Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Słowacja: dziesiątki tysięcy katolików wyszło na ulice Bratysławy. Dlaczego?


Odtwórz w YouTube
 

Nawet 100 tysięcy osób 22 września 2019 roku wzięło udział w Marszu dla Życia i Rodziny opowiadając się za życiem. Dziś na Słowacji aborcja dostępna jest na życzenie, a w parlamencie znalazły się rozwiązania chroniące życie. Jaki będzie ich los?


DATA: 2019-10-01 11:32:00
AUTOR: ZOBACZ RELACJĘ PCH24 TV
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Aborcja na życzenie? Co za barbarzynstwo!
8 miesięcy temu / panda
 
Wspaniała akcja i piękna relacja !
8 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 
Ciekawe dlaczego media mainstreamowe o tym milczą.
8 miesięcy temu / czloax
 
Dlaczego Polski Episkopat nie potrafi włączyć się w obronę życia i rodziny?
8 miesięcy temu / Kolo
 
Mam bardzo dobre zdanie o Kościele katolickim na Słowacji. Dane mi jest współpracować z księżmi Słowakami i widzę, że wiele sił wkładają nie w jałowe dyskusje czy pozorowane działania, ale w to, żeby doktryna katolicka przenikała życie powierzonych im wiernych. To co szególnie jest cenne w Kościele słowackim to zdrowa, katolicka promocja laikatu nie taka jak w Niemczech. Świeccy nie zajmują miejsca księdza, ale wiedzą, że są obszary gdzie mają pierszeństwo i tam się doskonale odnajdują.
8 miesięcy temu / Ktoś
 
Do @Zdziwiony: Według spisu z 2011 roku Urzędu Statystycznego Republiki Słowackiej 62% Słowaków należało do Kościoła rzymskokatolickiego, 8,9% należało do różnych odłamów protestantyzmu, 3,8% należało do Kościoła greckokatolickiego, 0,9% należało do Kościoła Prawosławnego Czech i Słowacji,
8 miesięcy temu / alo
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 140 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.