DZIŚ JEST:   29   LUTY   2020 r.

Św. Roman, opat
 
 
 
 

Słowackie wybory z izraelską agencją w tle

Słowackie wybory z izraelską agencją w tle
Sondażowa faworytka Zuzana Čaputová. FOT.Slavomír Frešo/commons.wikimedia.org

Kampania wyborcza Zuzany Čaputovej jest prowadzona przez izraelską agencję – przekonuje poseł Ľuboš Blaha. Informację tę ujawniono na Słowacji przed drugą turą wyborów, która odbędzie się w najbliższą sobotę 30 marca. Zdaniem Ľuboša Blahy, wybór Čaputovej stanowi zagrożenie dla przyszłego bezpieczeństwa Republiki Słowackiej.

 

Słowacki parlamentarzysta z partii SMER – sociálna demokracia (Kierunek – Socjalna Demokracja) Ľuboš Blaha upublicznił informację, że kampanią wyborczą Zuzany Čaputovej zarządza podmiot zagraniczny, a dokładniej izraelska grupa lobbystyczna „Shaviv Strategy and Campaigns”. Reprezentantem agencji z Izraela na Słowacji jest Michal Repa, który otwarcie przyznaje, że jest głównym strategicznym doradcą medialnym w kampanii Zuzany Čaputovej.

 

Założycielem „Shaviv Strategy and Campaigns“ jest obywatel Izraela Aron Shaviv, który w 2015 roku był w zespole prowadzącym kampanię obecnego premiera Izraela, Binjamina Netanjahu, z nacjonalistyczno – konserwatywnego Likudu.

 

Jak podają „Hlavne Spravy”, na europejskim polu Aron Shaviv dał się poznać w Czarnogórze, gdzie miała miejsce próba rewolucyjnej zmiany władzy. W bałkańskim kraju prowadzone jest nawet postępowanie przeciw politycznemu doradcy. W Austrii Shaviv pomagał w medialnej kampanii eurosceptycznej Wolnościowej Partia Austrii (Freiheitliche Partei Österreichs, FPÖ). Natomiast na Słowacji  „Shaviv Strategy and Campaigns“ zaangażowała swojego człowieka po stronie liberalnej kandydatki z pozaparlamentarnego ugrupowania Progresivne Slovensko (Postępowa Słowacja).

 

Na Słowacji izraelski specjalista był dotychczas kojarzony z współpracą z chadekami z Ruchu Chrześcijańsko-Demokratycznego (KDH), Ministerstwem Transportu oraz z wyborami samorządowymi na stanowisko burmistrza stołecznej Bratysławy w 2018 roku. Zwyciężył w nich Matúš Vallo, kandydat oficjalnie niezależny, ale popierany przez ugrupowań Progresívne Slovensko Zuzany Čaputovej i zarejestrowaną w 2018 roku partię SPOLU – občianska demokracia (RAZEM - demokracja obywatelska). W środkowoeuropejskim dorobku Shaviva jest również wątek imigrancki. Shaviv został określony przez „The Times of Israel“ jako człowiek, który otworzył drzwi na Słowację dla irackich uchodźców w 2016 roku.

 

Teraz, dzięki „Shaviv Strategy and Campaigns”, popularność zdobyła nieznana jeszcze do niedawna Zuzana Čaputova, liberalna kandydatka, mająca niemal pewne zwycięstwo w drugiej turze wyborów w najbliższą sobotę. Jak donosi „Pravda.sk”, w ostatnim sondażu Zuzana Čaputova ma szansę na zdobycie 30 marca aż 60,5 proc. głosów, podczas gdy jej kontrkandydat, Maroš Šefčovič z socjaldemokratycznej partii SMER – sociálna demokracia, może liczyć na poparcie rzędu 39,5 proc.

 

Źródła: Hlavne Spravy / Pravda.sk / The Jerusalem Post / The Times of Israel / Zem a Vek

PK


DATA: 2019-03-26 13:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proponuję nie nazywać żydow starszymi braćmi ponieważ to jest kłamstwo. Kto kłamie ten grzeszy. Albo są to żydzi albo obrzezani, albo wyznawcy przemysłu holokaustu.
11 miesięcy temu / rotszyld
 
Starsi Bracia mają widać dużo do powiedzenia w regionie. Gdyby nie oni to nasi zamknęliby granicę z Ukrainą żeby ich przycisnac. Wtedy skonczyliby z banderyzmem itd.
11 miesięcy temu / Jorg
 
Ciekawe jak szybko, po jej wygranej, Słowacja przeniesie swoją ambasadę z TelAwiwu do Jerozolimy i uzna aneksję Wzgórz Golan no i jak będzie ewoluować Grupa Wyszehradzka ?
11 miesięcy temu / mck
 
Jakby to powiedzieć, na Słowaczkę to ona nie wygląda.
11 miesięcy temu / chinaski
 
,,Geszeft jest geszeft".Naiwniacy...
11 miesięcy temu / Gryzli
 
Państwo: Słowacja Stolica: Tel Awiw
11 miesięcy temu / marcin
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.