DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Izydor, Ty chyba żartujesz, bo jak na poważnie, to masakra.
2 miesiące temu / Covidiusz
 
Trzeba rozwinąć myśl p Prezesa i postawić sprawę jasno: odnowa moralna i religijna musi być wprowadzona w sposób niedobrowolny. Nie ma czegoś takiego jak Polak-ateista. Albo jest się Polakiem i katolikiem, ale nie jest się nim. Rozpocząć trzeba od obowiązkowego nauczania religii. Wszak wiara katolicka i język polski to filary naszej kultury - czy można zatem wybrać inny język w szkole? Nie, nie można i podobnie musi być z religią. Niegdyś funkcję wychowawczą pełniło wojsko, czas wrócić do tych standardów, ale z z dominującą religijnością. Wreszcie trzeci filar: Polak niepraktykujący nie powinien móc niczego załatwić w urzędzie, bez pozytywnej opinii swojego proboszcza. W dobie internetu jest to proste - urzędnik sprawdza w bazie pesel widnieje plus czy minus i w zależności od tego podejmuje decyzję. Proste?
2 miesiące temu / Izydor Oracz
 
i w tym temacie jak przybyl ow masonski wirus to na APELU JASNOGORSKIM wiedzieli ze nie moze byc dotychczasoowej modlitwy do SW.Michala Archaniola i dotad tak jest bo ta modlitwa jest egzorcyzmem a to pandemi przeszkadza i drugie satanisci potomkowie UB Bieruta Stalina rowniez nie moga dopuscic do beatyfikacji PRYMASA WYSZYNSKIGO boja sie jego wstawiennictwa dla Polakow i jaka drwina w Polsce moga byc swobodne spotkania wyborcze Prezydenta ale beatyfikacja to nie
2 miesiące temu / olek
 
Realista ... zasmuciłeś mnie. Mam podobne wnioski, dotyczące naszych pasterzy w Szczecinie, ale nie miałem żadnej wiedzy o tym, co się działo/dzieje na Jasnej Górze. Kolejny przykład, że nasi pasterze to najemnicy, jak to powiedział Pan Jezus.
2 miesiące temu / Nickt
 
"Odp dla Realista " odpowiem tobie , obecni zakonnicy dbaja aby " pełna miska i ciepłe pielesze " niestety ..
2 miesiące temu / Marian.
 
Sądzę, że jednymi z najbardziej przegranych w tzw pandemii są zakonnicy z Jasnej Góry. Wiele razy podkreślają swoje bohaterstwo w czasach zaborów i okupacji, ale kiedy przyszła epidemia - stchórzyli. Zamknęli bramy klasztoru i wpuszczali po 5 /słownie: pięć/ osób. Siedzieli wygodnie w ciepłych celach, kiedy pielgrzymi stali w długich kolejkach, na zimnie i deszczu, aby ochroniarze łaskawie co pewien czas wpuścili do klasztoru 5 osób. Czy nie mogło wyjść przed bramy np 20 30 zakonników, aby każdy zabrał ze sobą pięciu pielgrzymów. Jeden zakonnik np do kaplicy św. Antoniego, inny do kaplicy św Pawła, czy kaplicy adoracji. Tych kaplic do których mogli udać się pielgrzymi jest na Jasnej Górze z pewnością więcej niż dwadzieścia Tam dać możliwość spowiedzi, odprawić dla wiernych Mszę św. i przejść na chwile przed Cudowny Obraz. W ten sposób w ciągu dnia pewnie mogłoby nawiedzić Jasną Górę ponad pół tysiąca pielgrzymów. Ale wygodnie było siedzieć w ciepłych celach.
2 miesiące temu / Realista
 
jeśli będzie trwała krucjata różańcowa za Ojczyznę, to rządzący nabiorą odwagi i uchwalą nie tylko stop pedofilii, ale i zakaz aborcji. Różańce w dłoń.
2 miesiące temu / fakt
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.