DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Ślepa autostrada

Ślepa autostrada
fot. Jakub Hałun / commons.wikimedia.org, licencja cc

Jeszcze w tym roku zakończy się budowa 33-kilometrowego odcinka autostrady A4 od węzła Dębica Pustynia do węzła Rzeszów Zachodni. Kierowcy nie będą mogli jednak z niego korzystać, bowiem dwa sąsiednie odcinki trasy nie są  jeszcze gotowe, i prawie gotowemu odcinkowi brakuje wjazdu i zjazdu.

 

Mimo zapowiedzi padających między innymi ze strony polityków, iż podkarpacki odcinek A4 będzie gotowy na Euro 2012, dotąd oddano jedynie niespełna… 7-kilometrowy fragment, który jest częścią obwodnicy Rzeszowa. Wkrótce oddana zostanie znacznie dłuższa część tej trasy, od Dębicy do Rzeszowa, ale odbędzie się to wyłącznie „na papierze”, ponieważ nie będzie można nią jeździć. Oznacza to, zgodnie ze słowami rzeczniczki rzeszowskiego oddziału GDDKiA, że odcinek będzie gotowy, ale nie będzie dopuszczony do ruchu do czasu, kiedy wybudowane zostaną węzły, które umożliwią wjazd na ten fragment drogi.

 

Węzły, które zapewniałyby wjazd na autostradę to wspominane Dębica Pustynia i Rzeszów Zachód. Wybudować je mieli inwestorzy sąsiednich odcinków, czyli Hydrobudowa i Radko.

 

Urzędnicy bronią się, że nikt nie był w stanie przewidzieć, że firmy te ogłoszą upadłość i konieczne będzie odstąpienie od umów. Tymczasem zaawansowanie prac na odcinku między Dębicą a Rzeszowem sięga 80-90 procent, i kierowcy nie potrafią zrozumieć, dlaczego wybudowanie zjazdów znów się odsuwa.

 

Wygląda na to, że po zadaszonym tylko w teorii stadionie, ślepa autostrada stanowi kolejną, cenną osobliwość naszego krajobrazu.

 

Autostrada A4 przebiegać będzie od Jędrzychowicach k. Zgorzelca, przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów i Rzeszów, do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość autostrady wyniesie ok. 670 km. Podkarpacki odcinek tej trasy to ponad 160 km, czyli sporo jeszcze pozostało do dokończenia.

 

Piotr Toboła


DATA: 2012-10-18 11:53
AUTOR: PIOTR TOBOŁA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.