DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2020 r.

Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Socjalistyczny zamach na artystów ulicznych

Socjalistyczny zamach na artystów ulicznych

Przeciwko licencjom dla ulicznych artystów protestowali w sobotę na krakowskim Rynku Głównym działacze Stowarzyszenia KoLiber ramię w ramię z ulicznymi artystami: mimami, muzykami i tancerzami breakdance.  


Protestujący zebrali się przy postumencie głowy Mitoraja. Postanowili głośno wyrazić swój sprzeciw wobec, zapowiedzianego przez Radę Miasta, licencjonowania artystów.

 

Zgodnie z nową regulacją artyści - by występować na ulicy - będą musieli otrzymać licencję od specjalnej komisji złożonej z 10 osób, a także wnosić opłaty za zajmowane miejsce na chodniku. To ta komisja miałaby decydować o tym, który z artystów może występować na ulicy i o której godzinie. Wszystko miałoby odbywać się na spotkaniu, które przypominałoby egzamin - zespół stworzony przez kilku urzędników mógłby zdecydować, czy na ulicy Floriańskiej może stać np. mim ubrany na złoto, a na płycie Rynku skrzypaczka.  

 

Protestowi o bardzo silnie antysocjalistycznym wydźwięku towarzyszył transparent o treści: „stop licencjom i biurokracji”. Działacze Kolibra wznosili też hasła krytykujące zarządzenie władz, obśmiewające absurdy biurokratyczne w naszym kraju i zachęcające do przeciwstawianie się samowoli decydentów. Wspierali ich w tym uliczni artyści: mimowie, muzycy czy tancerze breakdance, a więc osoby, które będą bezpośrednio poszkodowane po wprowadzeniu nowych przepisów. 

 

- Nie zgadzamy się na to, żeby państwo ingerowało w nasze życie. Polacy zawsze kochali wolność, a dziś państwo po raz kolejny kładzie na tej wolności łapę. Dzisiaj licencjonuje się artystów, jutro państwo będzie nam dyktować, czy możemy wziąć swoją dziewczynę za rękę, a pojutrze samo wybierze nam tę dziewczynę – mówił Marek, jeden z uczestników akcji.

 

Pikietujący zbierali też podpisy pod specjalną petycją, która zostanie wysłania do Rady Miasta. Domagają się w niej rezygnacji z przepisów ograniczających wolność artystów.

 

 

ged

 

 


DATA: 2012-06-03 10:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A popojutrze (że się tak wyraże) to nam chłopaka wybierze
ponad 7 lat temu / bogus1200
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.