DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Słowacja: 35 ambasad popiera imprezę LGBT w Bratysławie

Słowacja: 35 ambasad popiera imprezę LGBT w Bratysławie
fot. sk.usembassy.gov

W sobotę 20 lipca w Bratysławie odbędą się dwie demonstracje, ale tylko jedną z nich wspierają ambasady 35 państw i przedstawicielstwo Unii Europejskiej na Słowacji. We wspólnym oświadczeniu dyplomaci w imieniu władz swoich państw upomnieli się o prawa „mniejszości seksualnych”, które w sobotę kończą tygodniowy cykl wydarzeń dla środowisk LGBTI+ pod nazwą „Tęczowa Duma Bratysława 2019”.

 

O pochodzie „Dumni z rodziny”, którego organizatorem jest inicjatywa obywatelska Sojusz na Rzecz Rodziny, oraz o obronie praw rodziny przedstawiciele korpusu dyplomatycznego nawet nie wspomnieli.

 

W wydanym przed paradą środowisk LGBTI+ wspólnym oświadczeniu, pracownicy placówek dyplomatycznych w Bratysławie pouczają władze, aby popierała inicjatywy prowadzące do zwiększenia tolerancji ze strony społeczeństwa Słowacji. W kontekście cyklu imprez dla osób LGBTI+, mających miejsce w Bratysławie od poniedziałku 15 lipca, jasne jest, że chodzi o większą tolerancję i akceptację żądań mniejszości seksualnych. Ich ofensywa zmierza do zmiany zapisów w konstytucji słowackiej, w której zdefiniowano małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. W referendum w 2015 roku za taką definicją opowiedziało się ponad 95 proc. obywateli, ale frekwencja nie przekroczyła wymaganych prawem 50 proc.

 

Powołując się na wolę swoich rządów krajowych, ambasadorowie 35 państw oraz pracownicy przedstawicielstwa Unii Europejskiej, pod pretekstem obrony praw człowieka zagraniczni dyplomaci włączają się w kampanię nacisków na polityków słowackich, które mają doprowadzić do zliberalizowania prawa i uznania związków jednopłciowych za równoprawne z związkami tradycyjnymi.

 

Ze względu na niskie poparcie takich pomysłów wśród Słowaków środowiska LGBTI+ zdecydowały się wesprzeć ambasady Argentyny, Austrii, Australii, Belgii, Bułgarii, Czech, Cypru, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanady, Litwy, Łotwy, Luksemburga, Malty, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Serbii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Urugwaju, Włoch oraz przedstawicielstwo Unii Europejskiej na Słowacji.

 

Źródła: postoj.sk / Hlavne Spravy

JB


DATA: 2019-07-19 14:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nagle wszyscy ,,wielcy ''tego świata zapragnęli być homosami.
11 miesięcy temu / panda
 
Międzymorze pod żydowskim protektoratem USA przechodzi przyspieszony kurs demoralizacji. Tylko pod warunkiem pozytywnego zaliczenia kursu dla rozwoju i akceptacji dewiantów, USA nie zrobią Międzymorzu Jugosłowianskiej krzywdy. Kryminaliści z USA powinni zostać zniszczeni natychmiast.
11 miesięcy temu / wkurz
 
A gdzie Polska 36?
11 miesięcy temu / Łukasz
 
Ale ta impreza jest na Słowacji,nie w Polsce, zachowujecie się jak pies ogrodnika. Co wam do tego jakie ambasady kogo popierają w obcym kraju?
11 miesięcy temu / ollek
 
atak na normalnośc,wartości,prawo naturalne jest prowadzony w formie oficjalnej polityki państw;rodzi się bestia totatalitaryzmu,ucisku jakiego dotąd nie było.
11 miesięcy temu / marek
 
Polska powinna zrobić zapis w Konstytucji, że promowanie innego modelu rodziny innego niż kobieta i mężczyzna jest nielegalne i podlega karze od 10 do 15 lat. Ale aby to zrobić należy wykopać PiS
11 miesięcy temu / ot co
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.