DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Sondaż: Andrzej Duda zwycięzcą wyborów prezydenckich, ale ze świętowaniem powinien zaczekać

Sondaż: Andrzej Duda zwycięzcą wyborów prezydenckich, ale ze świętowaniem powinien zaczekać
Andrzej Duda. FOT.:Adam Chełstowski/FORUM

Andrzej Duda zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich 2020 – wynika z sondażu exit poll opublikowanego przez TVP Info. Zważywszy jednak na pewien margines błędu w badaniu oraz niewielką różnicę w poparciu dla obu kandydatów, urzędujący Prezydent RP powinien wstrzymać się jeszcze z otwieraniem szampana.


Z sondażu exit poll wynika, że Andrzej Duda uzyskał poparcie 50,4 proc. Polaków. Z kolei jego konkurent, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zgromadził w głosy 49,6 proc. obywateli. Margines błędu w badaniu IPSOS wynosi 2 punkty procentowe.


Jeśli sondażowe wyniki się potwierdzą, Andrzej Duda będzie przez najbliższe 5 lat pełnił funkcję prezydenta RP. Najpewniej jednak kandydaci zaczekają ze świętowaniem sukcesu do chwili opublikowania oficjalnych i ostatecznych danych przez Państwową Komisję Wyborczą.


Z sondażu wynika, że frekwencja wyniosła 68,9 proc.

 


Źródło: TVP Info
MWł

 

 


DATA: 2020-07-13 00:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wola narodu PIS wygrał, ale z takim podziałem społecznym jak mamy, to naród długo nie przetrwa. Jesteśmy podzieleni, dwa plemiona i to wszyscy widzą. Teraz może PIS powinien się zastanowić, dlaczego prawie połowa społeczeństwa jest przeciw. Może zmienić narrację, starać się ten podział zmniejszyć. Bo inaczej nie przetrwamy jako naród i tego nie zmienią ani repolonizacja mediów, ani kolejne pieniądze plus, ani krzyki Ziobro, czy modlitwy rządu w Toruniu. Wygraliście, ale to wy macie problem, bo trudno będzie rządzić podzielonym narodem.
26 dni temu / Renata
 
@Kargul Katolicy? Z nazwy może jeszcze. Trzeba łapać za Różaniec św. i codziennie jedną część odmówić w intencji nawrócenia naszego narodu.
26 dni temu / hipopotam
 
jeśli naprawdę wygrał to biorąc pod uwagę 5 lat prezydentury wszystkie siły i kasę rzucone na kampanię to słabe to zwycięstwo -z kimś kto wskoczył niedawno na zastępstwo ,bardzo słabe ,pokazuje to jak wielu ludzi chciało zmiany
26 dni temu / ewa
 
Naród podzielony, długo nie przetrwa...
26 dni temu / Krej
 
Fakt że gościu popierający WHO pchający masturbację u dzieci dostał prawie połowę jest porażający. Gdzie księża uczący ludzi co to dobro i po co walczyć o zbawienie i jak? Bez nich ludzie nie będą dbać o swoje dzieci a te dzieci potem będą miały wyprane przez marksistów mózgi i serca i będą głosowały na róbta co chcesz gości. Już wybór Kwaśniewskiego bo "miał takie ładne oczy" był alarmem, że cud nie tak z nami. Jeśli Biskupi i księża się zmienia się przyszłe wybory będą ostanie.
26 dni temu / Grzegorz
 
Kłania się też pojedynek Duda-Komorowski bo teraz mamy praktycznie rewanż za tamtą porażkę. Niewiele to zmienia w relacjach PiS-Po a nawet przedluzaja tą rywalizację. Już wystarczająco długo trwa ta demokracja że wszyscy się już chyba przekonali że nic tu nie jest na zawsze. Trudno uwierzyć nawet żeby już nie było tego świadomych.
26 dni temu / anh
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.