DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Smog nad opłatą emisyjną. Resort energii zapewnia, że pokryją ją koncerny, a nie klienci

Smog nad opłatą emisyjną. Resort energii zapewnia, że pokryją ją koncerny, a nie klienci
źródło: pixabay.com

Polacy mogą być spokojni o ceny paliw. Opłata emisyjna w wysokości 8 groszy za litr nie spowoduje spadku poziomu życia obywateli – zapewnił minister energii Krzysztof Tchórzewski. A skąd koncerny paliwowe biorą pieniądze?

 

Wedle oświadczeń Orlenu i Lotosu, spółki te gotowe są likwidować koszty tak, by wprowadzana nowa opłata emisyjna, doliczana do ceny paliwa, nie spowodowała wzrostu ceny klienta detalicznego.

 

Chodzi o nową opłatę w wysokości 8 groszy na każdy 1 litr benzyny lub oleju napędowego. Tak pozyskane środki mają być przeznaczane na rozwój infrastruktury paliw alternatywnych, a celem jest poprawa jakości środowiska naturalnego w Polsce.

 

Tak oto, większość z pozyskanej kwoty (85 proc.) zostanie przeznaczona na walkę ze smogiem. W szczególności chodzi tu o wielkie miasta.

 

Zdaniem ministra Tchórzewskiego, nowa polityka kosztowa koncernów i zmienność cen paliw sprawi, że nowa opłata nie będzie odczuwalna przez klientów indywidualnych. – Jej rzeczywisty wpływ to może być jeden, dwa, trzy grosze – praktycznie niezauważalny, więc ta opłata faktycznie na koszty życia Polaków nie wpłynie – tłumaczył.

 

Opłata paliwowa może zostać wprowadzona na początku 2019 roku. Zyski z jej pobierania szacowane są na 1,7 mld zł rocznie. Pozostaje pytanie: skoro bowiem koncerny są w stanie obniżyć koszty, by pokryć opłatę tej wysokości, dlaczego nie mogły uczynić tego wcześniej, by zaoferować klientom niższą cenę paliw?

 

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

 

 


DATA: 2018-03-08 12:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Miało być PIT, nie CIT
ponad 1 rok temu / John Galt
 
Przecież chodzi o wykończenie małych i średnich dystrybutorów i stacji paliwowych, żeby socjalistyczne żerowiska mające już i tak monopol na produkcję i dostawy paliw, mogły je połknąć w celu stworzenia CKP (Centralnego Koncernu Paliwowego). A przy okazji wydoi się również kierowców, by np. mieć na PR-owskie zniesienie podatku CIT od emerytów, którzy przez podwyżki towarów i usług (handel na benzynie i oleju stoi) i tak zwrócą tę przyznaną im kasę do państwowej skarbony. Obłąkańcza polityka PiSu - partii antykatolickiej, antynarodowej, antywolnościowej!
ponad 1 rok temu / John Galt
 
Socjalistyczny rząd doprowadzi nas do poziomu Wenezueli. Naprawdę mają nas za idiotów, ta opłata będzie przerzucona na Polaków bezpośrednio i pośrednio w cenach, innej możliwości nie ma. A rząd rozdaje nasze pieniądze, a to 20 ml. dla JP Morgan,który kreuje pieniądze z powietrza, wcześniej dotacje dla Mercedesa, Toyota też czeka i nie tylko. GPW na zaproszenie Izraela ma kupić ichnią giełdę, interes stulecie,he,he A w kulturze kolejne miliony na nowe muzeum getta. Nie wiem czy doczekamy się kiedyś rządu działającego w interesie Polaków, a jak zgodnie działają w biznesie, a raczej korupcji, ludzi z prawa i lewa to polecam w radio Wnet (na YT) rozmowę p.Dzięby,Króla i Bielewicza z red. Gadowskim o KGHM. Nawet jeśli Dzięba ma jakieś podejrzane powody, żeby teraz to ujawniać, to o KGHM p.Gadowski mówił już dawno.
ponad 1 rok temu / finka
 
Odpowiadam Republikaninowi: Bo to jest rząd socjalistyczny!
ponad 1 rok temu / PrPr
 
Ktoś tu ma obywateli za idiotów. Primo: Orlen i Lotos są firmami państwowymi, więc nie trzeba nakładać na nie dodatkowych podatków i tak zyski przekazują do budżetu. Secundo: w Polsce działają Shell, BP i inne firmy zagraniczne, które nie pokryją nowego podatku ze swoich zysków, przerzucą go na klientów i postarają się, żeby polscy dostawcy paliwa zrobili tak samo.
ponad 1 rok temu / cogito
 
Ostatnio zwierzęta futerkowe były ważniejsze niż nienarodzone dzieci. Ot cały Kaczyński i PiSanacja
ponad 1 rok temu / PrPr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.