DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Sługa Boża Floripes de Jesus. Przez 60 lat żyła wyłącznie dzięki Eucharystii

Sługa Boża Floripes de Jesus. Przez 60 lat żyła wyłącznie dzięki Eucharystii
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Robert Cheaib)

W czasach postępującej laicyzacji i utraty wiary warto przypomnieć postać sługi Bożej Floripes Dornelas de Jesús, znanej jako „Lola”. Ta zmarła pod koniec ub. wieku brazylijska świecka przez 60 lat żyła dzięki przyjmowaniu wyłącznie Eucharystii.

 

Floripes de Jesus przyszła na świat w 1913 roku w stanie Minas Gerais w Brazylii. Jako 16-latka doznała poważnego wypadku, spadając z drzewa. Sparaliżowana nie czuła głodu, pragnienia ani senności. Żadne lekarstwo jej nie pomagał o– przekonuje brazylijski kapłan, ksiądz Gabriel Vila Verde, który niedawno przypomniał postać Sługi Bożej w mediach społecznościowych.

 

Kobieta przez 60 lat miała przyjmować jedną konsekrowaną Hostię dziennie, która utrzymywała ją przy życiu. Tysiące osób pielgrzymowało do jej domu, by na „własne oczy” przekonać się o cudzie. Zdaniem księdza, w ciągu zaledwie jednego miesiąca odwiedziło ją blisko 33 tys. osób, co zarejestrowano w „księdze podpisów gości” z lat 50. ub. wieku.

 

„Lola” radziła przybyszom, by się często spowiadali, przyjmowali Komunię świętą i odprawiali nabożeństwa pierwszych piątków ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Na prośbę arcybiskupa Mariana Helvécio Gomes de Oliveiry, Floripes de Jesús przestała przyjmować gości i „żyła w ciszy i prywatności”. W jej domu raz w tygodniu odbywały się Msze św. Biskup pozwolił także na wystawianie Najświętszego Sakramentu.  

 

Sługa Boża, która zmarła 9 kwietnia 1999 r. poświęciła się w sposób szczególny modlitwie za kapłanów i szerzeniu kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mawiała: „Kto chce mnie szukać, znajdzie mnie w Sercu Jezusa”.

 

W pogrzebie zmarłej brało udział 22 księży i ​​około 20 tys. wiernych. W 2005 roku Stolica Apostolska ogłosiła ją Sługą Bożą.

 

 

Źródło: catholicnewsagency.com

AS


DATA: 2020-12-02 15:51
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo ciekawa sprawa ale komukolwiek to mówię to widzę na twarzy delikatny uśmieszek.
1 miesiąc temu / racjonalista
 
Kocham takie opowieści . Serce mi rośnie wtedy. Bóg Absolutnie Wielki jest. Chwała Mu!
1 miesiąc temu / Lusia
 
Czy otrzymywała prywatne objawienia?
1 miesiąc temu / Atanazy
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.