DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

„Śnią żołnierze o Polsce swój sen…”. Niezwykła uroczystość w Krakowie

„Śnią żołnierze o Polsce swój sen…”. Niezwykła uroczystość w Krakowie

Wręczone zostaną Nagrody im. Sierż. Józefa Franczaka „Lalusia” oraz im. Michała Krupy „Wierzby” za wybitne zaangażowanie na rzecz przypominania o bohaterach powojennego podziemia, wydarzenie uświetni koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Już po raz czwarty w Krakowie odbędzie się uroczysta gala Kwartalnika „Wyklęci”, w trakcie której spotkają się kombatanci, rodziny Bohaterów, a także liderzy lokalnych środowisk patriotycznych. 21 lutego 2020 r. o godzinie 17:45 – zapraszamy!

 

– Wspólnie możemy podziękować kombatantom za ich walkę o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny – zaprasza Marek Franczak, syn sierżanta „Lalusia”. – Mamy nadzieję, że będą wśród nas między innymi ppłk Stanisław Pakuła „Krzewina”, mjr Stanisław Szuro „Zamorski” czy por. Wacław Szacoń „Czarny” – dodaje Kajetan Rajski, redaktor naczelny Kwartalnika „Wyklęci”. W ubiegłych latach gościem specjalnym był gen. bryg. Tadeusz Bieńkowicz „Rączy”. Niestety, zmarł 13 grudnia ubiegłego roku.

 

– W ostatnich latach Nagrody im. Sierż. Józefa Franczaka „Lalusia” otrzymali por. Wacław Szacoń „Czarny” – przyjaciel ostatniego Żołnierza Wyklętego, znany publicysta i historyk Tadeusz Płużański oraz gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca WOT – zaznacza Kajetan Rajski. – Warto dodać, że w tym roku spotykamy się w nowym miejscu – hali PTG „Sokół” przy ulicy Piłsudskiego – dodaje.

 

Oprócz wręczenia nagród, podczas uroczystości zaprezentowany będzie najnowszy numer Kwartalnika „Wyklęci” oraz nowo wydane publikacje poświęcone Żołnierzom Wyklętym, m.in. „Groźni. Ostatni żołnierze, pierwsi zdrajcy” dr. Tomasza Greniucha, „Wszystko dla kochanej Ojczyzny. Rzecz o por. Tadeuszu Narkiewiczu Ciemnym” Roberta Radzika czy „Mój ojciec kapitan Zbyszek” Krzysztofa Bukowskiego. Wręczone zostaną wówczas także Medale „Pro Patria” osobom zasłużonym dla przypominania o historii Polski. Całość wydarzenia uświetni koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

 

Uroczystość organizowana jest przez Fundację Kwartalnika „Wyklęci”, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Sponsorami uroczystości jest Agencja Mienia Wojskowego Oddział w Krakowie oraz Suempol Sp. z o.o.

 

WSTĘP WOLNY! „Śnią żołnierze o Polsce swój sen…”, hala PTG „Sokół” (ul. Piłsudskiego 27, Kraków), 21 lutego (piątek), godz. 17:45. Ze względu na możliwe trudności komunikacyjne występujące w Krakowie w godzinach popołudniowych należy wyruszyć do celu z odpowiednim zapasem czasowym.

 


DATA: 2020-02-22 11:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@podatnik tyś się powinien nazywać bolszewik. Tym ludziom należy się największy szacunk i honor, nie ważne ile zapłacimy za tego typu zdarzenia nigdy nie spłacimy nawet części naszego długu wobec Nich. Oni nie pytali, kto im zapłaci, nie pytali czy to się opłaca, stawali do walki o Polskę, choć wszyscy ich zdradzili. Tylko dzięki Takim żołnierzom mamy w ogóle jakąś, może nie najdoskonalsza ale POLSKĘ. Cześć Ich pamięci!
4 miesiące temu / Kpt. Żbik
 
Przypuszczam beda wolne datki. Zolnierzy takich nalerzy promowac na kazdym kroku.
4 miesiące temu / Jara
 
A cała ta zabawa nie ze składek prywatnych osób zainteresowanych, nie że sprzedaży biletów, tylko za publiczne pieniądze. Sic! Czy taki model gospodarowania groszem publicznym jest bliski konserwatywno-chrześcijańskimu portalowi?? Pozdrawiam.
4 miesiące temu / podatnik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.