet w Watykanie...

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2019-11-16 14:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ten pan w co wierzy? Chyba w samo zło. Mógłby lepiej spożytkować pieniądze.
8 miesięcy temu / Felix
 
Wiązanie białej kolonizacji Afryki z Kościołem Katolickim jest pluciem temuż Kościołowi w twarz. Opamiętajcie się wreszcie.
8 miesięcy temu / Asdf
 
Jak się operuje mitami to jedno się zohydza a drugie przedstawia w samych superlatywach. W efekcie i tu i tu się przesadza.
8 miesięcy temu / ab
 
@Dfg jak te kabały wieżą w Lucyfera obejrzyj na youtube film Ronald Bernard.
8 miesięcy temu / ronald
 
Niech się lepiej ten człowiek pojedna z Bogiem , a wcześniej z ludzmi, bo niebawem dostanie zapłatę za swoje uczynki.
8 miesięcy temu / Dfg
 
Takich mitów służących do zohydzania KK i przypisywania mu niepopełnionego zła jest więcej,np: wyprawy krzyżowe,ciemne średniowiecze,inkwizycja,itd,itd. To iż chrystianizacja podniosła na wyższy poziom cywilizacyjno-etyczny, barbarzyńsko-ludożercze,agresywne ludy oraz indywidualnych ludzi o tym cisza - to nie istnieje,to nie miało miejsca w historii KK! Diabelskie kłamliwe zaczadzenie niestety funkcjonuje i ma się nadal dobrze w głowach wielu współczesnych zwłaszcza lewaków!
8 miesięcy temu / t
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.