DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Słowacja: zwolennicy skazanego nacjonalisty i przeciwnicy lockdownu starli się z policją. Ranni po obu stronach

Słowacja: zwolennicy skazanego nacjonalisty i przeciwnicy lockdownu starli się z policją. Ranni po obu stronach
Źródło: YouTube (ĽSNS A SMER SD SÚ VEĽKÉ ZLO)

 

Przed siedzibą rządu w Bratysławie doszło w sobotę do demonstracji zorganizowanej przez grupy kibiców i zwolenników Mariana Kotleby – lidera Partii Ludowej Nasza Słowacja, który niedawno został nieprawomocnie skazany za szerzenie neonazistowskiego ekstremizmu i skazany na 4 lat i 4 miesiące więzienia.

 

Z dworca kolejowego na plac w samym sercu Bratysławy przeszło około 500 osób. Przeciwko uczestnikom zgromadzenia słowackie MSW wysłało równie liczne odziały policji.

 

Protestujący sprzeciwiali się kolejnemu lockdownowi i nowym, wprowadzanym przez premiera Igora Matovicia, ograniczeniom. Wznoszono też okrzyki domagające się natychmiastowej dymisji szefa rządu.

 

Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych. Demonstrujący wrzucali za ogrodzenie budynków rządowych race dymne oraz butelki. Rzeczniczka bratysławskiego pogotowia poinformowała o kilkunastu rannych – zarówno po stronie protestujących, jak i policjantów.

 

Policja zatrzymała co najmniej 10 osób. Swoją zdecydowaną reakcję tłumaczy obowiązującym na Słowacji od kilku dni stanem wyjątkowym. Na jego mocy w kraju dozwolone są w tej chwili zgromadzenia maksymalnie do sześciu osób.

 

 

Źródło www.sme.sk / www.ta3.com / euractiv.pl

ChS

 

 


DATA: 2020-10-18 10:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rick Salbato, zmarły już apologeta, badając zatwierdzone przez Kościół proroctwa prywatne doszedł do wniosku, że czekać nas będzie ogólnoświatowa wojna domowa, w wyniku której zapanuje w wielu miejscach anarchia. Pandemia, lockdowny i reakcja na nie doskonale wpisują się w te wnioski. Dlatego lepiej nie opowiadać się po żadnej stronie barykady. Totalitaryzm i anarchia to dwie skrajności odległe choć nierówno od stanu pożądanego. Anarchia, która może zapanować, nie będzie wcale libertariańska. Patrząc na wybryki BLM może zostać zdominowana przez marksistów, którzy to zmonopolizują zamieszki. Czas na opamiętanie obywateli wybierających totalitarne rządy już minął. Czas na bunt nastał w złym momencie, w którym lewicowi anarchiści również postanowili się zbuntować, ale z innego, złowrogiego powodu. Módlmy się raczej, by przetrwać dodatkowe kary zapowiedziane w Akita, prawdopodobnie asteroidę lub podwodny super-wulkan wywołujący globalne tsunami.
7 dni temu / aab
 
Wkrótce i nas to czeka, nie łudźcie się, tym co nami rządzą nie drgnie nawet powieka przed wysłaniem na nasze ulice jednostek uzbrojonych po zęby, kiedy rozruchy przybiorą na sile, to tylko kwestia czasu.
8 dni temu / Poco
 
MOZE SIE WYZWOLAOD WIRUSA
8 dni temu / olek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.