DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Słowa abp. Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie” nie obrażały. Sąd podzielił ocenę prokuratury

Słowa abp. Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie” nie obrażały. Sąd podzielił ocenę prokuratury
fot. Piotr Tumidajski/FORUM

Krakowski sąd utrzymał w mocy decyzję prokuratury, która odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie słów abp. Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”. Metropolita użył takich słów 1 sierpnia 2019 roku w kontekście ideologii LGBT.

Homolobby odebrało słowa hierarchy jako mowę nienawiści i atak na „tęczowe” środowisko. Taka interpretacja była nieuzasadniona, bo abp. Marek Jędraszewski wyraźnie mówił o ideologii LGBT+, a nawiązując do czasów „czerwonej zarazy” ocenił współczesne zagrożenie dla człowieka jakim jest idąca wbrew naturze ideologia gender.

 

Metropolita podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska. Jak mówił dalej, „Trzeba było długo na nią czekać. (...) Czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, nasze serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha: neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa” - podkreślił.

 

Sprawa została zgłoszona prokuraturze, która odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie uznając, że słowa arcybiskupa na pewno nie stanowiły zagrożenia dla życia i zdrowia innych, a co więcej, takie zagrożenie jest „abstrakcyjne” i „nieokreślone”. Jak oceniono hierarcha nie obrażał też uczuć religijnych innych osób. Decyzję prokuratury zbadał sąd, który w poniedziałek zgodził się z ustaleniami śledczych.

 

Po wystąpieniu abp. Jędraszewskiego środowiska LGBT+ rozpoczęły ataki wymierzone w hierarchę. W jego obronie stanęły tysiące osób, które na stronie popierajmy.pl wzięły udział w akcji „Murem za Arcybiskupem”. Pamiątkowa księga została przekazana Metropolicie przez Sławomira Olejniczaka, prezesa Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi.

 

Kilka tysięcy osób pojawiło się też pod oknem kurii na Franciszkańskiej 3, wyrażając swoje poparcie dla Pasterza. Podczas tej manifestacji przyjęta została też „Odezwa Polskich Katolików” w obronie Kościoła.

 

rmf24.pl

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-06-01 15:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe, czy media lewackie przytocza decyzję sadu.
1 miesiąc temu / Endriu 68
 
Ja uznaje że wolność słowa jest ważna a rozpanoszona poprawność polityczna to głupota. A osobiście uważam że homoseksualiści mają prawo być sobą i być szczęśliwi
1 miesiąc temu / Eric
 
Dlaczego tenczowi nie protestują że w Iraku po cichu zwinięto ich flagi z masztów?
1 miesiąc temu / Real
 
Posługując się sposobem myślenia lewactwa to o faszystach i komunistach też nie można mówić źle bo się ich obraza. Słowa nienawiści. :
1 miesiąc temu / Mirrro
 
Zaraza jest czymś co NISZCZY! Kościół Katolicki jest powołany dla Budowania Dobra, którym, w końcowym efekcie, jest tylko Zbawienie! Porównywanie zboczeńców do Katolików, jest równie uzasadnione, jak równanie Zbrodniarza z Ofiarą! To, że muszę takie rzeczy pisać, tu , na forum nominalnie, katolickim, jest już samo w sobie, zobrazowaniem stanu umysłów współczesnych ludzi, czyli obrazu nędzy i rozpaczy . . .
1 miesiąc temu / AndrzejBR
 
Ideologia LGBT+ korzeniami sięga bezbożnego komunizmu - czyli czerwonej zarazy. Logicznie rzecz biorąc, jest TĘCZOWĄ zarazą.
1 miesiąc temu / E
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.