DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Słowacja: liberalny dziennik przedstawił pedofilię w pozytywny sposób. Politycy nie kryją oburzenia

Słowacja: liberalny dziennik przedstawił pedofilię w pozytywny sposób. Politycy nie kryją oburzenia
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Aliyah Jamous)

Kreowanie pozytywnego obrazu pedofilów, prezentowanie ich jako uciskanych proletariuszy XXI wieku oraz promowanie liberałów – „chadeków”, to zarzuty, jakie kierowane są przez polityków z różnych opcji pod adresem „SME” – jednego z największych dzienników słowackich.

 

„SME” to dziennik centrolewicowy. Ukazuje się od poniedziałku do soboty w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy, co w liczącej prawie 5,5 mln mieszkańców Słowacji jest dość dobrym wynikiem. Założona w 1993 roku gazeta trafia głównie do czytelników w dużych miastach i uznawana jest za jeden najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych u naszych południowych sąsiadów.

 

Skumulowanie trzech kontrowersyjnych artykułów w poniedziałkowym wydaniu „SME” nie mogło przejść niezauważone przez słowackich czytelników i polityków. Duży artykuł o życiu pedofilów, odredakcyjny komentarz oraz obszerny wywiad z nauczycielem-pedofilem, były de facto apologią dewiacji, którą starano się ukazać jako jedną z równoprawnych „orientacji seksualnych”. Przedstawienie w ten sposób pedofilii miało ukierunkować czytelników „SME” na jej akceptację i oswojenia się z myślą, że pedofilom nie należy utrudniać pracy w zawodach, gdzie będą mieli kontakt z dziećmi.

 

Posła Ľuboša Blahę z centrolewicowej partii Kierunek – Socjalna Demokracja (SMER – SD) oburzył przede wszystkim sposób, w jaki gazeta „SME” w swoich trzech artykułach pokazała pedofilów. Według Blahy, pierwsza z publikacji lansowała tezę, że pedofile nie są złoczyńcami i należy walczyć o ich prawa, zamiast o prawa dzieci przez nich napastowanych. Drugi artykuł, będący odredakcyjnym komentarzem jednego z dziennikarzy, niósł przesłanie o tym, że pedofilów należy traktować bez uprzedzeń i potępienia oraz że są oni prześladowani jako proletariusze XXI wieku. Trzeci artykuł był ukazaniem rozterek emocjonalnych i historii pedofila, który długo wahał się, zanim wyznał swoje uczucia… małej dziewczynce. Ten trzeci artykuł miał za zadanie wzbudzić współczucie wobec pedofila i pokazać, że w takiej relacji rzekomo nie ma nic złego. W wywiadzie, jakiego liberalnemu słowackiemu tytułowi pod zmienionym nazwiskiem udzielił jeden z pedofilów, przyznał się on, że zakochał się w 10-11 letniej dziewczynce. Stało się to podczas wykonywania pracy zawodowej wybranej ze względu na upodobania. Bohater wywiadu jest… nauczycielem.

 

Ze strony Chrześcijańskiej Demokracji – Życie i Dobrobyt (KDŽP – Kresťanská demokracia – Život a prosperita) pojawiła się ostra krytyka publikacji redakcji „SME”, które – według tej partii – kreują pozytywny wizerunek pedofilów. KDŽP stwierdziła nawet, że „SME” „otwarł nowy rozdział na temat akceptacji pedofilii”. Zarzut KDŽP wobec liberalnego czasopisma dotyczy także nadmiernego lansowania „postępowego” szefa Ruchu Chrześcijańsko-Demokratycznego (Kresťanskodemokratické hnutie – KDH) Alojza Hliny, który w ubiegłym tygodniu prowadził rozmowy o współpracy z radykalnymi liberałami z partii Progresívne Slovensko.

 

Przy okazji oburzenia na działanie gazety „SME” przypomniano powiązania jej wydawcy (Petit Press) z grupą kapitałową Penta, która jest właścicielem udziałów w podmiocie wydającym SME.

 

 

Źródło: Hlavne Spravy

JB

 

  


DATA: 2019-07-09 15:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kolejna granica przekroczona. Żeby oszczędzić sobie nerwów, trzeba założyć, że zgraja lgbt nie ma żadnych granic przyzwoitości. Promować pedofilię mogą tylko totalni zwyrodnialcy.
2 miesiące temu / Michu.
 
Gdzie odrzucono Boży dar rozumu, tam człowiek poleci za każdym poruszeniem, niezależnie od tego, skąd się ono wzięło i jaki ma cel.
2 miesiące temu / sp
 
Na tym polega relatywizacja zachowań niezgodnych z kodeksem karnym.Dzieci są obiektami miłości pedofilskiej.Gazeta opisując takie osoby próbuje wzbudzić normalne uczucia do pedofilów.Na to nie powinno być zgody.
2 miesiące temu / Poznaniak
 
! - Bóg dziala poprzez ludzi - Bóg ochroni dzieci jak Jego wyznawcy bedą mieli broń. Gdyby poprzednie pokolenia nie ucinały muzulmańskich łbów w turbanach to klepałbyś głową w posadzkę a wzorem byłby Mahomet - pedofil. Bóg dal rozum i sa narzędzia - należy ich używać. Takim narzędziem jest broń. Można degeneratów topić w potoku - jak Eliasz czynił. To ten zawodnik który został żywy zabrany do nieba. Utopił hurtowo 450 kapłanów Baala.
2 miesiące temu / Jot
 
Z apologią "miękkiej pedofilii" swego czasu wystąpił naczelny ateista Richard Dawkins, który przedstawił się jako obiekt seksualnych pieszczot swojego nauczyciela i uznał, z zarówno on sam, jak i inni chłopcy, którymi zainteresował się w nauczyciel, nie doznali jakiejś szkody.
2 miesiące temu / Hanka
 
Taka gazeta powinna być z miejsca zamknięta, a pracownicy mający cokolwiek wspólnego z promocją pedofilii pod sąd. A kary powinny być wysokie. Tak pewnie by było w normalnym świecie, ale ten, w którym żyjemy trudno nazwać normalnym. Zwykli ludzie natomiast mogą sami wymierzyć karę, przestając kupować taki szmatławiec. Boże, chroń dzieci!
2 miesiące temu / !
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.