DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Słowacja: mobilizacja obrońców rodziny! Wyjdą na ulice w odpowiedzi na homoparadę

Słowacja: mobilizacja obrońców rodziny! Wyjdą na ulice w odpowiedzi na homoparadę
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W sobotę 14 lipca na Placu Michala Miloslava Hodžy w słowackiej stolicy zgromadzą się obrońcy chrześcijańskiej wiary, tradycyjnej rodziny, a także działacze antyaborcyjni. Hasło demonstracji to „Dumni z rodziny”, co stanowi odpowiedź na pochód środowisk LGBT organizowany pod nazwą „Tęczowa duma”.

 

Plac Michala Miloslava Hodžy (Hodžovo námestíe) to jeden z najbardziej znanych placów Bratysławy, przy którym – od rozpadu Czechosłowacji – mieści się siedziba prezydenta Słowacji (w pałacu Grasalkowicza – Grasalkovičov palác).

 

Początek wiecu „Dumni z rodziny” wyznaczono na godzinę 14:30 w okolicy pałacu prezydenckiego. Chrześcijańscy demonstranci chcą upomnieć się o prawa dzieci i rodzin podkreślając, że rodzina to związek mężczyzny i kobiety oraz że taka rodzina najlepiej służy wychowaniu dzieci, ponieważ dla dziecka ojciec i matka są wzajemnym uzupełnieniem i źródłem wiedzy o świecie.

 

O udział w zgromadzeniu chrześcijan broniących rodziny zaapelował sekretarz wykonawczy Konferencji Biskupów Słowacji Anton Ziolkovský, który zachęca do otwartego wyrażania poglądów przez wiernych. Dla niego ważne jest także upomnienie się o odpowiednie warunki prawne i społeczne dla wychowania dzieci w rodzinie. Ksiądz Anton Ziolkovský podkreśla również, że relacje między matką a ojcem są bardziej autentyczne, gdy są oni w sakramentalnym związku małżeńskim, ponieważ dziecko po prostu w sposób naturalny należy do małżeństwa i jest jego częścią.

 

Nawiązując do przygotowywanego przez środowiska LGBT „tęczowego marszu” pod hasłem „Tęczowa duma” sekretarz konferencji biskupów zachęcił rodaków do przypinania co roku w Dniu Dziecka Poczętego białej wstążki na znak solidarności z dziećmi, którym nie dano szansy urodzenia się.

 

Ksiądz Anton Ziolkovský funkcję sekretarza wykonawczego Konferencji Biskupów Słowacji pełni od 1 sierpnia 2009 roku. Urodził się w 1976 roku w Spiskiej Nowej Wsi, wychował i uczył się także na bliskim kulturowo Polsce Spiszu, w jednym z najbardziej religijnych obszarów Słowacji.

 

 

Jan Bereza

Źrodła: www.ziolkovsky.sk / tyden.cz / sme.sk / hlavnespravy.sk

 

 


DATA: 2018-07-13 08:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I tak większość osób ma ot gdzieś. Jak na Słowacji było referendum o adopcji dzieci przez gejów i legalizację związków partnerskich to frekwencja wyniosła poniżej 50 %.
ponad 1 rok temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.