DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Słowacy na ulicach. Chcą międzynarodowego śledztwa w sprawie śmierci Jana Kuciaka

Słowacy na ulicach. Chcą międzynarodowego śledztwa w sprawie śmierci Jana Kuciaka
REUTERS/Radovan Stoklasa /FORUM
#SŁOWACJA    #PROTEST    #FICO    #PREMIER    #KUCIAK    #DZIENNIKARZ    #MAFIA    #WŁOSKA MAFIA    #POWIĄZANIA    #DYMISJA    #RZĄD    #DOCHODZENIE

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi wyszło na ulice słowackich miast. Domagają się dokładnego i niezawisłego śledztwa w sprawie śmierci dziennikarza śledczego Jana Kuciaka i jego narzeczonej. Słowacy chcą umiędzynarodowienia śledztwa i wyjaśnienia powiązań byłego premiera Roberta Fico z włoską mafią.

 

Reporter śledczy portalu Aktualne.Sk Jan Kuciak i jego narzeczona Martina Kusznirova zostali zamordowani pod koniec lutego 2018 roku. Ich śmierć wiązana jest z działalnością dziennikarza. Opisywał on bowiem o działalności włoskich siatek przestępczych na Słowacji. Twierdził, że w otoczeniu premiera Fico są osoby bliskie włoskiej mafii. Śmierć dziennikarza wywołała silne społeczne protesty, które doprowadziły do rekonstrukcji rządu.

 

W czwartek – po dwutygodniowej przerwie – w słowackich miastach odbyły się kolejne demonstracje. Wzięło w nich udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Chodzi m.in. o dalsze zmiany. Nowy szef MSW obiecał bowiem zmiany w kierownictwie policji, które jeszcze nie zostały przeprowadzone.

 

Demonstranci podkreślali też, że „Robert Fico śmieje się nam w twarz i ustawia swoich posłusznych lokajów”. Bowiem były premier de facto sprawuje kontrolę nad największą partią koalicji.

 

Słowackie media podkreślają zniecierpliwienie obywateli brakiem oczekiwanych zmian. Sprawa jednak jest na tyle bulwersująca, że najpewniej nie uda się jej zamieść pod dywan.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2018-04-06 08:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najprawdopodobniej Niemcy obalaja za pomocą swojej agentury słowacki rząd .Znamy to z własnego podwórka . Nie zdziwiłbym się , gdyby w tym uczestniczyli Amerykanie i Izrael. W Polsce juz coraz wyrażniej widać , że rząd Izraela współuczestniczy w obalaniu PIS-owskiego rządu. To rząd Izraela zapoczątkował w styczniu obecny atak na PIS, który stopniowo przeradza się regularny zamach stanu . Sensownie jest założyc , że Zydzi czynia to w porozumieniu z Amerykanami. Pozostaje jeszcze pytanie o rolę Rosji . Co jest ważniejsze dla Rosji strategiczne partnerstwo z Niemcami , czy wspieranie przychylnych sobie rządów Węgier i Słowacji? Mafijne powiązania rządów są elementem robienia polityki przez Zachód i Rosje w naszej części Europy . Ujawnienie przestępczych związków słowackich polityków jest tylko instrumentem służącym do usunięcia niewygodnej ekipy.
ponad 2 lata temu / Mirek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.