DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Słowaccy obrońcy życia nie składają broni. Do parlamentu wróci ustawa antyaborcyjna

Słowaccy obrońcy życia nie składają broni. Do parlamentu wróci ustawa antyaborcyjna
Fot. lumix2004/sxc

Posłowie do Rady Narodowej Republiki Słowackiej ponownie dostaną do rozpatrzenia projekt ustawy ograniczającej zabijanie nienarodzonych dzieci. Poprzedni projekt złożony przez narodowców z Partii Ludowej Nasza Słowacja nie został rozpatrzony pod pretekstem braku konsultacji społecznych.

 

O swoim zamiarze posłowie Partii Ludowej Nasza Słowacja poinformowali na konferencji prasowej, podkreślając, że chcą procedowania ustawy na najbliższym posiedzeniu słowackiego parlamentu. Historia słowackiej ustawy o ochronie życia poczętego przypomina sytuację w Polsce z podobnym projektem, który pod różnymi pretekstami nie może doczekać się poddania pod głosowanie na forum polskiego Sejmu. Na Słowacji, gdzie jako katolicy deklaruje się ponad 60 proc. mieszkańców, a łącznie z innymi wyznaniami chrześcijańskimi odsetek wierzących wynosi ok. 75 proc., ustawa o ograniczeniu aborcji jest wekslowana na boczne tory polityki partyjnej.

 

Narodowcy z Partii Ludowej Nasza Słowacja, dysponują jedynie 14 głosami w 150-osobowym parlamencie. Liczą jednak, że pozostali parlamentarzyści, podający się za ludzi wierzących, poprą ich projekt ustawy. Wcześniejsza inicjatywa PLNS z czerwca 2018 roku została utrącona przez inne partie, których przedstawiciele uznali, że głosowanie powinno być poprzedzone szeroką dyskusją społeczną. Narodowcy z Partii Ludowej Nasza Słowacja krytykują teraz innych polityków za to, że mimo upływu sześciu miesięcy nic nie zrobiono w zakresie konsultacji społecznych, a w tym czasie pozbawionych zostało życia kolejnych 3,5 tys. nienarodzonych dzieci.

 

Według procedury słowackiego parlamentu od zgłoszenia projektu ustawy PLNS musiało upłynąć sześć miesięcy, aby partia ta uzyskała formalnie możliwość ponownego zgłoszenia projektu ustawy. W wersji przygotowanej przez narodowców zakłada się dopuszczalność aborcji w trzech przypadkach – zagrożenia życia matki, ciąży w wyniku gwałtu i silnego genetycznego uszkodzenia organizmu nienarodzonego dziecka.

 

Źródło: Konzervativny Dennik Postoj, strona internetowa Partii Ludowej Nasza Słowacja

PK


DATA: 2019-01-09 13:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Kaczynski, czas na prawdziwa zmiane stosunku do tej kwestii. Patrioci i "katole" czekaja, a Pan jest jednym z nich, nieprawdaz. W czym jest problem? Czeka Pan na Sad Ostateczny? Wtedy bedzie za pozno.
6 miesięcy temu / Zygmunt Jaslowski
 
ALE NIE MAJA ACZYNSIEGO I POBOZNEGO PISu wiec jest nadzieja
6 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.