DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Socjalizm w praktyce. Zmiana nawyków żywieniowych Polaków celem podatkowej reformy

Socjalizm w praktyce. Zmiana nawyków żywieniowych Polaków celem podatkowej reformy
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„Ministerstwo Finansów chce, by stawki podatku VAT pomogły kształtować właściwe nawyki żywieniowe Polaków” – informuje serwis rp.pl.

 

Opracowywana od miesięcy nowa matryca ujednolicająca stawki VAT m.in. na żywność powinna, w założeniach, zmienić nawyki żywieniowe. Rządzący kierują się zapisami Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Jego cel to przeciwdziałanie otyłości i chorobom spowodowanym poprzez nieprawidłowe odżywianie, w tym cukrzycy.

 

Jednym z narzędzi promowania właściwych nawyków żywieniowych może być odpowiednia polityka fiskalna, m.in. w zakresie stawek VAT – napisał cytowany przez „Rzeczpospolitą” wiceminister Paweł Gruza w odpowiedzi na poselską interpelację.

 

Nowa matryca stawek wprowadzi w życie założenia Narodowego Programu Zdrowia, w którym chodzi o „zwiększanie dostępności produktów spożywczych zalecanych do spożycia i zmniejszanie dostępności produktów niezalecanych do nadmiernego spożycia”.

 

Zmiana ma być neutralna dla konsumentów – zaznacza wiceminister Gruza. Budżet nie może jednak stracić, co oznacza, że obniżka stawek na niektóre produkty pójdzie w parze z podwyżką w przypadku innych.

 

„W czerwcu wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski mówił na kongresie Szczyt Zdrowia o możliwości wprowadzenia tzw. podatku cukrowego, który miałby zniechęcać do spożycia zbyt dużej ilości cukru” – pisze rp.pl.

 

Mentalność socjalistyczna polegająca na traktowaniu ludzi jak nieodpowiedzialne dzieci, o które musi zadbać „wiedzące lepiej” państwo, trwa więc w najlepsze i święci kolejne tryumfy.

 

 

Źródło: rp.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-09-07 10:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przy takich okazjach warto tłumaczyć czemu jest to ów socjalizm w praktyce - jest to kolejny kroczek do modelu państwa sterującego każdym elementem życia obywatela (co nazywamy totalitaryzmem). Jest to krok w stronę ubezwłasnowolnienia obywatela, który będzie zmuszony np. ekonomicznie do pewnych zachowań. Innymi słowy - Obywatelu - jesteś za głupi aby samodzielnie robić zakupy. Państwo wie lepiej. Godzi to w moje prawo do wolności wyboru, jak też godzi w równouprawnienie podmiotów gospodarczych produkujących żywność.
ponad 1 rok temu / R
 
W UK wprowadzono niedawno podatek od cukru - i co się dzieje? Coraz więcej firm rezygnuje z dodawania cukru do napojów, a zamiast niego dodaje się sztuczne słodziki i rakotwórczy aspartam.
ponad 1 rok temu / k
 
Autor miałby rację gdybyśmy nie mieli tzw. Publicznej służby zdrowia. A tak, niestety państwo ma do tego prawo. Niestety to "dobrodziejstwo" rodzi wiele dylematów.
ponad 1 rok temu / Marcin
 
Ludzie są odpowiedzialni -w przestrzeni swoich możliwości. Jeżeli odpowiedzialność "ludzi" jest pełna to dlaczego nie ma wolnego dostępu do narkotyków, alkoholu, nie mówiąc o broni - )bo tej zabraniają starozakonni w ramach dialogu pokoju :-)
ponad 1 rok temu / NickTo
 
Polacy szczęśliwie nie maja jeszcze tak wypranych mózgów jak zachodnie społeczeństwa. Nikt nie uwierzy, że drenowanie nas podatkami ma na celu nasze dobro. Czy wysokie podatki i akcyza zniechęciły kogoś do kupowania alkohlolu, wątpię,
ponad 1 rok temu / finka
 
Czyli zupełnie jak w Anglii. Ludzi traktuje się jak debili, jak zwierzęta których zachowanie należy skanalizować bo sami nie mają mózgu. W ten sposób tworzy się ameby. Jeszcze propaganda z tv, odpowiednio głupia muzyka, coraz głupsze filmy i głupi ludzik sterowany pilotem gotowy
ponad 1 rok temu / Marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.