DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2018 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Socjalista Martin Schultz zwyciężył w partyjnych wyborach. Zdobył 100 proc. głosów

Socjalista Martin Schultz zwyciężył w partyjnych wyborach. Zdobył 100 proc. głosów
Martin Schultz, ANSA / MATTEO BAZZI

Martin Schultz, który do niedawna sprawował funkcję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, został jednogłośnie wybrany szefem Socjalistycznej Partii Niemiec (SPD). Tym samym ostatecznie potwierdziły się dotychczasowe zapowiedzi mówiące o tym, że to właśnie Schultz będzie głównym rywalem Angeli Merkel w wyścigu o fotel kanclerza Niemiec.


Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schultz jest znany w Polsce głównie z ostrego języka i stanowiska wobec rządu premier Beaty Szydło. Wielokrotnie na arenie europejskiej podkreślał, że obawia się o to, że w Polsce jest łamana Konstytucja, a demokracja jest zagrożona. Schultz popierał także tzw. „czarne protesty” organizowane przez środowiska feministyczne i skrajnie lewicowe, podczas których wyrażano poparcie dla zabijania nienarodzonych dzieci.

 

Martin Schultz zastąpił na fotelu przewodniczącego SPD Sigmara Gabriela, który pełnił tę funkcję od 20009 roku. Zaskakuje fakt, że polityk zdobył w wyborach poparcie aż 100 proc. głosujących, co daje mu największe poparcie w tego typu wyborach partyjnych odnotowane w powojennej historii Niemiec. – Myślę, że ten wynik jest wstępem do podboju Kancelarii Federalnej – mówił tuż po ogłoszeniu rezultatów nowy przewodniczący Socjalistycznej Partii Niemiec.

 

Warto przypomnieć, że Martin Schultz jako przewodniczący Parlamentu Europejskiego, sprzeciwiał się w 2015 roku nałożeniu na Rosję dodatkowych sankcji. – Obecne sankcje dla Rosji są wystarczające – mówił. Zdaniem Schulza, pokój na Ukrainie można osiągnąć na podstawie rokowań, a nie konfrontacji. – Mam jednak wątpliwości, czy poprzez kolejne sankcje doprowadzimy do zakończenia kryzysu – tłumaczył Schulz w 2015 roku. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego ocenił wówczas, że Unia Europejska musi stawiać na dialog w oparciu o porozumienie z Mińska.

 

 

Źródło: faz.net, PCh24.pl

WMa

DATA: 2017-03-19 22:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pużak był Polskim Patriotom natomiast Cyrankiewicz to zdrajca zaprzedany Moskwie.Program Socjalistów to etatatyzm a nie wolny rynek .Brant był socjalistą źle o nim świadczy że walczył po stronie komunistów wspieranych przez Rosję Bolszewicką przeciwko Gen Franco. ]]
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
@Tomasz: PPS Lewica 2 razy zaczynała swoje istnienie w II Rzeczypospolitej i kończyła w Komunistycznej Partii Polski. Cyrankiewicz trzymał z tymi, którzy mieli przejąć władzę, a Pużak był wierny demokracji, socjalizmowi i jego lewackiej wizji Polski niepodległej, lecz antynarodowej. Chciał inaczej okradać elity narodowe niż PPR (PZPR), więc musiał zginąć, a PPS zlikwidowana, czyli wcielona do PZPR z wiernym komunistom Cyrankiewiczem na czele Rady Naczelnej lubelskiej (prosowieckiej) PPS, żeby robotnicy nie czynili rozróżnienia, czy okradać i niszczyć naród będzie opcja prosowiecka, czy opcja polska. Efekt jest historycznie słuszny - dziś naród polski nienawidzi zarówno sowieckiej PZPR, jak i polskiej PPS, bo jedno i drugie to banda czerwonych złodziei. PPS nawet gorsza, bo skrajni demokraci; PZPR przynajmniej była autorytarna i tworzyła własną partyjną elitę niczym dwór w monarchii.
ponad 1 rok temu / Wolnościowiec
 
@Tomasz: Z Brandtem chodzi tylko o tzw. antyfaszyzm, bo walczył on w Hiszpanii przeciwko gen. Franco. I to by było na tyle, jeśli chodzi o marksizm. SPD ciągnie chętnie za sobą znienawidzony przez lewicowych wyborców ciężar liberalnych reform Schrodera (tego, co w Rosji siedzi w Gazpromie) i ma podobny problem, co inne socjaldemokratyczne partie wprowadzające w swoich krajach wolnorynkowe reformy (SLD dekadę temu, francuska Partia Socjalistyczna kilka lat temu reformowała kodeks pracy na niekorzyść robotników, PASOK i następnie lewacka Syriza grecka zaciskająca pasa Grekom, brytyjska Partia Pracy szczególnie za Blaira). Socjaldemokracja dziś oznacza znaczny liberalizm obyczajowy oraz umiarkowany liberalizm gospodarczy. Dla centrolewicy Marks to już wstydliwa historia - tę ideologię podtrzymują jedynie komuniści oraz część socjalistów.
ponad 1 rok temu / Wolnościowiec
 
PPS LEWICA weszła w skład PPR przecież Cyrankiewicz należał do PPS Lewica.Członkowie PPS byli zwalczani przez komunistów ci którzy się nie sprzedali Pużak został zamordowany w więzieniu został pchnięty ze schodów .
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Wili Brant do marksista jak wszyscy socjaliści i komuniści żadna partia socjalistyczna nie popiera wolnego rynku tylko etatyzm który był w sanacyjnej Polsce w okresie II Rzeczyposlitej .SOCJALIZM KOMUNIZM LIBERALIZM PROTESTANTYZM MODERNIZM ZOSTAŁY POTĘPIONE PRZEZ PAPIEŻY .
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
@Tomasz: Zaktualizuj dane, bo widać, że piszesz o przedwojennej SPD, która rzeczywiście walczyła o socjalizm demokratycznymi metodami i coś tam z Marksa rozumiała. Dziś to nie Marks, a Willy Brandt jest głównym ideologiem i nie walka klas oraz cel: socjalizm, ale "trzecia droga", czyli kapitalizm oraz ingerencja w rynek łagodząca skutki tegoż. SPD w Międzynarodówce Socjalistycznej jest uważana za jedną z najbardziej "prawicowych" partii centrolewicy (obok brytyjskiej Partii Pracy za poprzedników J. Corbyna). SED to zupełnie inna bajka, a raczej koszmar. W NRD SPD została teoretycznie włączona do prosowieckiej SED, a praktycznie zlikwidowana jak PPS w powojennej Rzeczypospolitej przechwycona przez komunistów i włączona do PZPR pod przewodnictwem sowieckich sługusów z PPR.
ponad 1 rok temu / Wolnościowiec
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.