DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Socjaliści, ekolodzy i Berlusconi. Jaka przyszłość czeka Włochy?

Socjaliści, ekolodzy i Berlusconi. Jaka przyszłość czeka Włochy?
Fot. Wikimedia Commons

Jak zagłosują w wyborach włoscy katolicy? Ostatnie sondaże wskazują, że przyszłość kraju wyborcy złożą w ręce socjalistów, zwolenników homozwiązków i partii Sylvio Berlusconiego.

 

Na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi we Włoszech żadna partia nie jest stawiana w roli faworyta do samodzielnego objęcia rządów. Sondaże podają, że na najwięcej głosów może liczyć Ruch Pięciu Gwiazd – 27, 8 proc. Na drugim miejscu znajduje się rządząca obecnie Partia Demokratyczna – 21, 9 proc. Za nimi plasuje się „Forza Italia” (Naprzód Włochy) byłego prezydenta Sylvio Berlusconiego – 16, 3 proc.

 

Niewielkim zaskoczeniem może być tutaj Ruch Pięciu Gwiazd – partia założona przez Gianroberto Casaleggio w 2009 r. Członkowie partii opowiadają się za demokracją bezpośrednią, walką z korupcją i legalizacją homozwiązków.

 

Gdyby wyniki wyborów ułożyły się tak jak w ostatnim sondażu, żadna z partii nie będzie w stanie rządzić samodzielnie. Będzie musiała powstać koalicja.

 

Wszystko jeszcze może się zmienić, gdyż oblicza się, że nawet 10 mln włoskich wyborców nie zdecydowało do tej pory na kogo odda swój głos. Może być to ok. 30 – 45 proc. wszystkich głosów.

Kampania wyborcza we Włoszech wkracza w swoją decydującą fazę, w której rozstrzygnie się kształt przyszłego parlamentu. Szkoda tylko, że kraj szczycący się mianem katolickiego po raz kolejny oddaje stery władzy w ręce wszelkiej maści socjalistów, zwolenników homozwiązków, proaborcjonistów, ekologów i populistów.

 

Źródło: politico.eu

PR  


DATA: 2018-02-19 15:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyją propagandę słuchają, tego znają i wybierają. A przekaz jest jak w Orwelu lewe dobre, prawe złe tzn. cztery nogi dobre, dwie nogi złe. Proste.
4 miesiące temu / Janusz z Kolonii
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.