DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Słynny historyk z zakazem wjazdu do Polski. „Jego opinie o Holokauście są niedopuszczalne”

Słynny historyk z zakazem wjazdu do Polski. „Jego opinie o Holokauście są niedopuszczalne”
Jacek Czaputowicz fot. Michal Dyjuk/FORUM

Brytyjski historyk David Irving, autor słynnej biografii niemieckiego przywódcy „Wojna Hitlera”, najpewniej nie zostanie wpuszczony do Polski. Szef polskiej dyplomacji, Jacek Czaputowicz ocenił, iż poglądy Irvinga… nie są zgodne z polskim prawem.

 

O sprawę przyjazdu kontrowersyjnego historyka minister spraw zagranicznych został zapytany podczas piątkowej konferencji prasowej. Uznał, że „idee oraz opinie” prezentowane przez Irvinga są niedopuszczalne z punktu widzenia polskiego prawa.

 

- W związku z tym ta osoba, jeżeli zechce przyjechać w celu prezentowania takich opinii, nie zostanie przyjęta w Polsce. Taka będzie decyzja naszego rządu, już podjęliśmy kroki w tej kwestii – poinformował Czaputowicz.

 

Wiele wskazuje na to, że zaskakujące oświadczenie ministra Czaputowicza to efekt lobbingu ze strony izraelskiego rządu. O niezezwalanie na przyjazd Irvinga do Polski apelował do rządu w Warszawie minister ds. diaspory i oświaty Izraela, Naftali Bennet.

 

Irving zaplanował swoją podróż do Polski we wrześniu. Chce odwiedzić niemieckie obozy zagłady w Treblince, Sobiborze, Bełżcu oraz Majdanku.

 

Brytyjski historyk oskarżany jest o tzw. negacjonizm. Jego krytykom nie podoba się, że w przeszłości poddał w wątpliwość istnienie komór gazowych w Auschwitz. Wyznaje także tezę, iż Hitler może nie ponosić odpowiedzialność za zabrodnie w obozach zagłady, ponieważ nie ma żadnego dokumentu, który dowodziłby, iż niemiecki przywódca wiedział, co naprawdę się tam dzieje. Irving nie wyklucza, że jego współpracownicy mogli zataić przed nim prawdę o masowej eksterminacji ludności.

 

W przeszłości Irving był skazywany przez sądy m.in. w Wielkiej Brytanii i Austrii właśnie pod zarzutem tzw. negacjonizmu.  W tym drugim kraju spędził nawet 13 miesięcy w więzieniu.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

ged


DATA: 2019-03-23 08:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moj ojciec walczyl o wolnosc Polski i wolnosc slowa chcialbym wiedziec z kad sie wziela ta zydowska liczba 6 milionow pomordowanych czy sa na to dowody?
ponad 1 rok temu / Polak
 
Może kiedyś będziemy mieć polski a nie polskojęzyczny rząd?. Może.... kiedyś...
ponad 1 rok temu / Smutno mi Boże
 
Jeżeli nasza władza w porę się nie opamięta to Polski nie będzię,będziemy mieć Polin.
ponad 1 rok temu / Kelly
 
A co w zamian za to posłuszeństwo wobec p. premiera Netanjahu? Polityka to podobno negocjacje i "krok do tyłu, by zrobić dwa kroki w przód"...więc co w zamian panie ministrze Czaputowicz ?
ponad 1 rok temu / ToNieja
 
Jeśli historyk IRVING mie wierzy w istnienie niemieckich obozów śmierci, to nalezy zaprosić go własnie , aby naocznie mógł przekonać się o ich istnieniu i tym co działo się na tym, rzadzonym wówczas przez Niemców , terenie.
ponad 1 rok temu / Makutra
 
A gdzie zakaz wjazdu dla panów Katza i Netanjahu? Ich opinie o Polsce są niedopuszczalne!
ponad 1 rok temu / skool
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.