DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2020 r.

Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Słowackie MSW: jesteśmy krajem bez meczetu i tak pozostanie. Przyjmiemy tylko imigrantów-chrześcijan

Słowackie MSW: jesteśmy krajem bez meczetu i tak pozostanie. Przyjmiemy tylko imigrantów-chrześcijan
fot. PHOTOPQR/VOIX DU NORD /FORUM

Rząd w Bratysławie zgodził się na przyjęcie niewielkiej liczby imigrantów. Jednak w rachubę wchodzą wyłącznie chrześcijanie. Zgodnie z unijnymi porozumieniami na Słowację trafi 200 osób pochodzących z krajów islamskich, a przebywających obecnie we Włoszech, w Turcji i w Grecji.

 

Rzecznik słowackiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ivan Metik, oświadczył, że gdyby jego kraj przyjmował imigrantów-muzułmanów, to ci nie czuli by się dobrze. - Chcemy pomóc Europie w kwestii migracji. Moglibyśmy przyjąć 800 muzułmanów, ale na Słowacji nie ma żadnych meczetów. Jak więc muzułmanie mogliby się integrować, skoro by się im u nas nie podobało? - stwierdził Metik.

 

Agencja do spraw Uchodźców Organizacji Narodów Zjednoczonych wezwała Słowację, aby kraj ten „stosował bardziej integracyjne podejście do kwestii relokacji”. Słowacki rzecznik zaprzecza jakoby decyzja jego rządu miała cokolwiek wspólnego z dyskryminacją. – Chcielibyśmy pomóc Europie w przypadku tej fali imigracji, ale jesteśmy jedynie krajem tranzytowym i ci ludzie nie chcą zostać na Słowacji - tłumaczył Ivan Metik. Rzecznik słowackiego MSW podkreślił, że jego kraj przyjmie 200 imigrantów, wyłącznie chrześcijan.

 

Postawa Bratysławy niepokoi rzecznik Komisji Europejskiej, która nie chce dopuścić do rozłamu w imigracyjnej polityce UE. Bratysława w ostatnich tygodniach stała się areną licznych - jak na warunki słowackie - demonstracji i marszów przeciwko islamizacji. Protesty były na tyle gwałtowne, że władze musiały zatrzymać dziesiątki osób.

 

Podobnie do tego spędzającego sen z powiek Europejczyków problemu podchodzą także Czesi. W obu krajach internetowe media społecznościowe grzmią coraz mocniejszymi hasłami. Do najłagodniejszych należą: „Razem przeciwko dyktatowi Brukseli!” czy „Słowacja to nie Afryka”.

 

Przypomnijmy, że Polska zobowiązała się do przyjęcia 2000 imigrantów. Na przygotowanie miejsc i odpowiednich programów asymilacyjnych nasz kraj otrzyma od UE 65 mln złotych.

 

Źródło: „BBC World”, telegraph.co.uk, TVN24.

ChS, mat
DATA: 2015-08-25 12:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież z tych 65 mln złotych co najmniej 40 zostanie rozkradzione. Zresztą po to i dlatego władający Polską tak chętnie przyjmują "uciekinierów od afrykańskiej nędzy". A Słowacja, Czechy, Węgry i coraz liczniej inne kraje postępują po prostu rozsądnie - w interesie swoich obywateli i całej Europy. Ale do tego trzeba mieć mądrych gospodarzy.
ponad 4 lata temu / bogand
 
Jakże mądra Słowacja. To jest walka o własną tożsamość, kulturę i religię. Tu nie ma miejsca na pobłażanie.
ponad 4 lata temu / Ryszard
 
brawo............... brawo, serdecznie im gratuluje.., bo to jest odpowiedzialność za kraj...,
ponad 4 lata temu / stan
 
Czyli na jednego wypada 32 i pół tysiąca. Za tą śmieszną kwotę chcą ich: nauczyć języka i opłacić lektorów, wyżywić, zapewnić całkowitą opiekę medyczną, przystosować do zawodu oraz utrzymać w pełni, a także KUPIĆ MIESZKANIE. Czysta hipokryzja. Niech lepiej przyznają ile Polak biedak pracujący na śmieciówce, czekający rok w kolejce do lekarza żyjąc za kilkaset złotych/miesiąc ma do nich DOŁOŻYĆ!
ponad 4 lata temu / 32tys. na głowe
 
Brawo Słowacja. Jedyny kraj który broni swoich Chrześcijańskich korzeni.
ponad 4 lata temu / Nick
 
Problem imigrantów muzułmańskich jest bardzo łatwy do rozwiązania. Przejąć ich płynących na łodziach i odstawić do Arabii Saudyjskiej, Turcji i innych krajów islamskich. Arabia jest głównym sponsorem terroryzmu na świecie - niech się teraz nimi zajmą. To ich bracia, ich religia i kultura. Co mamy z nimi wspólnego?
ponad 4 lata temu / TFilip
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.