DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Słowacja po stronie rodziny. Marsz dla życia w Bratysławie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Słowacja po stronie rodziny. Marsz dla życia w Bratysławie [ZOBACZ ZDJĘCIA]
webnoviny.sk

Ulicami Bratysławy przeszedł marsz Dumna Rodzina. Jego uczestnicy manifestowali swoje przywiązanie do wartości rodzinnych. - To nie jest marsz przeciwko komuś, ale marsz dla rodziny - powiedział Andrej Ralbovsky, przedstawiciel Slovakia Christiana Foundation. 

 

Uczestnicy marszu podkreślali, że jedynie rodzina jest gwarantem prawidłowego rozwoju biologicznego, psychicznego oraz intelektualnego dzieci.

 

W stolicy Słowacji pojawiło się kilka tysięcy osób, by manifestować przywiązanie do życia i rodziny. Wśród nich znaleźli się także politycy: przewodniczący Rady Narodowej Republiki Słowackiej oraz lider Słowackiej Partii Narodowej, Andrej Danko, przywódca ruchu Jesteśmy Rodziną Boris Kollar czy świeżo upieczony poseł do Parlamentu Europejskiego, Milan Uhrik.

 

Warto zaznaczyć, że w słowackim parlamencie zasiada wielu posłów, dla których wartości rodzinne nie są tylko wyświechtanym frazesem. Dowiedli tego przegłosowując w kwietniu uchwałę wzywającą rząd do wypowiedzenia stambulskiej gender-konwencji.

 

Marsz wyruszył z placu Rudnay i przeszedł głownymi ulicami Bratysławy. Organizatorzy podtrzymywali, że ich marsz nie jest protestem, ale manifestacją wartości. - To nie jest manifestacja przeciwko komukolwiek, ale demonstracja tego, jak ważna jest dla nas rodziny, że jest to najlepsze środowisko rozwoju dla dzieci - podkreślił w rozmowie z PCh24.pl Andrej Ralbovky z katolickiej fundacji Slovakia Christiana Foundation, współorganizatora marszu. 

 

- Każdy ma prawo żyć tak, jak decyduje, ale nikt nie ma prawa zmusić nieletnich do życia w związku dwóch mężczyzn lub dwóch kobiet – powiedział zdecydowanie Andrej Danko, wyrażając w ten sposób swój sprzeciw wobec tworzenia „rodziny” przez pary homoseksualne.

 

Czy marsz może w jakiś sposób pomóc obrońcom rodziny w ich staraniach na rzecz popularyzacji jej wartości? - Wiem, że o marszu napisały gazety, mówią o nim telewizje, zapewne dzisiaj wieczorem informacje na jego temat pojawią się też w serwisach informacyjnych. To duża wartość, ponieważ niedawno telewizje pokazywały głównie marsz homoseksualistów - podkreślił Ralbovsky.

 

Uczestnicy marszu poinformowali, że wzięło w nim udział ponad 5 tys. ludzi. W większości były to rodziny z dziećmi. Po marszu zorganizowano piknik. 

 

 

Źródło: webnoviny.sk

ged

 

 


DATA: 2019-07-21 09:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z oazowo-gitarową otoczką długo się nie wybronią, homolewctwo rozjedzie ich jak walec. Tu trzeba nowych krzyżowców, czyżby kibice to ich postmodernistyczny odpowiednik, na miarę zdegenerowanych czasów?
11 miesięcy temu / Aguirre
 
Brawo Słowacją
11 miesięcy temu / Ja 48
 
Jutro w niedzielę 21.07.2019 roku odbędą się Pokutne Marsze Różańcowe w Białymstoku-"Marsz w obronie Rodziny ", w Poznaniu i Zamościu. https://krucjatarozancowazaojczyzne.pl
11 miesięcy temu / Obywatel
 
To, że istnieją różne postaci patologicznych sytuacji, nie uprawnia do tego, by jednej z nich przestać nazywać patologią, szanowna Poprawności.
11 miesięcy temu / stasiu
 
A co z dziećmi z domów dziecka? Ich nie wychowuje rodzina. Wg Was są więc gorsi? A da Vinci? A ludzie wychowywani w rodzinach patologicznych?
11 miesięcy temu / Poprawność
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.