DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Smoleńsk: polscy prokuratorzy badają wrak Tupolewa. Porażające doniesienia o czarnych skrzynkach

Smoleńsk: polscy prokuratorzy badają wrak Tupolewa. Porażające doniesienia o czarnych skrzynkach
Szczątki samolotu na miejscu katastrofy (10 kwietnia 2010). By Serge Serebro, Vitebsk Popular News/Wikimedia Commons

Od poniedziałku grupa pięciu polskich prokuratorów prowadzi, zaplanowane do 7 września, prace przy wraku Tu-154M w Smoleńsku. Tymczasem „Gazeta Polska” donosi o podmienieniu 10 kwietnia 2010 roku rejestratorów rozbitego samolotu.

 

W dniu katastrofy Rosjanie odnaleźć mieli nieuszkodzone rejestratory lotu polskiego samolotu. Po ich znalezieniu spakowali je do worków, a „czarne skrzynki” zniknęły. Po kilku godzinach na miejscu tragedii pojawiły się rejestratory z poważnymi uszkodzeniami – donosi „Gazeta Polska”.

 

Tygodnik opiera swoje informacje o protokoły oględzin miejsca katastrofy. Szczegóły sprawy „podwójnego” odnalezienia rejestratorów pokładowych zostaną przedstawione opinii publicznej w środę, w najnowszym numerze.

 

Tymczasem już w poniedziałek swoją pracę w Smoleńsku rozpoczęli polscy prokuratorzy oraz wspomagający ich technicy informatyczni. Dokonają tam czynności procesowych związanych z oględzinami wraku. Polacy na badania mają czas od 3 do 7 września. Przyjrzą się m.in. elementom konstrukcyjnym samolotu.

 

 

Źródło: niezalezna.pl / interia.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-09-03 12:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nn popełnił taki wpis: "Ciągle próbujących poszukiwać wymyślonych przez siebie przyczyn,których nigdy nie było". Skąd nn WIE że nigdy nie było? Skąd ta jego pewność? Bezrozumny bełkot, czy współudział w zbrodni?
ponad 1 rok temu / do nn
 
"Wielki Brat" robi interesy z Niemcami bo nasza elita rządząca odmówiła przeprowadzenia gazociągu przez teren Polski i przy okazji kupowanie gazu z Rosji.Dlatego zamiast tańszego gazu z Rosji,będziemy droższy sprowadzać z USA i dlatego budujemy gazoport w Świnoujściu oraz dodatkowe gazociągi rozprowadzające.Na złość samemu sobie.Bo mamy uraz moskala obojętnie jakiego jest koloru i ustroju."Gazeta Polska",czy to czasem nie plotka podsycająca odbiorców.Bo skąd by taka wiadomość,może Rosjanie są na usługach tej gazety?O naiwności,naiwności!
ponad 1 rok temu / nn
 
Rosja ma idealną kartę przetargową w sprawie rozmieszczenia amerykańskiej broni w Polsce, mogli by wyjawić tajemnicę pod takim warunkiem, tylko jeżeli zamieszana jest w to makrela to raczej nie zdradzą niemców, szkoda że słowiański wielki brat woli robić interesy z germańcami rozpad największego narodu czyli Słowian trwa nadal niestety, szkoda że Rosja nie rozumie że gdyby dogadał się z resztą słowiańskich krajów i to za ich pośrednictwem robiła by interesy z Europą zachodnią mogło by to zjednoczyć naszą nację i Rosja była by nie do ruszenia bo wszyscy bronili by jej i swoich interesów ale pazerność ruskich najwyraźniej dalej nimi kieruje.
ponad 1 rok temu / I tyle
 
Dlaczego Tusk był w Smoleńsku 7 kwietnia 2010r. a nie 10 jak inni? 8 lat nie wystarczyło PO/PSL -{umowa gazowa IX 2010r na najdroższy gaz dla Polski).Po katastrofie izraelskiego CH-53 juz na drugi dzień władze wysłały 80 specjalistów do Rumunii. Izrael nie pozwolił tknąć Rumunom wraku. Nataniahu żegnał ofiary: byli szybsi od orłów i potężniejsi od lwów II ks, Samuela. Samolot zestrzelony na Ukrainie malezyjskich Linii lotniczych wrócił do Holandii w 3 miesiące bo najwięcej ofiar to byli Holendrzy na pokładzie. Widać poziom, odpowiedzialność za ludzkie zycie, sprawy Polskie???
ponad 1 rok temu / Matax
 
Jak widać to komisja Macierewicza nie ma akredytacji przez Rosję.Więc jest traktowana jako samorzutna instytucja bez uprawnień międzypaństwowych,bez mocy prawnego działania.Coś niespotykanego,że wydaje się ogromne fundusze dla zaspokojenie urojonych osobistych ambicji ludzi mało odpowiedzialnych za swoje działania.Ciągle próbujących poszukiwać wymyślonych przez siebie przyczyn,których nigdy nie było.
ponad 1 rok temu / nn
 
A "śnieg smoleński" prof. Krisa Cieszewskiego? Kto to wyjaśni? A ogłoszenie śmierci Lecha Kaczyńskiego przez Sasina przed odnalezieniem ciała? "Polacy nie dorośli do prawdy o Smoleńsku" miała powiedzieć Anna Fotyga. Jedwabne, Kielce 46, Koniuchy i Naliboki. To wystarczy do prawidłowej diagnozy.
ponad 1 rok temu / pewny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.