DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Sondaż: prawie 40 proc. Niemców popiera aneksję Krymu

Sondaż: prawie 40 proc. Niemców popiera aneksję Krymu
REUTERS / FORUM

Aneksja Krymu przez Rosjan, bardziej niż można się było spodziewać, podzieliła społeczeństwo niemieckie. Sondaż przeprowadzony na zlecenie niemieckiej państwowej stacji telewizyjnej ARD pokazał, że 39 procent Niemców popiera aneksję Krymu przez Putina. Natomiast tylko 48 proc. Niemców jest zdania, że Krym nie należy się Rosji.

 

Podziały widoczne są także w kwestii zagrożenia, jakie niesie za sobą polityka rosyjskich władz w stosunku do Niemiec i Zachodu. Blisko 54 proc. respondentów uważa, że obecna polityka Kremla stanowi bezpośrednie zagrożenie dla Niemiec. Przeciwnego zdania jest 43 proc. niemieckich obywateli. Ustosunkowując się do zachodnich sankcji nałożonych na Rosję, 19 proc. respondentów jest zdania, że zakres sankcji należy rozszerzyć, 43 proc. uważa, że ich działania jest skuteczne. 27 procent Niemców chce natomiast zniesienia sankcji. Większość przeciwników sankcji to mieszkańcy wschodnich landów Republiki Federalnej.

 

Dla porównania najnowsze wyniki sondażu Lewada Centr. Zgodnie z oczekiwaniami, 84 proc. rosyjskich respondentów poparło aneksję Krymu. Dość sporo, bo aż 11 proc. było przeciw, a 11 proc. Rosjan nie miało na ten temat zdania. Jak pokazuje sondaż, 78 proc. Rosjan uważa, że ich kraj nie naruszył i nie narusza postsowieckich i powojennych porozumień międzynarodowych. 66 procent ankietowanych jest zdania, że nie ma powodów do niepokoju faktem, że Zachód i USA uważają aneksję Krymu za pogwałcenie światowego ładu geopolitycznego.

 Źródło: infratest-dimap.de

ChS

 

 


DATA: 2014-11-28 13:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

trzeba pamiętać i mieć na uwadze to że Niemcy też lubią aneksje i referenda, to jest przecież tak mało odległa historia. My Polscy musimy strzec swej wiary i wolności. Aby następne pokolenia Polaków miału miejsce do którego mogą bezpiecznie wracać. Módlmy się o suwerenność naszej ojczyzny i o mądre polskie władze każdego szczebla.
ponad 5 lat temu / Sylwester
 
Gdyby było z 55-60 proc to co innego.
ponad 5 lat temu / Alek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.