DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

Słowacja: oddała życie w obronie czystości. Dzień jej beatyfikacji zakłóci homoparada

Słowacja: oddała życie w obronie czystości. Dzień jej beatyfikacji zakłóci homoparada
Źródło: annakolesarova.sk

1 września w słowackich Koszycach odbędzie się uroczystość beatyfikacji Anny Kolesarowej, która zginęła broniąc swojej czystości. Data uroczystości była znana od kilku miesięcy, ale środowiska LGBT postanowiły w tym samym dniu zorganizować swój festiwal, na którym propagowane będą ich zachowania i styl życia.

 

Wyznaczenie terminu „Festiwalu Pride Koszyce 2018” na dzień, w którym przypada najważniejszy moment trzydniowych uroczystości beatyfikacyjnych Anny Kolesarowej trudno uznać za zbieg okoliczności. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 2004 roku, w dwóchsetną rocznicę utworzenia archidiecezji w Koszycach.

 

Anna Kolesarowa zginęła mając 16 lat, zastrzelona przez sowieckiego żołnierza, gdyż broniła swojej czystości. Od tej tragedii, która miała miejsce w miasteczku Pavlovice na wschodzie Słowacji 22 listopada 1944 roku, rozwijał się kult męczennicy, szczególnie w jej rodzinnej miejscowości Vysoka nad Uhom. Cały proces beatyfikacyjny budził duże zainteresowanie w katolickiej Słowacji, a data uroczystości była znana od kilku miesięcy. Program beatyfikacji przewiduje wydarzenia zaplanowane na trzy dni – od piątku 31 sierpnia do niedzieli 2 września. Msza Św. beatyfikacyjna odbędzie się na stadionie klubu TJ Lokomotiva Koszyce w sobotę 1 września.

 

W tym samym dniu działacze LGBT, którzy próbują różnymi metodami zaistnieć w świadomości szerokiej rzeszy Słowaków, postanowili zorganizować „Festiwal Pride Koszyce 2018”. Budowanie kontrastu między uczczeniem męczennicy, która w obronie swojej niewinności i czystości zdecydowała się wybrać śmierć, a „tęczowym festiwalem” można oceniać jako działanie celowe. W dniu, kiedy media słowackie i zagraniczne będą relacjonowały beatyfikację Anny Kolesarowej, łatwiej będzie wybić się środowiskom LGBT z informacją dotyczącą tego samego miasta, ale zupełnie innego systemu wartości. Z słowackich Koszyc popłyną w świat dwa różne przekazy. Pierwszy, mówiący o takich wartościach jak skromność, czystość, godność i niewinność. I drugi, budowany na dewizie „hulaj dusza, piekła nie ma”.

 

PK

 

 

 Zobacz także:

 

"W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?"

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2018-08-24 10:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tu nie chodzi o system wartości, lecz wedle św.Pawla z Listu do Rzymian o propagowanie grzechu. Przypomina się budowa biblijnej Arki Noeogo. Ludzie kpili z niego. Racja się okazała po jego stronie, a nie po stronie tych, którzy oddawali się uciechom i zabawie. Kiedy obecny świat będzie oczyszczony na wzór biblijnego potopu? Pismo święte wyraźnie podkreśla: Bądźcie czujni, bo nie znacie dnia ani godziny. Świat wariuje i szaleje, lecz sprawiedliwość Boga może być już za progiem.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego" (Mt 25,41.46).
ponad 1 rok temu / Nick
 
Tak wygląda chamstwo w wykonaniu LGBT
ponad 1 rok temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.