DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Socjaliści wygrywają z partią Merkel. Czy antypolski Schulz zdobędzie władzę?

Socjaliści wygrywają z partią Merkel. Czy antypolski Schulz zdobędzie władzę?
Fot. Lukasz Kobus / FORUM
#CSU    #WYBORY W NIEMCZECH    #NIEMCY    #LEWICA    #SPD    #MERKEL    #SOCJALIŚCI    #CDU    #POLITYKA

Wynik wyborów w Niemczech, które odbędą się za nieco ponad pół roku, nadal stanowi wielką zagadkę. Dominująca w ostatnich latach partia Angeli Merkel CDU/CSU może tym razem przegrać socjalistami z SPD, na których czele stoi Martin Schulz, znany z negatywnego stosunku do Polski.

 

Jak wskazuje sondaż opublikowany w piątek przez „Deutchlander” socjaliści z SPD mogą zwyciężyć z partią Merkel. Ugrupowanie Schulza prowadzi w sondażu nieznacznie (32 proc.), bo zaledwie jednym punktem procentowym. Przewaga ta więc pozostaje w granicy błędu statystycznego.

 

Jednak nie zmienia to faktu, że SPD, od momentu wyboru na lidera Martina Schulza, idzie w sondażach jak burza. Jeśli wierzyć badaniom, poparcie dla socjalistów w ostatnich tygodniach wzrosło o 4 pkt. procentowe. Specjaliści zwracają uwagę, że niemiecka lewica napędzana jest właśnie osobowością kandydata na kanclerza, który cieszy się popularnością.

 

Schulz podbija serca Niemców socjalistyczną ofertą reform. Zapowiada bowiem cofnięcie liberalnych zmian, które uelastyczniły rynek pracy w Niemczech. Oznacza to walkę z umowami cywilno-prawnymi, poprawienie warunków otrzymywania zasiłków dla bezrobotnych i – to niemal hasło Schulza – generalny zwrot w kierunku tzw. sprawiedliwości społecznej.

 

Sondaż przeprowadzony dla „Deutchlandera” jest pierwszym, w którym SPD zdobyła więcej punktów poparcia niż CDU/CSU. Dotąd obydwie partie dzieliło 2-3 proc. na korzyść koalicji, której przewodzi Angela Merkel.

 

Martin Schulz znany jest z niechęci wobec Polski. W ostatnich miesiącach był jednym z czołowych polityków europejskich, którzy atakowali władzę w Warszawie. Jest także zwolennikiem nałożenia kwot imigrantów, czyli liczby przybyszów z Bliskiego Wschodu, jaką każdy kraj Unii Europejskiej będzie miał obowiązek przyjąć.

 

 

Źródło: Polskie Radio

ged


DATA: 2017-02-25 17:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Schulz podbija serca Niemców socjalistyczną ofertą reform. Zapowiada bowiem cofnięcie liberalnych zmian, które uelastyczniły rynek pracy w Niemczech." Ciekawe czy obwini polaków nieszczęściami które trapią niemców. Pogląd że Hitler żyje w duszy każdego posłusznego niemca nie jest poglądem aż tak absurdalnym. Luter jest przecież ich prorokiem dlaczego Hitler nie ma być ich mesjaszem i wcielać się w każdego następnego socjalistę głoszącego poprawę bytu świętej rzeszy niemieckiej.
ponad 3 lata temu / Krzysiek
 
Dziwny tytuł, tak jakby Merkel była propolska. To przypominam - Smoleńsk, instalacja Tuska, niszczenie i demontaż Polski na każdym możliwym polu, a ostatnio permanentny atak na Polskę, nieprzerwane medialne szczucie niemieckich mediów aż po próbę zorganizowania przewrotu. Więc proszę bez złudzeń - likwidacja suwerennego państwa polskiego jest trwałym elementem niemieckiej polityki od czasu Traktatu Wersalskiego. Jedyne co się zmienia to tylko metody, inaczej cel realizował Hitler, inaczej Merkel, a jeszcze inaczej będzie Szulc-bez-matury.
ponad 3 lata temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.