DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Socjaliści wszystkich krajów łączcie się! Tym razem pod przewodnictwem Francji

Socjaliści wszystkich krajów łączcie się! Tym razem pod przewodnictwem Francji
fot. By Hegor [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

Francuska Partia Socjalistyczna chce zintegrować lewicowe partie europejskie, by wspólnie walczyć m.in. o ustanowienie „europejskiego prawa do aborcji.”

 

Francuska Partia Socjalistyczna, która jest niezwykle podzielona, chce stworzyć ponadnarodowy front lewicy. W swoim planie zatytułowanym „Lewica jest przyszłością Europy” ("La Gauche est l'avenir de l'Europe") przedstawiła  propozycje dotyczące przyszłości socjalistów po wyborach.

Wstępnie zatwierdzony program zostanie udostępniony online, aby jej członkowie mogli zgłaszać poprawki, które następnie zostaną rozważone. Głosowanie nad ostatecznym tekstem programu odbędzie się w biurze krajowym 2 października, a 11 października za akceptacją lub odrzuceniem programu opowiedzą się pozostali członkowie partii. Ostatecznie wyniki zostaną zatwierdzone przez Radę Krajową w dniu 13 października.

 

Kierownictwo francuskich socjalistów chciałoby zintegrować wszystkie lewicowe siły w Parlamencie Europejskim, tworząc jeden wielki sojusz. „Po wyborach zaproponujemy utworzenie grupy międzypartyjnej w Parlamencie Europejskim dla całej lewicy i ekologów w celu wspólnej walki” - napisano w programie.

 

„My, francuscy socjaliści opowiadamy się za budową europejskiej lewicy, która zakłada zerwanie z polityką liberalną i oszczędnościową oraz budowanie progresywnej i ekologicznej alternatywy” – wyjaśniono w manifeście.

 

W Parlamencie Europejskim obecni socjaliści reprezentują drugą co do wielkości grupę polityczną (189 członków), za centroprawicą (218 członków). Jednak radykalna lewica (GUE / NGL) - w tym „La France Insoumise” i komuniści (51 członków) - wraz z ekologami (52 członków) również stanowią wpływową część w PE.

 

W obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego socjaliści częściej zawierali porozumienia polityczne z tzw. centroprawicą, by stworzyć szeroki konsensus legislacyjny. „Ta metoda pracy była odpowiednia dla sposobu myślenia w Parlamencie Europejskim, ale zaprowadziła nas na ścieżki, które są zbyt odległe od naszych ideałów" – stanowi projekt manifestu.

 

PS ma nadzieję, że całkowite odrzucenie podejścia dotyczącego tworzenia „wielkiej koalicji,” powinno umożliwić utworzenie wpływowej frakcji lewicowej. Szef PS, Olivier Faure potwierdził, że oferta partii jest skierowana do wszystkich lewicowych ugrupowań, od ekologów po La France Insoumise.

 

Według obecnych sondaży, na Partię Socjalistyczną zagłosowałoby 6 proc. francuskich wyborców.

Oprócz propozycji utworzenia grupy międzypartyjnej po lewej stronie, PS przedstawiła również 17 innych propozycji dotyczących m.in. polityki handlowej czy migracyjnej. Socjaliści zapowiadają, że będą głosować przeciwko CETA (umowa o wolnym handlu między UE i Kanadą). W kwestii migracji PS zaleca utworzenie „europejskiej OFPRA” (na wzór francuskiego urzędu ds. ochrony uchodźców i bezpaństwowców), a także agencji pracującej nad przewidywaniem i regulacją przepływów migracyjnych. Chce  także powołania Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu.

 

Jeśli chodzi o sprawy społeczne, socjaliści chcą ustanowienia płacy minimalnej i wzmocnienia gwarancji dla młodych ludzi. Co najważniejsze, socjalistów z wszystkich krajów miałaby łączyć walka o ustanowienie „powszechnego, europejskiego prawa do aborcji,” co wymagałoby zmiany traktatów europejskich.

 

 

Źródło: euractiv.com

AS

 

 

 

 


DATA: 2018-09-25 13:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Francja sprzedaje Boga za miskę soczewicy i obietnic bez pokrycia. A wieczność czeka... Bez Boga... W rozpaczy i zwątpieniu... Taki los czeka ludzką głupotę i pychę wobec Boga...
ponad 1 rok temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.