DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Słowacja: liberalny dziennik przedstawił pedofilię w pozytywny sposób. Politycy nie kryją oburzenia

Słowacja: liberalny dziennik przedstawił pedofilię w pozytywny sposób. Politycy nie kryją oburzenia
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Aliyah Jamous)

Kreowanie pozytywnego obrazu pedofilów, prezentowanie ich jako uciskanych proletariuszy XXI wieku oraz promowanie liberałów – „chadeków”, to zarzuty, jakie kierowane są przez polityków z różnych opcji pod adresem „SME” – jednego z największych dzienników słowackich.

 

„SME” to dziennik centrolewicowy. Ukazuje się od poniedziałku do soboty w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy, co w liczącej prawie 5,5 mln mieszkańców Słowacji jest dość dobrym wynikiem. Założona w 1993 roku gazeta trafia głównie do czytelników w dużych miastach i uznawana jest za jeden najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych u naszych południowych sąsiadów.

 

Skumulowanie trzech kontrowersyjnych artykułów w poniedziałkowym wydaniu „SME” nie mogło przejść niezauważone przez słowackich czytelników i polityków. Duży artykuł o życiu pedofilów, odredakcyjny komentarz oraz obszerny wywiad z nauczycielem-pedofilem, były de facto apologią dewiacji, którą starano się ukazać jako jedną z równoprawnych „orientacji seksualnych”. Przedstawienie w ten sposób pedofilii miało ukierunkować czytelników „SME” na jej akceptację i oswojenia się z myślą, że pedofilom nie należy utrudniać pracy w zawodach, gdzie będą mieli kontakt z dziećmi.

 

Posła Ľuboša Blahę z centrolewicowej partii Kierunek – Socjalna Demokracja (SMER – SD) oburzył przede wszystkim sposób, w jaki gazeta „SME” w swoich trzech artykułach pokazała pedofilów. Według Blahy, pierwsza z publikacji lansowała tezę, że pedofile nie są złoczyńcami i należy walczyć o ich prawa, zamiast o prawa dzieci przez nich napastowanych. Drugi artykuł, będący odredakcyjnym komentarzem jednego z dziennikarzy, niósł przesłanie o tym, że pedofilów należy traktować bez uprzedzeń i potępienia oraz że są oni prześladowani jako proletariusze XXI wieku. Trzeci artykuł był ukazaniem rozterek emocjonalnych i historii pedofila, który długo wahał się, zanim wyznał swoje uczucia… małej dziewczynce. Ten trzeci artykuł miał za zadanie wzbudzić współczucie wobec pedofila i pokazać, że w takiej relacji rzekomo nie ma nic złego. W wywiadzie, jakiego liberalnemu słowackiemu tytułowi pod zmienionym nazwiskiem udzielił jeden z pedofilów, przyznał się on, że zakochał się w 10-11 letniej dziewczynce. Stało się to podczas wykonywania pracy zawodowej wybranej ze względu na upodobania. Bohater wywiadu jest… nauczycielem.

 

Ze strony Chrześcijańskiej Demokracji – Życie i Dobrobyt (KDŽP – Kresťanská demokracia – Život a prosperita) pojawiła się ostra krytyka publikacji redakcji „SME”, które – według tej partii – kreują pozytywny wizerunek pedofilów. KDŽP stwierdziła nawet, że „SME” „otwarł nowy rozdział na temat akceptacji pedofilii”. Zarzut KDŽP wobec liberalnego czasopisma dotyczy także nadmiernego lansowania „postępowego” szefa Ruchu Chrześcijańsko-Demokratycznego (Kresťanskodemokratické hnutie – KDH) Alojza Hliny, który w ubiegłym tygodniu prowadził rozmowy o współpracy z radykalnymi liberałami z partii Progresívne Slovensko.

 

Przy okazji oburzenia na działanie gazety „SME” przypomniano powiązania jej wydawcy (Petit Press) z grupą kapitałową Penta, która jest właścicielem udziałów w podmiocie wydającym SME.

 

 

Źródło: Hlavne Spravy

JB

 

  


DATA: 2019-07-09 15:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kolejna granica przekroczona. Żeby oszczędzić sobie nerwów, trzeba założyć, że zgraja lgbt nie ma żadnych granic przyzwoitości. Promować pedofilię mogą tylko totalni zwyrodnialcy.
10 miesięcy temu / Michu.
 
Gdzie odrzucono Boży dar rozumu, tam człowiek poleci za każdym poruszeniem, niezależnie od tego, skąd się ono wzięło i jaki ma cel.
10 miesięcy temu / sp
 
Na tym polega relatywizacja zachowań niezgodnych z kodeksem karnym.Dzieci są obiektami miłości pedofilskiej.Gazeta opisując takie osoby próbuje wzbudzić normalne uczucia do pedofilów.Na to nie powinno być zgody.
10 miesięcy temu / Poznaniak
 
! - Bóg dziala poprzez ludzi - Bóg ochroni dzieci jak Jego wyznawcy bedą mieli broń. Gdyby poprzednie pokolenia nie ucinały muzulmańskich łbów w turbanach to klepałbyś głową w posadzkę a wzorem byłby Mahomet - pedofil. Bóg dal rozum i sa narzędzia - należy ich używać. Takim narzędziem jest broń. Można degeneratów topić w potoku - jak Eliasz czynił. To ten zawodnik który został żywy zabrany do nieba. Utopił hurtowo 450 kapłanów Baala.
10 miesięcy temu / Jot
 
Z apologią "miękkiej pedofilii" swego czasu wystąpił naczelny ateista Richard Dawkins, który przedstawił się jako obiekt seksualnych pieszczot swojego nauczyciela i uznał, z zarówno on sam, jak i inni chłopcy, którymi zainteresował się w nauczyciel, nie doznali jakiejś szkody.
10 miesięcy temu / Hanka
 
Taka gazeta powinna być z miejsca zamknięta, a pracownicy mający cokolwiek wspólnego z promocją pedofilii pod sąd. A kary powinny być wysokie. Tak pewnie by było w normalnym świecie, ale ten, w którym żyjemy trudno nazwać normalnym. Zwykli ludzie natomiast mogą sami wymierzyć karę, przestając kupować taki szmatławiec. Boże, chroń dzieci!
10 miesięcy temu / !
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.