DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Słowacki parlament przeciwko życiu! „Delikatna” ustawa antyaborcyjna odrzucona

Słowacki parlament przeciwko życiu! „Delikatna” ustawa antyaborcyjna odrzucona
webnoviny.sk

W słowackim parlamencie przepadł projekt „delikatnej” ustawy antyaborcyjnej. Zawiodły wszystkie siły polityczne, które przed tegorocznymi wyborami obiecały zmiany w ochronie życia dzieci poczętych.

 

Jak przypomina na łamach serwisu wPolityce.pl Grzegorz Górny projekt nowelizacji słowackiej ustawy aborcyjnej, firmowany przez Annę Záborską (europoseł w latach 2004-2019 oraz przewodniczącą partii Unia Chrześcijańska, która dostała się do parlamentu z list OL’aNO) był” z widzenia realnej ochrony życia nienarodzonych niezwykle minimalistyczny”.

 

„Zmiany ograniczały się do trzech zasadniczych punktów: po pierwsze – zakazu reklamowania aborcji, po drugie – wydłużenia tzw. okresu refleksji (czyli czasu między zgłoszeniem się na aborcję a jej dokonaniem) z 48 do 96 godzin, po trzecie – konieczności uzyskania dwóch niezależnych opinii lekarskich o poważnej chorobie dziecka w przypadku aborcji przy zaawansowanej ciąży (do 24 tygodnia)”, wylicza Grzegorz Górny. Niestety nawet tak „kosmetyczne zmiany” nie znalazły uznania w oczach słowackich parlamentarzystów.

 

„Kiedy w pierwszym głosowaniu za nowelizacją ustawy opowiedziało się 81 posłów w 150-osobowym parlamencie, wydawało się, że wprowadzenie nowego prawa okaże się formalnością. Jednak drugie głosowanie, które odbyło się wczoraj (20 października), przyniosło fiasko inicjatorom zmian. Ustawę poparło bowiem tylko 58 posłów (45 było przeciw, 12 wstrzymało się od głosu, a 2 nie głosowało). Ponieważ na sali obecnych było 117 parlamentarzystów, oznacza to, że do uchwalenia nowelizacji zabrakło jednego głosu”, relacjonuje publicysta wPolityce.pl.

 

„Przykład Bratysławy pokazuje, jak trudno jest dziś w Europie uchwalić prawo, które choćby w minimalnym stopniu ograniczało możliwość dokonywania aborcji. Nawet propozycja tak nieznacznej, wręcz kosmetycznej nowelizacji jak na Słowacji, spotkała się z zaciekłym atakiem lewicowo-liberalnych mediów, a następnie z oporem i obstrukcją wśród prawicowych polityków”, podsumowuje Grzegorz Górny.

 

Źródło: wPolityce.pl

TK


DATA: 2020-10-21 08:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie przeciwko życiu tylko aborcji niewykształconej istoty. Dziecko jest od dnia urodzin. Jak sama nazwa wskazuje na ro dzi ny.
1 miesiąc temu / Poznaniak
 
musieli by zamknąć te dochodowe kliniki z turystyką aborcyjna wiadomo skąd
1 miesiąc temu / hmm
 
To ile oni razy głosują? Tak długo aż wyjdzie poprawny wynik?
1 miesiąc temu / BTW
 
Degeneracja Słowaków postępuje.
1 miesiąc temu / DNA
 
...I jak ma Pan Bóg chronić taki naród ? No jak ? Sami się wystawiają na bicz Boży a potem maja pretensje !
1 miesiąc temu / JS
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.