DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Słowacja: komunistyczne „prawo” aborcyjne bez zmian. Parlament nie przyjął projektów pro-life

Słowacja: komunistyczne „prawo” aborcyjne bez zmian. Parlament nie przyjął projektów pro-life
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (aman Oza)

Żaden z czterech antyaborcyjnych projektów nie zyskał akceptacji większości deputowanych do słowackiej Rady Narodowej. W mocy ciągle pozostaje krwawa ustawa z czasów „głębokiej komuny” – poinformował na portalu wPolityce.pl Grzegorz Górny.

 

Posłowie odrzucili wszystkie propozycje – od projektu upodabniającego słowackie przepisy aborcyjne do rozwiązań funkcjonujących w Polsce, po rozwiązanie niezmieniające samej ustawy, ale próbujące wprowadzić inne mechanizmu ograniczające skalę dzieciobójstwa.

 

Propozycja niezrzeszonego posła Richarda Vašečki – organizatora niedzielnego Marszu dla Życia w Bratysławie – dotyczyły zakazania aborcji (z wyjątkiem trzech „wyjątków”). „Głosowało za nim tylko 46 posłów, 29 było przeciw (reszta wstrzymała się od głosu lub była nieobecna)” – informuje Grzegorz Górny.

 

Odrzucony został także projekt zakazujący aborcji od momentu wykrycia bicia serca dziecka (ok. 7 tydzień ciąży) oraz ograniczający dopuszczalność aborcji do 8 tygodnia ciąży (obecnie 12 tydzień). Pierwszy z nich poparło 44 posłów, zaś 26 było przeciw, natomiast kolejny wsparło 28 deputowanych, a rozwiązaniu sprzeciwiło się 30 osób.

 

Przez Radę Narodową nie przeszedł także projekt partii Zwyczajni Ludzie i Niezależne Osobistości – mimo że miał on największe szanse na sukces. „Nie przewidywał on co prawda zniesienia obowiązującego na Słowacji prawa do aborcji na życzenie, lecz proponował wprowadzenie szeregu rozwiązań okołoaborcyjnych, które utrudnią jej dokonanie (np. wprowadzenie specjalnego zasiłku ciążowego dla kobiet w sytuacji kryzysowej, ułatwienie procedur adopcyjnych, obowiązkowa akcja uświadamiająca itd.). Przepadł on jednak zaledwie jednym głosem” – podaje Grzegorz Górny na wPolityce.pl.

 

W związku z decyzjami deputowanych w mocy pozostaje ustawa z roku 1957. Zezwala ona na zamordowanie dziecka bez podania przyczyny do 12 tygodnia ciąży. Względy „zdrowotne” umożliwiają aborcję do 24 tygodnia ciąży.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-09-26 10:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chyba??? Czyli przyznajesz, że nawet nie wiesz na pewno co chciałaś przekazać??? Poza tym, przyznajesz że czegoś nie widzisz, ale komentujesz o co może chodzić w tym czego nie widzisz. Przezabawna jesteś gdy się tak motasz między swymi osobowościami.
7 miesięcy temu / @klik
 
nie widzę postu do którego się odnosisz ale tu chyba chodzi o wyjeżdżające tam Polki
7 miesięcy temu / do @klik
 
oj ,to był przytyk do tego kto tam jeździ robić aborcje
7 miesięcy temu / chichot do @kl
 
Dla ciebie mamona ważniejsza niż życie?
7 miesięcy temu / @klik
 
wtedy był wyż demograficzny
7 miesięcy temu / do Ryś
 
Tak upadła komuna.
7 miesięcy temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.