DZIŚ JEST:   28   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 
 
 
 

Socjolog z UW: LGBT to nowa religia, a nowym totemem może być „Margot”

Socjolog z UW: LGBT to nowa religia, a nowym totemem może być „Margot”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Angela Compagnone)

Ten list wyraża specyficzny punkt widzenia liberalnej inteligencji – nie tylko polskiej, lecz także światowej – która dramatyzuje rzeczywistość i widzi ją w kategoriach apokaliptycznego starcia między dobrem a złem – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” dr Michał Łuczewski odnosząc się do listu w obronie interesów społeczności LGBT, jaki ludzie kultury skierowali do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

 

[WIĘCEJ O LIŚCIE MOŻNA PRZECZYTAĆ W TEKŚCIE PT. ALMODÓVAR, HARRIS, HOLLAND, TOKARCZUK, PAWLIKOWSKI. LUDZIE KULTURY CHCĄ DZIAŁAŃ UE WOBEC „HOMOFOBICZNEJ” POLSKI]

 

Idzie ona [liberalna inteligencja-red.] nieświadomie śladem archaicznych religii, które ściśle łączyły przemoc i sacrum oraz tworzyły rytuały wokół kozłów ofiarnych. W tym liście tym kozłem ofiarnym zostaje ustanowiona mniejszość. Staje się ona czymś świętym, swego rodzaju totemem, znakiem rozpoznawczym, wokół którego inteligencja może się na powrót zgromadzić – zauważył socjolog.

 

Myślę, że LGBT to nowa religia. A nowym totemem może być teraz Margot– zauważa były dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II dodając, że pobyt Michała Sz. ps. „Margot” w areszcie może jednoczyć ruchy LGBT.

 

Wolałbym, żeby liberalne centrum broniło sfery wolnej debaty i autonomii uniwersytetów, a nie stawiało się po którejś ze stron. Bez tego pochłonie nas zaraz wojna wszystkich ze wszystkimi – ocenia dr Michał Łuczewski z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” / wpolityce.pl / dziennik.pl

MWł

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-22 16:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Kes. Z której choinki żeś się urwał? Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów dla wszelkiej maści wykolejeńców i chorych na seksizm homoseksualny ludzi. Gdyby tak nie było, homoseksualny "trup" słałby się gęsto, tymczasem to właśnie tzw. aktywiści LGBT posługują się przemocą, także fizyczną. Poza tym wbrew pozorom większość "homosiów" za JKM wcale nie utożsamia się z krzykliwą, arogancką propagandą i bandyckimi zachowaniami przedstawicieli tzw. ruchów LGBT, choć ci ostatni wmawiają wszystkim, że tak jest. Przeciętny "homoś" wcale nie obnosi się ze swoimi skłonnościami i nie narzuca ich innym, przez co może żyć w spokoju. A co do "boga" LGBT zgoda, nie ma osobowego "boga" LGBT, bo tym "bogiem" jest seks. Z Panem Bogiem
1 miesiąc temu / Stefan
 
Bzdury, lgbt to nie żadna religia, nie ma żadnego boga homo. Zacznijcie katolicy traktować tych ludzi po ludzku i problem zniknie. Takie jest zresztą polecenie waszego przełożonego, papieża. Jak uważacie że to choroba to tym bardziej waszym obowiązkiem jest pomagać słabszym i chorym, a nie napuszczać na nich neofaszystów.
2 miesiące temu / Kes
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.