DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Socjalistyczny zamach na artystów ulicznych

Socjalistyczny zamach na artystów ulicznych

Przeciwko licencjom dla ulicznych artystów protestowali w sobotę na krakowskim Rynku Głównym działacze Stowarzyszenia KoLiber ramię w ramię z ulicznymi artystami: mimami, muzykami i tancerzami breakdance.  


Protestujący zebrali się przy postumencie głowy Mitoraja. Postanowili głośno wyrazić swój sprzeciw wobec, zapowiedzianego przez Radę Miasta, licencjonowania artystów.

 

Zgodnie z nową regulacją artyści - by występować na ulicy - będą musieli otrzymać licencję od specjalnej komisji złożonej z 10 osób, a także wnosić opłaty za zajmowane miejsce na chodniku. To ta komisja miałaby decydować o tym, który z artystów może występować na ulicy i o której godzinie. Wszystko miałoby odbywać się na spotkaniu, które przypominałoby egzamin - zespół stworzony przez kilku urzędników mógłby zdecydować, czy na ulicy Floriańskiej może stać np. mim ubrany na złoto, a na płycie Rynku skrzypaczka.  

 

Protestowi o bardzo silnie antysocjalistycznym wydźwięku towarzyszył transparent o treści: „stop licencjom i biurokracji”. Działacze Kolibra wznosili też hasła krytykujące zarządzenie władz, obśmiewające absurdy biurokratyczne w naszym kraju i zachęcające do przeciwstawianie się samowoli decydentów. Wspierali ich w tym uliczni artyści: mimowie, muzycy czy tancerze breakdance, a więc osoby, które będą bezpośrednio poszkodowane po wprowadzeniu nowych przepisów. 

 

- Nie zgadzamy się na to, żeby państwo ingerowało w nasze życie. Polacy zawsze kochali wolność, a dziś państwo po raz kolejny kładzie na tej wolności łapę. Dzisiaj licencjonuje się artystów, jutro państwo będzie nam dyktować, czy możemy wziąć swoją dziewczynę za rękę, a pojutrze samo wybierze nam tę dziewczynę – mówił Marek, jeden z uczestników akcji.

 

Pikietujący zbierali też podpisy pod specjalną petycją, która zostanie wysłania do Rady Miasta. Domagają się w niej rezygnacji z przepisów ograniczających wolność artystów.

 

 

ged

 

 


DATA: 2012-06-03 10:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A popojutrze (że się tak wyraże) to nam chłopaka wybierze
ponad 8 lat temu / bogus1200
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.