DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Solidarnie i z przymusu. Szef Kancelarii Premiera o nowej daninie dla najbogatszych

Solidarnie i z przymusu. Szef Kancelarii Premiera o nowej daninie dla najbogatszych
fot. You Tube / Fakty RMF FM

Michał Dworczyk podczas wywiadu na antenie RMF FM powiedział, że w solidarnym państwie – jakim jego zdaniem jest Polska – osoby lepiej sytuowane powinny oddawać część swoich dochodów tym mającym gorszą sytuację.

 

Słowa Szefa Kancelarii Premiera pokazały, że rząd PiS coraz wyraźniej dryfuje w stronę państwa opiekuńczego na wzór Szwecji czy Francji. W rozmowie z Robertem Mazurkiem z RMF FM podjął się próby wyjaśnienia sytuacji związanej z nałożeniem podatku dla najbogatszych – tzw. „daniny solidarnościowej”.

 

- Danina solidarnościowa, którą pan określa podatkiem, i w rzeczywistości ona jest podatkiem dla osób najbogatszych, jest wyrazem solidarnego państwa – wskazywał podczas rozmowy.

 

- Solidarne państwo to takie, które zakłada, że osoby najlepiej sytuowane, najlepiej zarabiające mogą część swoich, czy powinny część swoich dochodów przekazywać dla osób będących w najsłabszej sytuacji m.in. dla osób niepełnosprawnych – usprawiedliwiał decyzję o nałożeniu nowego podatku Michał Dworczyk.

 

Na pytanie dotyczące tego, gdzie w zapowiedziach przedwyborczych PiS była mowa o podniesieniu podatków, Dworczyk odpowiedział: „nie było takiego zapisu, który mówiłby o daninie solidarnościowej”. W dalszej części wypowiedzi, szef kancelarii premiera wskazał, że w przedwyborczych zapowiedziach były obecne zapisy dotyczące wprowadzenia modelu państwa solidarnego, które wspiera osoby słabiej sytuowane.

 

Nowy podatek obowiązywać będzie od 1 stycznia 2019 r. Nałożony zostanie na osoby fizyczne wykazujące dochód wyższy niż milion złotych rocznie, czyli ok. 87 tys. zł miesięcznie. Opodatkowana będzie każda nadwyżka tej kwoty w wysokości 4 proc. Tzw. „danina solidarnościowa” będzie głównym źródłem finansowania dodatków dla osób niepełnosprawnych. Obliczono, że w skali roku przyniesie ona 1,15 mld zł.

 

 

Źródło: rmf24.pl

PR  


DATA: 2018-05-16 15:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obliczono, że w skali roku przyniesie ona 1,15 mld zł. Ta zobaczymy. Obiecanki cacanki. Jak mówił Petru bogate firmy uciekną do Czech i na Słowację. Niech dają niepełnosprawnym pieniądze. Ale niech zabiorą je sobie z nagród, 100 wiceministrów, gabinetów politycznych, namnożonych na potęgę urzędasów i Misiewiczów. Tam są pieniądze na niepełnosprawnych, a nie dalej ludzi doić. Skoro PiS mówi, że panuje dobrobyt to po co robi daniny solidarnościowe. Powinni przecież mieć te pieniądze skoro jest dobrobyt.
8 miesięcy temu / trooper
 
Komunistyczne pomysły, nowy podatek w cenie benzyny więc pójdzie w górę wszystko, chore pomysły na dopłaty po 25 tys. do aut elektrycznych, kogo złupią na te auta? a teraz podatek i nie tylko od najbogatszych, bo i od innych w składce na Fundusz Pracy, a w kolejce banksterski wariant cypryjski dla całej gawiedzi.
9 miesięcy temu / finka
 
@PK: AMEN.
9 miesięcy temu / wit
 
Albo solidarność, albo przymus. Jedno wyklucza drugie. Jeżeli zabiera się komuś jego własność pod przymusem, to jest to zwyczajna grabież, a nie solidarność.
9 miesięcy temu / Janek
 
Jestem w szoku czytając pod tym artykułem tyle mądrych komentarzy co mnie oczywiście cieszy
9 miesięcy temu / Jan
 
Panu Dworczykowi się ustroje pokićkały.
9 miesięcy temu / kolego
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.