DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Słowa „matka” i „macierzyństwo” zakazane? Genderowy obłęd w Wielkiej Brytanii trwa w najlepsze

Słowa „matka” i „macierzyństwo” zakazane? Genderowy obłęd w Wielkiej Brytanii trwa w najlepsze
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W Wielkiej Brytanii z okazji Dnia Matki wydano kartki z życzeniami, na których nie ma słowa „matka”. Firmy, organizacje i szkoły wpadły w pułapkę ideologii gender, próbując obchodzić święto matek bez uznania roli i wartości macierzyństwa.

 

Święto matek bez matek

Dzień Matki to święto wynikające z tradycji i szacunku, jakim w rodzinie darzy się kobiety – matki. Nie jest to święto obchodzone na całym świecie w tym samym czasie. W kilkunastu krajach Europy i Azji Dzień Matki świętowany jest 8 marca, w dużej części krajów muzułmańskich 21 marca, w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Nigerii (kiedyś kolonii brytyjskiej) w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, a najwięcej państw jako datę tego święta wybrało drugą niedzielę maja. W Polsce obchodzone jest ono 26 maja.

 

Przed tegorocznym Dniem Matki w Wielkiej Brytanii sensacją stały się kartki z życzeniami, wydane specjalnie na tę okoliczność, ale pozbawione słów „matka” czy „macierzyństwo”. Według doniesień „Islam Today”, brytyjska sieć supermarketów Waitrose w tym miesiącu wypuściła z okazji Dnia Matki specyficznie zredagowane życzenia, w których słowo „matka” zastąpiono słowem „you (Ty)”. Powołując się na „Daily Mirror”, portal ten podał, że na kartkach życzeniowych wydrukowano napisy w rodzaju „Happy You Day” („Szczęśliwego Twojego Dnia”) w miejsce wcześniejszych „Happy Mother’s Day” („Szczęśliwego Dnia Matki”).

 

Poszerzenie przez ośmieszenie?

Tłumacząc swoją decyzję przedstawiciele firmy powiedzieli, że chcieli w ten sposób poszerzyć krąg osób, którym można wręczyć takie kartki i przekazać życzenia. W ten sposób Dzień Matki miał stać się dniem bliżej nieokreślonej grupy odbiorców, co pokazuje absurdalność takiej formy świętowania. Święto jest bowiem dniem wyjątkowym, a jaką wyjątkowość kryje w sobie marketingowe zagranie sieci supermarketów łatwo ocenić.

 

W swojej poprawności i wpisywaniu się w nowomowę ideologii gender, do uczczenia w Dniu Matki osób, które nie są matkami musiano użyć słów kłócących się z logiką honorowania kobiet – matek. Założenie, że kartki z życzeniami o treści „Happy You Day” będą substytutem życzeń na Dzień Matki dla osób, które matkami nie są, nie spełniło swojej roli.

 

W ślad za siecią Waitrose podążyła inna sieć handlowa, Scribbler, także adresując swoje wydawnictwa okolicznościowe do osób transseksualnych i „par jednopłciowych”. Wypuszczenie na rynek kartek z okazji Dnia Matki z napisami w stylu „Dwie mamy lepsze niż jedna” albo „Tato, dziękuję Ci za to, że jesteś wspaniałą mamą”, trąci co najmniej brakiem smaku i wyczucia, czyim świętem jest Dzień Matki.

 

Pustka negacji

Zakwestionowanie przez ideologię gender fundamentu cywilizacji łacińskiej, a często dorobku samej nauki, prowadzi do sytuacji mieszania pojęć i prób dokonania redefinicji terminów, którym przypisane są określone od wieków znaczenia. Toczona obecnie walka o język i jednoznaczność pojęć, z którymi wiążą się systemy wartości, prowadzona jest w coraz to nowszych odsłonach. Niestety, często w burzenie ładu językowego i moralnego włącza się wielki kapitał, wprzęgając do walki coraz to nowe obszary życia.

 

Tak działo się i dzieje nadal w szkołach czy administracji publicznej na Zachodzie. W 2012 roku we Francji zdecydowano o nieużywaniu w oficjalnych dokumentach słów „ojciec” i „matka”, zastępując je słowem „rodzice”. Stało się to wbrew protestom chrześcijan, za to przy silnej determinacji rządu Francji.

 

Już wtedy francuski kardynał Philippe Barbarin ostrzegał, że odejście od słów „ojciec” i „matka” i pójście na ustępstwa (nawet językowe) wobec związków homoseksualnych może prowadzić w przyszłości do legalizacji  kazirodztwa i związków poligamicznych. Jak widać po kilku latach, sytuacja ta staje się na naszych oczach realnym zagrożeniem, na razie miękko wprowadzanym drogą dyskusji i pseudonaukowych dywagacji. Ich celem jest jednak dalszy atak na język i wartości, już osłabione ustępstwami z przełomu XX i XXI wieku.

 

 

PK

 

 


DATA: 2018-03-14 16:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rugowanie kobiecości z przestrzeni publicznej, tylko dlatego, że ktoś się obrazi dyskryminacją, jak rozumiem, nie jest..? Przecież to patologia.
3 miesiące temu / Michalina
 
Sieć zwyrodniałych debili. Tak można podsumować gender. Jeśli słowa matka jest obraźliwe, a gej to podobno brzmi dumnie, czyli ogłupienie totalne. Gender to szkodliwa parodia, która na zachodzie staje się faktem.
3 miesiące temu / Michu.
 
Co się z tą Europą dzieje!! Szatanskie kłamstwa swinstwa to jest chore śmieszne! Trzeba Polskę od tego uratować rodzina małżeństwo jest Tata Mama i dzieci i tak ma być daj Panie!!
3 miesiące temu / Wierna
 
@Dziobak @aaa @ekhm @Lilla - w pełni się zgadzam. Jednak najlepsze jest: "Tato, dziękuję Ci za to, że jesteś wspaniałą mamą". Achhhh, gdyba jeszcze tak tata-mama urodził dzieciątko - absurdy współczesnej ideologii sięgają zenitu !!!!!
3 miesiące temu / odszkodowania
 
Świat się kończy i tyle.Ciekawe czy te kartki z życzeniami otrzymują podobni,ale jeszcze bez zbrodni na sumieniu, "rodzice" jak tych dwóch homoseksualistów,którzy adoptowali a potem zakatowali 18 miesięczną dziewczynkę.Naprawdę jest tak,że choćby żabami z nieba padało,matka zawsze będzie matką.To kobieta,która nosiła przez 9 miesięcy dziecko pod sercem,urodziła je,karmiła własną piersią i wychowała(nie bierzemy pod uwagę patologii}.Nic tego nie zmieni,żadna ideologia czy usilne zmienianie pojęć.A jak całkowitej depopulacji ulegnie biała rasa,zastąpi ją inna,płodna i taka,w której kobieta zajmuje się domem,dziećmi i musi być gotowa na każde zawołanie swego męża.Na przestrzeni dziejów to widać,że zawsze nowomodna "rodzina"zostaje zastąpiona "barbarzyńską" składającą się z kobiety,mężczyzny i dzieci.Najlepiej ich gromady.
3 miesiące temu / 115
 
Dzien Matki jest gleboko zakorzeniony w tradycji brytyjskiej. Ludzie zabieraja mamy do restauracji/ pubu na uroczysty obiad, obdarowuja mamy prezentami. To wielki biznes!! Nawet ruchy genderowe i ich fundusze sa za cienkie w uszach aby to zmienic!
3 miesiące temu / rezydent uk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.