DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Sondaż YouGov: połowa Niemców i Francuzów niechętna muzułmanom

Sondaż YouGov: połowa Niemców i Francuzów niechętna muzułmanom
FOT.REUTERS/Mark Makela/FORUM

Przeprowadzony przez brytyjskie biuro badań opinii YouGov sondaż pokazuje dobitnie stosunek opinii publicznej do religii w kilku krajach świata.  Największą niechęć wobec islamu dostrzeżono w Niemczech, Francji i USA.

 

53 proc. mieszkańców Niemiec jest niechętnych islamowi. We Francji liczba ta wynosi 49 proc. Negatywną opinię na temat islamu ma 37 proc. mieszkańców USA ma, a w Wielkiej Brytanii niechęć do wyznawców Allacha wyraża 32 proc. społeczeństwa. Dwukrotnie większą niechęć – co zrozumiałe – wyrażają Brytyjczycy głosujący na konserwatystów niż na Partię Pracy.

 

Warto zaznaczyć, iż sondaż YouGov pokazuje ponadto, że społeczeństwa Zachodu odczuwają znacznie mniejszą niechęć do takich religii jak chrześcijaństwo, judaizm, hinduizm czy buddyzm.

W ścisłej zależności z najnowszym sondażem YouGov pozostają wyniki raportu opublikowane przez stowarzyszenie „State of Hate”  (państwo nienawiści) sprzed pół roku. Wynika z niego między innymi, że 32 proc. Brytyjczyków jest zdania, że w ich ojczyźnie funkcjonują tzw. strefy no-go, w których prawo brytyjskie zostało na stałe wyparte przez prawo szariatu, a brytyjski system wartości praktycznie nie istnieje

 

Jak podaje Pew Research Center, nawet jeśli Europa całkowicie zatrzyma przypływ imigrantów, to do 2050 roku liczba muzułmanów na Starym Kontynencie i tak wzrośnie do blisko 36 mln! W scenariuszu średniej migracji największy odsetek ludności muzułmańskiej miałaby wówczas Szwecja (20,5 proc.), na drugim miejscu znalazłaby się Wielka Brytania (ponad 16 proc. ludności wyznającej islam).

 

Źródło „The Guardian” / yougov.co.uk

ChS


DATA: 2019-02-22 11:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bestii dano 1/4 ludzi.
3 miesiące temu / Sec
 
statystyka: Idzie facet na spacer z psem. Razem mają 6 nóg. I tyle w temacie. Jakoś nie widać tej niechęci. Gdyby tak było domagano by się wydalenia tej ludobójczej ideologi i jej wyznawców, a ci co ich sprowadzili też nie byli by na tronach, tak ojczyźnianych jak i brukselskim.
3 miesiące temu / banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66325"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.