4 września 2012

Kolejne sukcesy polskich paraolimpijczyków. Mamy 11 medali

Polscy paraolimpijczycy nie spoczywają na laurach. Natalia Partyka i Karolina Kucharczyk dołożyły właśnie po złotym krążku do polskiej zdobyczy medalowej w Londynie. Jedenasty medal dla Polski zdobył zajmując trzecie miejsce w skoku wzwyż Łukasz Mamczarz.

Natalia Partyka w finale tenisa stołowego po wyrównanym pojedynku pokonała 16-letnią Chinkę 3:2. Złoto z Londynu jest trzecim z kolei zwycięstwem Polki na tej wielkiej imprezie.

Wesprzyj nas już teraz!

Medal z najcenniejszego kruszczu przywiezie z Londynu także Karolina Kucharczyk. Polka skacząc na odległość 6 metrów ustanowiła nowy rekord świata w skoku w dal. Biało-czerwona zawodniczka zdecydowanie pokonała konkurentki, zdobywczyni srebra Rosjanka Krestina Żukowa skoczyła zaledwie 5,38 metrów. Łukasz Mamczarz zdobył w poniedziałek w Londynie jedenasty dla Polski medal XIV Paraolimpiady. 25-letni zawodnik Startu Gorzów był trzeci w skoku wzwyż wynikiem 1,74.

W sumie polska ekipa ma w dorobku jedenaście medali – pięć złotych, cztery srebrne i dwa brązowe. W tabeli medalowej zajmuje dziesiąte miejsce.

Żrodło: sportowefakty.pl