DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Sondaże exit poll: Konfederacja ponad progiem. Liderzy studzą optymizm i czekają na oficjalne wyniki

Sondaże exit poll: Konfederacja ponad progiem. Liderzy studzą optymizm i czekają na oficjalne wyniki
Źródło: wRealu24/YouTube

Z sondażowych badań exit poll wykonanych przez IPSOS wynika, że komitet wyborczy Konfederacja Konfederacja Wolność i Niepodległość przekroczył próg wyborczy. Liderzy formacji, ciesząc się z uzyskania 6,4 proc. głosów poparcia, studzili nastroje przypominając losy ugrupowania podczas majowych eurowyborów.


Wieczór po zakończeniu głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego był dla liderów Konfederacji niezwykle radosny, jednak ostateczne wyniki okazały się odbiegać od prognoz, a komitet ostatecznie nie przekroczył progu wyborczego. Dlatego też w trakcie wieczoru po wyborach parlamentarnych liderzy ugrupowania studzili nastroje.


W niedzielę 13 października podczas wieczoru wyborczego Konfederacji jako pierwszy głos zabrał Janusz Korwin-Mikke. Polityk podziękował wyborcom, ale jednocześnie mówił, aby wstrzymać się z radością. Zwrócił także uwagę na zasługi Telewizji Publicznej dla osiągnięcia przez Konfederację dobrego wyniku wyborczego. Zdaniem Korwin-Mikkego „telewizja PiS-owska” krzywdząc Konfederację zmobilizowała Polaków do głosowania na formację, gdyż Polacy nienawidzą, gdy się kogoś krzywdzi. Dziękując Jackowi Kurskiemu wyraził nadzieję, że prezes TVP „będzie siedział”. Taka myśl została zasuflowana z sali.


Po Januszu Korwin-Mikkem głos zabrał Grzegorz Braun, który przywitał się ze zgromadzonymi tradycyjnym „Szczęść Boże”. Polityk stwierdził, że „jest problem z Konfederacją”. Owym problemem jest, zdaniem Brauna, fakt, że ugrupowanie wymyka się schematom. – Oni chcieliby żebyśmy byli faszystami. Nie jesteśmy – powiedział polityk zauważając, że działacze Konfederacji nie są także socjalistami, poganami czy „dzikimi plemiennymi rasistami”. Konfederacja nie reprezentuje modelu uproszczonego: ludożerców pogańskich, libertariańskich, randystów – stwierdził reżyser dodając, że „Konfederacja jest piękniejsza, jest bardziej skomplikowana, jest na wyższym poziomie”. Problemy z jej zrozumieniem mają wynikać z faktu, że przeciwnicy ugrupowania nie pojmują, iż można działać nie na zlecenie, nie na smyczy. Jednocześnie Braun stwierdził, że Konfederacja to „kij w szprychy” maszyny, która ma służyć do „mielenia polskości, wiary, rodziny, własności”. Czy zadanie zatrzymania tej maszyny może się powieść? – Jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści – stwierdził w swoim stylu Braun ostrzegając polityków Konfederacji, dla których ma rozpocząć się właśnie trudny czas próby charakterów w trakcie „giełdy posłów”. Polityk zachęcił też do kontroli wyborów. – Teraz dopiero zaczyna się liczenie – powiedział. – Rano zamietli nas pod próg – stwierdził odnosząc się do eurowyborców 2019.

 

Następnie głos zabrał Robert Winnicki. Polityk przywitał się z zebranymi słowami: „czołem wielkiej, wolnej, dumnej, konfederacyjnej Polsce”. Także zachęcił do kontroli wyborów poprzez stronę pilnujwyborow.pl, zaś TVP określił mianem „przestępców”. Mówił również o małych siłach, jakimi dysponowała Konfederacja „wobec czterogłosowej koalicji” (PiS, PO, PSL, SLD). Winnicki podziękował zaangażowanym w wynik ugrupowania, który nazwał „sukcesem ideowej prawicy”. Ów wynik ma być początkiem długiego marszu po odzyskanie Polski. Celem jest „państwo nowoczesne w formie i tradycyjne w treści” oraz obrona kraju przed tym, co niszczy Zachód: rozkładem moralnym i napływem imigrantów.

 

 

Źródło: relacja na wRealu24 (YouTube)

MWł

 

  


DATA: 2019-10-14 06:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ry.janszarmach3 I podobnie szybko z sejmu wyjdzie.
8 miesięcy temu / banita
 
Kiedy Konfederacja wybierze tych 13 kandydatów?
8 miesięcy temu / hmm
 
@panda jest śmieszna. Niewiele wyszło? A dla @Alana 6% to też śmiesznie mało? Śmieszni to są prędzej ci, co ufali że olewając ugrupowania większe, samym znanym nazwiskiem najpierw zbiorą podpisy, a potem dostaną się do Sejmu. 6% Konfederacji przy aż tak potwornej antykampanii w TVP to cud. Resztki antykonfederacyjnego ducha gościły i we wczorajszym studiu wyborczym: przez pierwszą godzinę ani na sekundę nie połączono się ze sztabem wyborczym Konfederacji, zresztą dwóch innych komitetów również, a do tego p. Holecka nie omieszkała zauważyć z pewną nadzieją, że w maju Konfederacja też miała niby wejść do Sejmu, ale po ostatecznym podliczeniu głosów w końcu nie weszła. TVP nadal będzie przemilczać Konfederację, choćby jej posłowie w Sejmie codziennie stawali na mównicy! Nie zapominajmy: media to faktycznie 4 władza!
8 miesięcy temu / Beata
 
@marek: Konfederacja nie miała ŻADNYCH pieniędzy kradzionych nam przez bandę 4-ga, oprócz indywidualnych wpłat darczyńców. Wpłaciłeś na bilbord?
8 miesięcy temu / sta
 
konferderacja była zwalczana przez pisowską tvp jak solidarność przez komunę;ale z drugiej strony,szkoda, że konfederaci nie robili kampanii wyborczej w terenie;nawet gdyby postawili jeden bilbord w każdym powiecie/a na to było ich stać,bo RN jest w sejmie/to wyniki byłyby lepsze;bez pracy nie ma kołaczy.
8 miesięcy temu / marek
 
6% zenada
8 miesięcy temu / Alan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.