DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Solidarność z abp. Jędraszewskim, dokument ws. LGBT+. Polscy biskupi obradowali na Jasnej Górze

Solidarność z abp. Jędraszewskim, dokument ws. LGBT+. Polscy biskupi obradowali na Jasnej Górze
fot. flickr.com/photos/episkopatnews

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami napływających z różnych stron świata wyrazów poparcia dla zdecydowanej postawy abp. Marka Jędraszewskiego, zaatakowanego za krytykę ideologii LGBT+. Dziękujemy za wszystkie wyrazy wsparcia dla Księdza Arcybiskupa – czytamy w  Komunikacie Rady Biskupów Diecezjalnych Konferencji Episkopatu Polski. Obrady zakończyły się we wtorek na Jasnej Górze.

 

Ochrona dzieci i młodzieży przed seksualizacją w szkołach, coraz częstsze profanacje obiektów sakralnych i modlitwa o pokój w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej – to niektóre z tematów podejmowanych 27 sierpnia 2019 r. w czasie zebrania Rady Biskupów Diecezjalnych KEP na Jasnej Górze.

 

Duchowni zajęli się także m.in. sprawą Marszów Równości, które w ostatnim czasie odbywają się w różnych miastach Polski. Podziękowali także za wyrazy poparcia „dla zdecydowanej postawy abp. Marka Jędraszewskiego, zaatakowanego za krytykę ideologii LGBT+”.

 

„W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami napływających z różnych stron świata wyrazów poparcia dla zdecydowanej postawy abp. Marka Jędraszewskiego, zaatakowanego za krytykę ideologii LGBT+. Dziękujemy za wszystkie wyrazy wsparcia dla Księdza Arcybiskupa. Rada Biskupów Diecezjalnych w pełni popiera stanowisko sformułowane przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w oświadczeniu z 8 sierpnia br. Wyrażamy naszą solidarność z krakowskim metropolitą. Modlimy się także za tych, którzy stają się pierwszymi ofiarami tej ideologii, aby mogli osobiście doświadczyć miłości Chrystusa” – czytamy w komunikacie.

 

Biskupi zapowiadają też, „w związku z wydarzeniami, które mają obecnie miejsce w Polsce”, wydanie specjalnego dokumentu „Stanowisko biskupów diecezjalnych w sprawie aktów przemocy motywowanych nienawiścią wobec Kościoła katolickiego i jego wiernych”. Ponadto opracowany ma być dokument ukazujący nauczanie Kościoła katolickiego ws. LGBT+.

 

 

Źródło: episkopat.pl

luk

 


DATA: 2019-08-28 07:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Strzeżmy depozytu wiary i brońmy naszego Kościoła Powszechnego.
10 miesięcy temu / Artur
 
jak sobie to praktycznie wyobrażasz? czy tylko wyrzuciłeś z siebie emocje?
10 miesięcy temu / @Izydor Oracz
 
Jesień 2019 to ostatni dzwonek by zorganizować referendum, nie tylko w sprawie delegalizacji ideologii lgbt, ale karalności wszelakich praktyk dewicyjnych z homoseksualizmem na czele. Oby polscy biskupi nie ugięli się i poprowadzili naród przeciw działaczom lgbt oraz ideologom child-free.
10 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Do :Mgr teolog."To dzisiejszy Eliasz.."? Posłuchaj jaka jest odpowiedź Ks. Biskupa na pytanie co się dzieje po śmierci z wyznawcami innych religii? Innych czyli bałwochwalczych. Prorocy nie byli modernistami i heretykami. Warto przywołać do porządku współczesnych teologów wyznawców duszpasterskiego ale nie DOGMATYCZNEGO S.W.II i przypomnieć, że KATOLICY wierzą w JEDEN ŚWIĘTY KOŚCIÓŁ i nie ma innych kościołów. Są SEKTY i i inne RELIGIE POGAŃSKIE , które są POZA KOŚCIOŁEM KATOLICKIM. Zaś ci , którzy stali się przyczyną schizmy jak Luter zostali wyłączeni z Kościoła Katolickiego noszą piętno HERETYKÓW i nie mają nic wspólnego z K.K , gdyż porzucili Naukę K.K. i posłuszeństwo Papieżowi. Prawdopodobnie masz inne zdanie p. mgr teologii ale się nie dziwię. Trudno PORZUCIĆ tytuł magistra na rzecz Pana Jezusa , który jest DROGĄ PRAWDĄ i ŻYCIEM. Chwała i Uwielbienie przynależy do samego Pana Boga a nie Jego sług głoszących rzeczy Nowe.
10 miesięcy temu / iskierka > mgr
 
Wreszcie Episkopat zareagował.Brawo.
10 miesięcy temu / Polak
 
Rychło wczas poparli. Ale dobre i to. Abp M. Jędraszewski to dzisiejszy Eliasz, Jan Chrzciciel, Atanazy i nasz Wyszyński.
10 miesięcy temu / mgr teologii
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.