DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Smoleńska awantura trwa. PO, Nowoczesna i PSL bojkotują państwowe obchody „10 kwietnia”

Smoleńska awantura trwa. PO, Nowoczesna i PSL bojkotują państwowe obchody „10 kwietnia”
Źródło: FORUM

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zapowiedzieli, że nie wezmą udziału w odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na pl. Piłsudskiego zaplanowanego na 10 kwietnia w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

 

Odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy Tu-154 M wpisano w program tegorocznych obchodów ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

 

O tym, że Platforma Obywatelska nie weźmie w tym wydarzeniu, poinformował w piątek szef klubu PO Sławomir Neumann. – To nie jest pomnik, który łączy, on powstaje bezprawnie, wbrew władzom Warszawy – podkreślił. Jego zdaniem wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera „bezprawnie zajął plac Piłsudskiego”, a zrobił to, „aby postawić PiS-owski monument”. – Stawia go grupa ludzi, komitet budowy pomnika, w którym są wyłącznie przedstawiciele PiS lub rodzin (smoleńskich – red.) związanych z PiS. To nie jest pomnik, który łączy kogokolwiek. To jest pomnik, który ma uczcić PiS-owską część delegacji, co – naszym zdaniem – jest nie do przyjęcia – powiedział szef klubu PO.

 

Na Placu Piłsudskiego nie pojawią się również parlamentarni przedstawiciele Nowoczesnej, o czym poinformowała w piątek na Twitterze Kamila Gasiuk-Pihowicz. W odpowiedzi na zaproszenie wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego, zaadresowane do posłów Nowoczesnej szefowa klubu napisała, że wezmą oni udział w uroczystościach, które odbędą się „pod pomnikiem na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, a także – podobnie jak przed rokiem – w uroczystościach organizowanych lokalnie”.

 

Gasiuk-Pihowicz wyraziła ponadto ubolewanie, że „do budowy Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej doszło w tak kontrowersyjnych okolicznościach, bez uzgodnień z mieszkańcami oraz władzami miasta stołecznego Warszawy”. Oceniła, że okoliczności te „mogą sprawić, że pomnik ten stanie się kolejnym symbolem podziałów w polskim społeczeństwie, zamiast pozostawać wyrazem pamięci i szacunku dla ofiar tragicznej katastrofy lotniczej”.

 

„Rzuca to negatywny cień na odbywające się tego dnia uroczystości i może utrudniać wspólne upamiętnianie ofiar tego zdarzenia przez Polaków” – stwierdziła posłanka Nowoczesnej.

 

Podobnie postąpią posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Rzecznik PSL Jakub Stefaniak poinformował, że posłowie PSL „uczczą rocznicę katastrofy smoleńskiej tak jak każdego innego roku”. Powiedział także, że lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedzi groby polityków PSL, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej: Wiesława Wody – w Krakowie i Leszka Deptuły – w Mielcu, a delegacja posłów PSL uda się na grób Edwarda Wojtasa w Lublinie.

 

Z kolei poseł Marek Jakubiak (Kukiz’15) powiedział, że w jego klubie nie ma decyzji w sprawie udziału w odsłonięciu pomnika. – Ja wezmę udział w państwowej uroczystości, na którą, podobnie jak inni posłowie, dostałem imienne zaproszenie – zadeklarował. Dodał, że z tego, co wie, „część posłów Kukiz'15 – chociaż nie wszyscy – również weźmie w niej udział”.

 

Źródło: tvp.info

TK


DATA: 2018-04-07 10:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trudno się dziwić posowieckim sługusom z (PO.SlD.)a po prawdzie PZPR i SD.Do tego dochodzi ZSL skryte pod PSL Mikołajczyka!Ta antypolska zgraja bolszewicka gardzi - nawet takim nieszczęściem Smoleńskim!To nie są Polacy,a dzieciarnia komuchów,których Stalin po wojnie skierował do Polski.żeby mu budowali okupacyjną PRL! Tę zgraję dzisiaj nazywamy słusznie "resortową dzieciarnią!"Jeżeli gardzą Polską i naszymi polskimi sprawami.to powinna być dla nich otwarta droga z Polski w dal... na kopniakach!!! Już po wygraniu Polsdki przez prawicę katolicką ta zgraja wpadła w popłoch i organizuje wrogie dla Polski - swoje krzykliwe zbiorówki i pogróżki siłowego powrotu do władzy.Z tymi lewakami - kapiącymi wrogością do nas Polaków nie można sobie dłużej zartować!!!!!!
ponad 1 rok temu / Stefan R syn Akowca
 
Pan Jarosław dla poprawy wizerunku i słupków sondażowych powinien odwołać uroczystość i nakazać demontaż pomnika. To by bardzo ucieszyło liberalno-lewicowy elektorat, który chce przecież głosować na POPiS.
ponad 1 rok temu / Leming
 
Pytanie do odpowiedzi! Kto dopuścił by najważniejsze osoby w państwie wsiadły razem do radzieckiego samolotu z celem podróży: wrogie państwo? Tu szukać przyczyny! W braku rozumu, w przepisach, bezmyślnym zwyczaju, w agenturze? Ciekawe, że nikt nie szuka tu odpowiedzi.
ponad 1 rok temu / myślnik
 
Gdyby nie grzech pychy? On ma straszne następstwa! I ta uroczystość w W-wie jest tego przykładem. Jak długo ( to nic , że nieliczni) będą wierzyć smoleńskiej sekcie, tak długo będzie dzielenie narodu. I oto chyba chodzi Kaczyńskiemu. Klęska Polski jest bliska. USA I Izrael dokonają swego.
ponad 1 rok temu / ttom
 
Dobrze się składa bo nikt ich tam nie chce .
ponad 1 rok temu / PLka
 
To nie. Będzie o wiele godniej. Krajobraz bez ozdób w postaci dobrowolnie nieobecnych osób na niczym nie straci. Władze Warszawy, mam nadzieje, obrażone tez się nie pojawia. Mnie to niczego nie utrudni.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "59419"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.