DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Sondaż: 7,4 proc. dla Krzysztofa Bosaka. „To wyniki zapowiadające prawdziwą polityczną zmianę”

Sondaż: 7,4 proc. dla Krzysztofa Bosaka. „To wyniki zapowiadające prawdziwą polityczną zmianę”
Wieczór wyborczy Krzysztofa Bosaka, 28 czerwca 2020. Źródło: wRealu24/YouTube

Kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich zdobył – wedle sondażu exit poll, którego wyniki podało w niedzielny wieczór TVP – 7,4 proc. głosów. Zdaniem samego Krzysztofa Bosaka ów wynik, w połączeniu z niezwykle wysoką frekwencją, to sukces. Polityk podczas wieczoru wyborczego ocenił ponadto, że „jesteśmy w historycznej chwili”, a w Polsce dokonuje się poważna zmiana.


Szanowni Państwo, wydaje się, że jesteśmy w historycznej chwili. Te wyniki, których nikt nie prognozował, to wyniki zapowiadające prawdziwą polityczną zmianę, jaka zaczęła się na polskiej scenie politycznej. Konfederacja stała się trzecią siłą w Polsce – powiedział podczas wieczoru wyborczego poseł Krzysztof Bosak.


Przyjdzie czas na spokojną analizę, natomiast przy tak wysokiej frekwencji, taki wynik to jest ogromny sukces wszystkich naszych środowisk, wszystkich naszych sympatyków i całego polskiego społeczeństwa, które w bólach, łamiąc wszelki opór, wypracowało doskonały wynik i myślę, że kiedy poznamy szczegółowe wyniki wyborów, okaże się, że nasza baza wyborców, dzięki tej ponad półrocznej pracy politycznej, bardzo mocno się poszerzyła, że jesteśmy na nowych, szerokich wodach prawdziwej pracy politycznej, którą docieramy daleko poza krąg swoich najbliższych sympatyków, daleko poza krąg działaczy, daleko poza to, co zdobyliśmy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w wyborach do Parlamentu krajowego. To otwiera perspektywę, do pełnej realizacji naszego programu, programu, który wspólnie wypracowujemy – dodał kandydat Konfederacji na prezydenta RP.

 

Dziś te siły, z którymi walczymy, którym rzuciliśmy rękawicę, siły głównego nurtu, wydają się silne, wydają się wielkie. Ale tak naprawdę oni już wiedzą, że są kolosem na glinianych nogach, na dwóch nogach. Nazwy tych dwóch nóg to PiS i Platforma. To jest kolos na glinianych nogach, a nową, rodzącą się prawdziwą siłą jest Konfederacja z siłą swoich sympatyków, z wielkim entuzjazmem i oddaniem naszych działaczy, którego doświadczałem przez całą kampanię – powiedział podczas wieczoru wyborczego Krzysztof Bosak.


Choć może oni [PiS i PO – PCh24] jeszcze przyciągnęli w tych wyborach więcej wyborców, to my przyciągamy większe zainteresowanie społeczne, to my mamy najlepszą dynamikę wzrostu, to my jesteśmy przyszłością, to my jesteśmy ideową prawicą – dodał narodowiec. Następnie Krzysztof Bosak przeszedł do podziękowań, które rozpoczął od swojej żony – Kariny. Polityk wskazał ponadto na liderów ugrupowań tworzących Konfederację (Ruch Narodowy, partia KORWiN, Korona Grzegorza Brauna) oraz wymienił wszystkie osoby zaangażowane w jego kampanię.

  


Źródło: wRealu24 (transmisja) / TVP Info
MWł

 

 


DATA: 2020-06-28 23:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dla mnie ciekawe jest to ze niemalze kazdego to zgodzi sie posluchac kilku wystapien Bosaka czy przeyslec jego wypowiedzi zmienia zdanie i na niego glosuje. Niestety tylko mala czesc chce myslec reszta jest ideowa i daje soba manipulowac i zadawala sie zloganami promowanymi przez TV PiS czy tV Nieprawda.
2 miesiące temu / gosc
 
Wzorem dla Konfederacji muszą być postaci zapisane w historii Polski z początku nie XXI, lecz XX wieku. Tamte wzory trzeba przenieść do czasów współczesnych w sposób inteligentny i niezauważalny. Za wami idą ludzie młodzi i odważni, ale ten siwy dziadziuś, który staje w pierwszym szeregu już powinien pójść na polityczną emeryturę. Wybory z waszym udziałem już się skończyły, teraz potrzeba wam więcej spokoju i zimnej krwi.
2 miesiące temu / Adam
 
Może to i nieźle, ale prawdziwy sukces to by była trzecia pozycja. Moim zdaniem bardzo Konfie zaszkodziły te wyskoki z głosowaniem na Trzaskowskiego, to było całkowicie bezsensowne i wielu wyborców zniechęciło. Ewidentnie krecia robota, i to klasycznie jak w takich zagrywkach niemal tuż przed głosowaniem.
2 miesiące temu / abc
 
Uważam, że Pan Krzysztof świetnie sobie poradził jako kandydat. Jego przystojny wygląd i używanie łagodniejszej retoryki spowodowała przyciągnięcie znacznej części kobiecego elektoratu oraz osób starszych. Myślę, że Pan Krzysztof sprawdził się bardzo dobrze, i słuszną decyzją było to że elektorzy postawili na niego w prawyborach.
2 miesiące temu / Konrad
 
Panie Pani Trad... Z jednej strony ma Pani rację. U Cejrowskiego Bosak wypadł bardzo słabo... zgrabnie wypowiedziane pustosłowie u pana Cejrowskiego nie przejdzie... Ale uważam, że i Cejrowski nie miał racji... Pan Cejrowski uważa, iż: 1. polityk musi być najlepiej biznesmenem a czy Jezus Chrystus, zaczynając swoją działalność również był przedsiębiorcą? miał jakiś własny majątek? 2. Pan Cejrowski uważa, ze poslom nie należy płacić... ale przecież "wart robotnik swojej strawy" , "młócącemu wołowi nie zawiązuj pyska"... 3. Pan Cejrowski uważa, że państwo powinno być nastawione na zysk, bogacenie obywateli... ale widać co zostało z bogatych społeczeństw zachodu... Dalej nie chce mi się wymieniać... Bosak wypadł słabo, ale na kogo innego głosować? Duda? Reprezentujący interesy USA i Izraela... Bierny i mierny...
2 miesiące temu / Tomb
 
W ostatniej chwili zmieniłam swój głos z Bosaka na Dudę mam trochę wyrzutów sumienia. Bałam się, że Trzaskowski może mieć lepszy wynik w starciu z Dudą. Nie może być, by sponsor kochających inaczej będzie miał jeszcze większe pole manewru do budowania Polski "wolnej inaczej". Całym sercem jestem za NARODOWCAMI i KONFEDERACJĄ chciałabym Polski tradycyjnej i patriotycznej. Cieszę się, że głównie młodzież głosowała na Bosaka to znak na przeszłość.
2 miesiące temu / Marzena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.